شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/03/26 شناسه خبر: 1495295
سفیر سابق ایران در افغانستان تشریح کرد:
ماجرای حضور دو نیروی اطلاعاتی ایران در بالگرد رئیس پیشین سیا
سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: قدرت دستگاه های اطلاعاتی و نظامی ما تا اندازه ای است که در هیلیکوپتر حامل رئیس سازمان جاسوسی سیا دو نیروی ما حضور داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، در مراسم چهلمین روز درگذشت جانباز شهید رضا جهانتیغ فرمانده سابق لشکر کرمانشاه با حضور فرماندهان کشوری سپاه و ارتش، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خانواده شهدای و ایثارگران در مقر ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مراسم فداحسین مالکی با تاکید بر اینکه هرچه داریم از رشادت و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران است، گفت: دفاع مقدس برای ما دستاوردهای بسیاری داشت و موجب شد تا جهانیان به قدرت بی بدیل رزمندگان ما پی ببرند و بدانند ملت ایران تا پای جان از انقلابشان دفاع می کنند.

وی با اشاره به خصوصیات شهید جهانتیغ، بیان کرد: این شهید بزرگوار با تمام توان و اجزای بدن از کشورش دفاع کرده و با اطاعت کامل از ولایت و رهبری در دفاع از انقلاب قدم برمیداشت.

سفیر سابق ایران در افغانستان با بیان خاطره ای از زمان سفارتش در افغانستان افزود: این شهید بزرگوار با توجه به اشراف اطلاعاتی و شناخت کاملی که از شرق کشور داشتند همواره همیار و همکار ما و دیگر مسئولین این منطقه از کشورمان بودند، این موضوع را شاید دوستان ارتشی ما ندانند اما کاملا سپاه قدس، دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و سردار سلیمانی از این مهم کاملا اطلاع داشتند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوب تیمی میان ارتش و سپاه که اینجانب نیز مجری آن بودم این بود که ژنرال پترائوس رئیس پیشین سیا در زمان کاری خود در یکی از سفرهایش به افغانستان به دنبال اقداماتی بود که با اشراف اطلاعاتی ما در تمامی طول سفر و جلساتش در دایره رصد نیروهای ایرانی قرار داشت که این به دلیل قدرت شما نیروهای نظامی است.

مالکی با تاکید بر اینکه در طول سفر پترائوس دو مامور اطلاعاتی ما در کنار وی بودند، اذعان کرد: به برکت خون شهدا و قدرت اطلاعاتی و نظامی ایران در زمان سفر رئیس پیشین سیا به افغانستان در هلیکوپتر حامل وی دو تن از نیروهای ما حضور داشتند که تنها نیروهای امنیتی و نظامی به عمق معنای این مطلب پی می برند، چرا که این مهم به معنای رصد بزرگترین سازمان جاسوسی جهان است، آن هم حضور در فاصله چند سانتی متری پترائوس که برگ برنده اوباما در آن زمان بود.

وی در پایان تصریح کرد: حضور این شهید سرافراز در شرق کشور با وجود اینکه مسئولیت ذاتی هم نداشتند بسیار تاثیر گذار بود و کمک های خوبی به همه کرد، فرزندان ما باید با زندگینامه این شخصیت های والامقام آشنا باشند تا ادامه دهندگان خوبی برای راه آنان باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495295
ارسال نظر
نظرات