شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:37 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1494968
حادثه/
حریق خودروی وانت در لردگان/ کمبود امکانات اطفاء حریق زنگ خطری برای مسئولان ستاد حوادث لردگان
صبح امروز متاسفانه بر اثر آتش سوزی یک دستگاه وانت در جاده پشت‌کوه فلارد به ریگ دچار آتش سوزی شد و به طور کامل در آتش سوخت و بعد از ساعت‌ها دود و آتش به جز ضایعات سوخته چیز دیگری بر جای نمانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ صبح امروز متاسفانه بر اثر آتش سوزی یک دستگاه وانت در جاده پشت‌کوه فلارد به ریگ دچار آتش سوزی شد و به طور کامل در آتش سوخت و خوشبختانه این حادثه هیچگونه صدمه جانی نداشت و بعد از ساعت‌ها دود و آتش به جز ضایعات سوخته چیز دیگری بر جای نمانده است .علت دقیق آتش‌سوزی این خودرو مشخص نیست اما به گفته راننده خودرو سیم کشی خودرو دچار آتش‌سوزی شد.

نکته قابل توجه این می‌باشد که پس از ساعت ها این وانت پیکان هنوز در آتش می سوزد ولی هیچ یک از نیروهای آتش‌نشانی در صحنه حاضر نشدند.
 
 آتش سوزی یکی از مواردی است که هر روزه در گوشه و کنار شهرها اتفاق می‌افتد و آتش، زمان و مکان نمی شناسد و هر وقت که بتواند حضور می یابد و این ما هستیم که باید از این مهمان ناخوانده پذیرایی و مهم نیست که چقدر برای آن آمادگی داریم.

اگر در شروع یک آتش سوزی اقدامات موثری صورت پذیرد امکان کاهش خطرات، حفظ جان و مال وجود دارد و یکی از مهمترین عوامل در کاهش آسیب‌های ناشی از آتش سوزی وجود تجهیزات و امکانات مناسب و در کنار آن نیروهای متخصص و آشنا به این کار است.

شهر لردگان یک ایستگاه آتش‌نشانی دارد اما امکانات مناسبی برای مقابله با حوادث ضروری و از جمله آتش سوزی در اختیار آنها نیست و متاسفانه مسئولین تا کنون اقدام مناسبی در این خصوص انجام نداده اند . .
این ایستگاه دو ماشین آتش نشانی دارد و از این دو ماشین که برای حوادث شهر و حومه در نظر گرفته شده  یکی از آن‌ها قدیمی و دیگری هم  جوابگوی چند دقیقه اطفاء حریق نیست.
 
حسین پور مدیر آتشنشانی لردگان در این خصوص گفت: حادثه  آتش سوزی یک دستگاه وانت در جاده روستای مله  از توابع دهستان ریگ و در فاصله 40 کیلومتری شهر لردگان ساعت 8:30 صبح امروز شنبه 25 خرداد 98 به این ایستگاه آتشنشانی گزارش داده شد که به دلیل طول مسافت با محل حادثه و عدم دستور فرماندار در محل حادثه حاضر نشدیم . اما در فاصله 15 کیلومتری محل حادثه ایستگاه آتشنشانی بخش فلارد وجود دارد که اولویت عملیات اطفاء حریق با این ایستگاه بود .
 
حال این سئوال مطرح است وقتی که در مهار آتش یک دستگاه خودرو عاجز هستیم اگر آتش به چند ساختمان و یا حتی به یک محله کشیده شود چگونه باید آن را مهار کرد و اگر به فکر تامین امکانات اطفاء حریق مناسب و تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی نباشیم در آینده شاهد حوادثی فراوانی از این دست خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1494968
ارسال نظر
نظرات