شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1398/03/26 شناسه خبر: 1495424
دانا از بازتاب موضع مقتدرانه رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن گزارش می دهد؛
نمایندگان مجلس: سرنوشت پیام ترامپ، له شدن زیر حامل نامه بود/ حتی ژاپن هم از افول سلطه آمریکا، خشنود است
بیست و سوم خرداد ماه، یکی از مهم ترین روزهای دیپلماتیک سال جاری بود که در آن موضع رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن، باعث شد که پاکت نامه حاوی پیام ترامپ به ایران، حتی باز نشود؛ اتفاقی که با بازتابهای بسیاری در داخل و خارج از کشور مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیام ترامپ به ایران با سردترین نواع استقبال مواجه شد به نحوی که حتی پاکت حاوی پیام باز نشده برگشت خورد و رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترامپ را شایسته هیچ نوع مبادله پیامی ندانستند.

موضع مقتدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار، بازتابهای متعددی در داخل و خارج از کشور داشته است. نخست وزیر ژاپن بعد از این دیدار با بیان این که این، گام اول بود، ظاهرا همچنان برای آینده امیدواریهایی را دارد. اما پیام رهبر ایران، بسیار واضح تر از این حرف ها بود و زمینه ای برای مذاکره مجدد با ایالات متحده آمریکا در چنین شرایطی، باقی نگذاشته است.

 

نماینده مردم بیرجند: ترامپ نیاز به یک پاسخ محکم داشت

در همین باره نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ با تمام کشورهایی که قرارداد منعقد می‌کند عهد شکنی کرده و یک روز پای بند نیست، گفت: لذا نیاز داشت پاسخ محکم و بسیار عالی از طرف رهبر جمهوری اسلامی ایران بشنود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خاورستان، در خصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری و نپذیرفتن پیشنهاد ترامپ در خصوص مذاکره توسط رهبر ایران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نپذیرفتن درخواست ترامپ مبنی بر مذاکره پاسخ قاطعی به ترامپ داد.

وی افزود: بخشی از این پاسخ مقتدرانه به ماهیت نظام حاکم بر آمریکا و بخش دیگر به ویژگی‌های شخص ترامپ که فردی متکبر است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ با تمام کشورهایی که قرارداد منعقد می‌کند عهد شکنی کرده و یک روز پای‌بند نیست، تصریح کرد: ترامپ نیاز داشت پاسخ محکمی و بسیار عالی از طرف جمهوری اسلامی ایران بشنود.

عبادی بیان کرد: برجام قرارادی مورد تایید و تصویب آمریکا بود اما رئیس جمهور این کشور از این قرارداد بیرون آمد و جنگ اقتصادی بر ملت ایران تحمیل کرد و هم‌اکنون که پیشنهاد مذاکره دارند درخواستی زیاده خواهانه است و مشخص نیست رئیس جمهور آمریکا نسبت به این مذاکره متعهد باشد یا نه؟

وی گفت: ترامپ به شدت برای انتخابات ریاست جموری آمریکا به مذاکره نیاز دارد و با توجه به تیمی که وی را احاطه کرده‌اند هدف فقط مذاکره و حضور مقامات آمریکا در کنار مقامات ایرانی است و نتیجه مذاکره مهم نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مذاکره آمریکا با کره شمالی نتیجه‌ای نداشت، افزود: بخش دیگر باعث نقض پیمان‌ها می‌شود مربوط به سیستم حاکمیتی کشور آمریکا است و فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور باشد. مشکل از حاکمیت زیادی طلب آمریکا است‌.

عبادی خاطرنشان کرد: سیستم حاکمیتی آمریکا به گونه‌ای نیست که این کشور با هر کشور دیگری تعهد داشته باشد به آن عمل کند و مدام در حال نقض تعهدات است همانگونه که زمان ریاست جمهوری اوباما شاهد این مسائل بودیم.

