شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:03 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1494892
رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد؛
برخورد سریع و قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اراده جدی قوه قضائیه و دادگستری استان کرمان بر برخورد قاطع، سریع و دقیق با مفاسد اقتصادی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان شامگاه گذشته به همراه رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان در دیدار با امام جمعه شهرستان سیرجان اظهار داشت: بدون تردید شفافیت لیست کارگزاران نظام با تصویب و ابلاغ آئین نامه قانون رسیدگی به دارایی های مسئولان باعث افزایش اعتماد عمومی جامعه نسبت به مسئولان نظام خواهد شد.

وی گفت: برخی از اصول قانون اساسی سال‌ها بود که راکد مانده و به نتیجه نرسیده بود. یکی از آن‌ها آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران بود که در نهایت به تصویب حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضاییه رسید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: طبق اصل‏ 156 قانون اساسی، قوه‏ قضائیه‏ قوه‏ ای‏ است‏ مستقل‏ که‏ پشتیبان‏ حقوق‏ فردی‏ و اجتماعی‏ و مسئول‏ تحقق‏ بخشیدن‏ به‏ عدالت‏ و عهده‏ دار رسیدگی‏ و صدور حکم‏ در مورد تظلمات‏، تعدیات‏، شکایات‏، حل‏ و فصل‏دعاوی‏ و رفع خصومات‏ است.

موحد موضوع  قضازدایی را یک بحث جدی در قوه قضائیه اعلام کرد و عنوان کرد: با توجه به حجم بالای ورودی پرونده ها به سیستم قضائی کشور، گسترش سیاست قضازدایی، استفاده از کمیسیون ‌های شبه‌ قضایی در رسیدگی‌ ها،  بیش از گذشته احساس می شود

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه بایستی تلاش کند مردم کمتر درگیر مسائل قضائی و قوه قضائیه شوند، ادامه داد: به عنوان نمونه چه ضرورتی دارد که قوه قضائیه به موضوع رانندگی با وسیله نقلیه  بدون داشتن گواهینامه رسیدگی کند آیا نمی توان چنین موارد غیر مهمی  را به سایر بخش ها واگذار کرد؟

این مقام ارشد قضائی استان کرمان تصریح کرد: ما معتقدیم بسیاری از مسائل از این دست باید خارج از نظام قضائی به آنها رسیدگی شود و وقت قضات صرف مباحث قضائی  مهمی شود .

موحد بیان داشت: مدیریت دادگستری  استان همواره تلاش دارد در کنار استفاده از تجربیات ارزشمند قضات باسابقه،میدان را برای قضات جوان برای کسب تجربه وموفقیت باز بگذارد زیرا معتقدیم این جوانان هستند که آینده این نظام را می سازند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اذعان کرد: خوشبختانه برنامه های تحولی در قوه قضائیه آغاز شده است و ریاست محترم قوه قضائیه در سه بخش ساختار های قوه قضائیه،منابع انسانی و همچنین قوانین که ابزار کار دستگاه قضاء می باشد ورود کرده اند و استان کرمان پیشنهادات تحولی خود را به قوه قضائیه اعلام نموده است.

وی به موضوع چابک سازی ساختارهای نظام قضائی کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: قانون،  ابزار مهم کار در قوه قضائیه است و برخی قوانین نیاز به اصلاح و تغییر دارند زیرا معتقدیم برخی قوانین ناکارآمد پاسخگوی نیاز فعلی جامعه نمی باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1494892
ارسال نظر
نظرات