شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1494890
هانی زاده:
ترامپ فرد قابل اطمینانی نیست/ پاسخ رهبری نشانه هوشمندی و توان تحلیلی بالای ایشان بود
کارشناس سیاسی گفت: تجربه نشان داده است که دونالد ترامپ فرد قابل اطمینانی نیست و مذاکراتی هم که با کره شمالی داشته با شکست مواجه شده زیرا این فرد تصمیم های ناگهانی و غیر منطقی اتخاذ می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص دیدار آبه شینزو نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری گفت: این دیدار از چند زاویه اهمیت بسیار بالایی داشت. از یک سو جایگاه ژاپن به عنوان یک کشور مهم اقتصادی در جهان و از سوی دیگر اینکه آقای آبه حامل پیامی از سوی دونالد ترامپ برای مقامات جمهوری اسلامی ایران بودند. همچنین اتفاقی که همزمان با دیدار آقای آبه با رهبر معظم انقلاب اسلامی در دریای عمان رخ داد و هدف هایی پشت سر آن نهفته بود بر اهمیت این دیدار افزود.

آمریکایی ها تمام ابزارهای تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران را در طول ماه های اخیر به کار گرفتند

هانی زاده افزود: شخص دونالد ترامپ و تیم وی تمام ابزارهای تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله تهدید نظامی، اعمال تحریم های سنگین و منع صادرات نفت ایران را در طول ماه های اخیر به کار گرفتند تا شاید ایران را وادار به تسلیم کنند اما در جریان دیدار آبه شینزو و رهبر معظم انقلاب، رهبری به صورتی صریح و با اعتماد به نفس بسیار بالایی اعلام کردند که دونالد ترامپ شایسته پاسخ دادن نیست.

وی ضمن تأکید بر غیرقابل اطمینان بودن مقامات آمریکا تصریح کرد: حتی روسای جمهور سابق آمریکا نیز قابل‌اطمینان نیستند. به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ برای اینکه بتواند از ایران با عنوان برگ برنده‌ی انتخاباتی خود استفاده کند دست به ارسال پیام برای ایران زد که شکست خورد.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: دلیل این امر هم این است که دونالد ترامپ دو برگ برنده برای انتخابات ۲۰۲۰ در اختیار داشت که یکی مسئله معامله قرن بود که عملاً با شکست مواجه شد و اخیراً مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در برابر رهبران لابی صهیونیستی ایلات متحده اعلام کرد که امکان اجرایی شدن طرح معامله قرن وجود ندارد و دلیل این امر هم این است که ایران و جریان ها و جنبش های فلسطینی و محور مقاومت با این طرح مخالف هستند و گزینه دیگر و برگ برنده دیگری که می توانست در دست دونالد ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰ باشد مسئله مذاکره با ایران بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی با پاسخ قاطع خودشان این برگ برنده را از دست دونالد ترامپ و تیم وی گرفتند و ثابت کردند که ایران کشوری نیست که با تهدید آمریکا تسلیم شود و ایران امکاناتی دارد که می تواند با تکیه بر این امکانات همه تحریم ها را پشت سر بگذارد.

دونالد ترامپ فرد قابل اطمینانی نیست

وی ضمن بیان اینکه تجربه نشان داده است که دونالد ترامپ فرد قابل اطمینانی نیست و مذاکراتی هم که با کره شمالی داشته با شکست مواجه شده زیرا این فرد تصمیم های ناگهانی و غیر منطقی اتخاذ می کند، اظهار کرد: اختلافاتی که در حال حاضر بین ترامپ، چین و روسیه وجود دارد نشان می دهد که رئیس جمهور آمریکا از قدرت تعقل و منطق برخوردار نبوده و قابل اطمینان نیست.

هانی زاده گفت: این پاسخ کوبنده و منطقی ای که  رهبر معظم انقلاب دادند نشانه هوشمندی بالا و توان تحلیل بالای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که اجازه ندادند ترامپ از ایران به عنوان برگ برنده انتخاباتی خود استفاده کند.

اروپایی ها و آمریکایی ها به تعهدات خودشان پایبند نیستند

وی به برخی از جریانات سیاسی داخلی که حل مشکلات را در گرو مذاکره با آمریکا می دانند پرداخت و بیان کرد: به تمام جریانات سیاسی که تصور می کنند اگر مذاکره با آمریکا صورت گیرد مشکلات برطرف خواهد شد باید گفت این ها تئوری هایی است که با شکست مواجه شده است زیرا ایران در گذشته با کشورهای ۵+۱ مذاکره کرد و ثابت شد که نه اروپایی ها به تعهدات خودشان پایبند هستند و نه آمریکا.

این کارشناس مسائل بین الملل ضمن اشاره به اینکه مذاکره با کشورهای خارجی هیچ تاثیری برای ایران ندارد افزود: آنچه مسلم است این است که می توان با اتکای به تولیدات داخلی، امکانات بومی و قدرت بازدارندگی در برابر تهدیدات ایستادگی کرد و ایران کشوری است که ثابت کرده که هرگاه مقاومت کرده پیروز از میدان بیرون آمده است.

کلام رهبری فصل الخطاب همه جریانات سیاسی داخلی و خارجی باشد

وی خاطرنشان کرد: افرادی که مسئله مذاکره را مطرح می‌کنند یا از مسائل سیاسی بی‌خبر هستند و یا خود را به بی‌خبری می‌زنند و اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند لذا کلام رهبری و اظهارت ایشان و پاسخ قاطعشان می‌تواند فصل الخطاب همه جریانات سیاسی داخلی و خارجی باشد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1494890
ارسال نظر
نظرات