وی با بیان اینکه نگاه به گذشته چراغی فراروی آینده است، گفت: در حال حاضر در کشور بین تمام مسئولان، صاحبنظران، کارشناسان سیاسی و مقامات اتفاق نظر در خصوص عدم مذاکره با آمریکا وجود دارد و با توجه به شرایط فعلی نباید با آمریکا مذاکره کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر غربی‌ها نقطه ضعفی از کشوری داشته باشند تا آن کشور را از پای درنیاورند دست برنمی‌دارند دقیقا کاری که با کشور لیبی کردند و رئیس جمهورش را کشته و با لیبی کاری کردند که به عنوان یک کشور اسلامی هنوز نتوانسته روی پای خود بایستد.

 

نماینده آزادشهر و رامیان: پاسخ رهبری به نخست وزیر ژاپن، ناشی از شناخت زوایای کامل سیاستهای آمریکا بود

نماینده مردم آزادشهر و رامیان گفت: پاسخ قاطع و محکم رهبری به نخست وزیر ژاپن از جایگاه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران و نشان از هوشمندی و آینده نگری رهبر انقلاب است.

علیرضا ابراهیمی در گفتگویی با کلاله خبر اظهار داشت: خروج یکطرفه آمریکا از برجام علی رغم پایندی جمهوری اسلامی در این تعهد بین المللی، بیانگر خوی سلطه طلب دولتمردان این کشور است.

وی افزود: اقدامات ترامپ در کشورهای مختلف جهان و پشت پا زدن وی به تعهدات بین المللی باعث عدم اعتماد جامعه جهانی به این رئیس جمهور و دولتمردان آمریکا شده است؛ مسلما اعتماد مجدد به آمریکا نتیجه ای جز عهد شکنی و ضرر برای ایران ندارد.

ابراهیمی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز با اشراف کامل بر سیاست های پشت پرده غربی ها و آمریکا، پاسخی به نخست وزیر ژاپن که به عنوان کشور میانجی به دیدار رهبری آمده بود، دادند که از جایگاه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این پاسخ قاطع رهبری با توجه به سبقه آمریکا و خیانت ها و توطئه های دولتمردان آن در قبال جمهوری اسلامی ایران بیان گردید؛ به عنوان مثال پس از نشست ترامپ و نخست وزیر ژاپن، تحریم های پتروشیمی بر علیه ایران وضع شد؛ یقینا اعتماد به چنین افرادی عاقلانه نیست.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان گفت: تجربه برجام نشان داد که نه تنها تحریم ها برداشته نشد، بلکه به تحریم ها افزوده شد و مسلما آمریکا در پشت پرده مذاکرات جدید به دنبال وضع تحریم های جدید و اعمال فشار بیشتر برای پذیرفتن خواسته های خود است و به گفته مقام معظم رهبری، مذاکره تکرار نخواهد شد.

 

نماینده جیرفت: ماهیت حقیقی آمریکا بر همگان روشن شده است

همچنین یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن گفت: به منظور قرار گرفتن در مسیر تداوم و ثبات انقلاب شکوهمند ایران اسلامی دو راه بیشتر وجود ندارد؛ راه اول این است که تمامی دستاوردها و آرمان هایی که داشته ایم را کنار بگذاریم و سازش را پیش گیریم.

وی ادامه داد: چنین امری امکان پذیر نیست؛ چرا که ملتی که شهید تقدیم این انقلاب کرده و تحت لوای رهبری تمامی توطئه های دشمن را توانسته خنثی کند؛ مسیر سازش را انتخاب نخواهد کرد؛ بنابراین آنچه که می ماند مقاومت و ایستادگی است.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: آن مقاومتی که مقام معظم رهبری با شیوایی هر چه تمام تر آن را سر لوجه کار مردم و مسئولین قرار داده اند.

کمالی پور با بیان اینکه امروز تلاش آمریکا  بر این است تا اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کند، اظهار کرد: از سوی دیگر این دولت با اعمال تحریم ها و فشار به کشورمان می خواهد ایران را در منطقه به چالش بکشاند و بعد از آن مظلوم نمایی کند که ما می خواهیم با ایران آشتی کنیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با شینزو آبه عنوان کردند که ترامپ و دولت آمریکا از توافقی که گروه 1+5  آن را امضا کرده بودند بدون هیچ دلیلی خارج شد؛ بنابراین چگونه می شود با چنین آدم بد عهدی پای میز مذاکره نشست.

