شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:56 منتشر شده در مورخ: 1398/03/25 شناسه خبر: 1495148
مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد خبر داد
وجود 17 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در خلیل‌آباد/ انگور مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین محصول منطقه خلیل‌آباد است
مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد با بیان اینکه شهرستان خلیل‌آباد از پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است و 17 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد، گفت: انگور مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین محصول منطقه خلیل‌آباد است و تولیدی معادل 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش در سال دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، مجید طاهر پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مجموعه جهاد کشاورزی خلیل‌آباد به‌عنوان متولی امر امنیت غذایی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا بتواند رسالت خود را هر چه بهتر و مطلوب تر به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه شهرستان خلیل‌آباد از پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است و 17 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد، خاطرنشان کرد: انگور مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین محصول منطقه خلیل‌آباد است و تولیدی معادل 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش در سال دارد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اولین گام در راستای گسترش بخش کشاورزی و ارتقاء آن آموزش بهره بردار است، تصریح کرد: نهضت آموزش خوبی در بخش کشاورزی شهرستان صورت گرفت و شاهد افزایش 3.5 برابری کارگاه های آموزشی توسط کارشناسان کشاورزی بودیم.

وی آب را یکی از فاکتورهای مهم در بخش کشاورزی دانست و اذعان کرد: سال گذشته در بحث تجمیع چاه های کشاورزی و لوله گذاری اقدامات موثری انجام شد و نزدیک 3500 هکتار از اراضی باغی و زراعی تحت پوشش قرار گرفت که 85 درصد هزینه توسط دولت و 15 درصد دیگر توسط مردم پرداخت شد.

طاهر پور با اشاره به طرح مکانیزاسیون بخش کشاورزی شهرستان خلیل‌آباد، عنوان کرد: در حوزه مکانیزاسیون و تجهیز منطقه به ناوگان موتوری نزدیک دو میلیارد تومان تراکتور و ادوات معرفی شد و در سال جاری نیز این بحث به صورت تخصصی تر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بحث گاز رسانی مجتمع گلخانه ای کندر مراحل پایانی خود را طی می کند و با تخصیص اعتبار جدید تمام خواهد شد، تشریح کرد: 50 فارغ التحصیل بخش کشاورزی در این گلخانه می توانند از این مجتمع استفاده کنند و 15 واحد آن در حال بهره برداری است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه در مجموع 3 هکتار گلخانه در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد، ابراز کرد: امیدواریم این میزان در پایان سال به 7 هکتار افزایش پیدا کند.

وی به اقدامات بخش گیاهان دارویی شهرستان اشاره کرد و افزود: 7 هزار نشاء گیاهان دارویی در سطح شهرستان توزیع شده است که 10 هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان تحت پوشش گیاهان دارویی قرار دارد.

طاهر پور همچنین اظهار کرد: 7 هکتار از اراضی شهرستان در راستای اجرای طرح فراز یا تاک‌های ایستاده قرار دارد که به ازاء هر هکتار 40 میلیون تومان تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495148
ارسال نظر
نظرات