این مقام مسئول تصریح کرد: آمریکا به دنبال این است که به جهان القاء کند که ما می خواهیم با ایران رابطه داشته باشیم اما آنها نمی خواهد؛ اما ما به عنوان کشوری که ماهیت درونی و بیرونی این دولت را می دانیم هرگز نیم توانیم با این دولت سازش کنیم؛ ما انقلاب نکرده ایم که روزی به جای اولمان بازگردیم.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای عنوان کرد: سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن راه مبارزه و مقاومت ما با آمریکا و ایادی استکباری او را مشخص کردند.

کمالی پور با اشاره به مهلت 60 روز شورای امنیت ملی به اروپاییان در قبال برجام ابراز کرد: اروپائیان نمی توانند تصمیم واحدی بگیرند و توان مقابله با آمریکا را ندارند؛ اقدام مالی که قرار بود عملیاتی کنند تا کنون انجام نشده است و در واقع این اقدام مالی هم مورد تحریم آمریکا قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه سیاست آمریکا و اروپا، سیاست چماق و هویج است، گفت: در نهایت این آمریکا و اروپا اهداف مشترک دارند و ما نباید ساده لوحانه گمان کنیم که این دو از هم جدا هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما کشوری مسلمان و انقلابی هستیم که با استفاده از وحدت کلمه و منابع داخلی باید مسیر تعالی خود را طی و از رهبری، نظام و انقلاب خود دفاع کنیم و افراد سست عنصری که گمان می کنند با مذاکره می توانیم مشکلاتمان را حل کنیم اطمینان داشته باشند که هیچ مذاکره ای در این شرایط به نفع کشورمان نخواهد بود.

 

نماینده بم: موضع رهبری، نمایشی از اقتدار کشور بود

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن و با بیان اینکه سفر شینزو آبه حامل پیام رئیس جمهور آمریکا بود، گفت: در این دیدار شاهد رفتار بسیار ارزشمند، سیاسی و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب بودیم.

 

وی ادامه داد: رهبر حکیم انقلاب اقتدار کشور و حکومت علوی را به بهترین شکل در این مذاکره به نمایش گذاشتند ؛ ایشان عزت و مصلحت حکومت اسلامی را یکجا به رخ جهان کشیدند و هوش، تدبیر و نکته سنجی مقام معظم رهبری در این دیدار نخست وزیر ژاپن را غافل گیر کرد و شینزو آبه تصور نمی کرد که رهبر معظم انقلاب اینگونه پاسخ دهند.

نماینده بم عنوان کرد: ملاحظه کردید که در چند نوبت مقام معظم رهبری  فرمودند که بنده با جنابعالی (نخست وزیر ژاپن) مذاکره می کنم و پاسخ من به شماست نه به ترامپ؛ این مطلب نشان می دهد که ترامپ و رفتارهای بچه گانه او برای رهبر انقلاب و ملت ایران بسیار ناچیز است که معظم له چندین بار فرمودند که من جواب شما را می دهم نه رئیس جمهور آمریکا را.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رهبری فرمودند که من مذاکره زیر فشار را نمی پذیرم، اظهار کرد: این جمله مقام معظم رهبری هر گونه تهدید غیر مستقیم در پیام ترامپ را خنثی کرد؛ چرا که ایشان بیان کردند ترامپ که شما را واسطه قرار داده است؛ چند وقت گذشته در سفر به ژاپن با شما مذاکره ای داشته که قطعا در مورد ایران با شما صحبت کرده است.

نیکزادی پناه با تأکید بر اینکه شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در مقابل سخنان رهبر حکیم انقلاب حرفی برای گفتن نداشت، تصریح کرد: رهبری اینگونه مطرح کردند که رئیس جمهور آمریکا و دولت او پایند به هیچ نوع مذاکره و گفتگویی نیست.

وی با اشاره به بخش دیگری از سخنان مقام معظم رهبری که عنوان کردند من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی را نیز برای او ندارم، اذعان کرد: رهبری با این جمله بسیار زیبا، هوشمندانه و مدبرانه دشمن را تحقیر کردکه این افتخار بزرگی برای ملت ایران و همه آزادگان دنیا است که بدانند آمریکا کشوری تو خالی است و رجز خوانی های او بی محتواست که هیچ معنا و مفهومی ندارد.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: برای اولین بار  مذاکره ای به این مهمی بین رهبر معظم انقلاب و یک مقام مهم خارجی به صورت شفاف از رسانه ملی منتشر شد تا جای هیچ گونه سو استفاده و برداشت های ناصواب از این مذاکره دشمنان داخلی و خارجی نتوانند داشته باشند.

نیکزادی پناه با بیان اینکه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران حقارت دولت آمریکا را هزار برابر کرد، گفت:  افتخار می کنیم به چنین رهبری که مدبرانه و هوشمندانه به دور از جنجال تبلیغات دشمن، با صلابت و آرامش جواب دشمن را که از طریق  کسی که حامل پیام بود دادند.

وی در پایان با اشاره به اینکه حقارت بیشتر از این برای رئیس جمهور آمریکا و دولت او نمی تواند باشد که مقام معظم رهبری حتی حاضر به شنیدن پیام نشدند، خاطر نشان کرد: ملت ایران بیش از گذشته به چنین رهبر فرزانه ای افتخار خواهند کرد و مردم و مسئولین بیش از قبل تلاش خواهند کرد که فرمایشات معظم له را به فعل مبدل کنند.

 

نماینده قم: حرکت رهبر انقلاب، شادابی و غرور ملی ایرانیان را برانگیخته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که مذاکره با کشور عهدشکن منطقی و عقلانی نیست، گفت: رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن غرور ملی مردم ایران را تقویت کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، با اشاره به دیدار اخیر نخست‌وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری اظهار داشت: نعمت بزرگ الهی که به مردم ایران اسلامی در این دوره‌ای تاریخی داده‌شده وجود مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب بسیار بصیر، شجاع، قاطع و آگاه هستند به‌طوری‌که فریبی که آمریکایی ترتیب داده بودند توسط ایشان خنثی شد.

ذوالنور افزود: سیاست هویج و چماق آمریکا توأم با فشار سنگین است و هر عاقلی می‌داند در فضای فشار مذاکره کردن یعنی دادن امتیاز به‌طرف مقابل و در این صورت نمی‌توان از منافع ملی دفاع کرد.

 

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری به‌خوبی شرایط را درک کردند و موقعیت را مناسب دیدند تا با حرکت انقلابی خودشان غرور بربادرفته ملت ایران را احیاء کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اگرچه برخی افراد با رفتار و اقدامات خودشان لطمه به غرور ملی ایران اسلامی زده بودند و مردم یک عقده‌ای از این موضوع داشتند اما رهبر انقلاب غرور بربادرفته را احیاء کردند.

وی ادامه داد: امروز در چشم و نگاه مردم شادابی را می‌بینیم که احساس کردند که کشورشان مقتدر است و علاوه بر این فشارها و تهدیدها موجب نمی‌شود که امتیازهای بی‌جا به‌طرف زورگو و مستکبر بدهند.

ذوالنور بابیان این‌که مسئولان نظام از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شوند، گفت: رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن فرمودند زمانی که ما نزدیک به 5 سال با آمریکا بر روی برجام مذاکره کردیم اما به‌صورت یک‌جانبه طرف مقابل از این معاهده خارج شد، ما با کدام منطق و عقلی دوباره با این کشور مذاکره کنیم.

وی ادامه داد: اگر آمریکایی بگویند که مذاکره ما جهت حفظ نظام است تا براندازی صورت نگیرد غلط می‌کنند که می‌گویند نظام ما باید براندازی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: چهل سال است که روسای جمهور مختلف آمریکا این آرزو را داشتند اما کاری از آن‌ها ساخته نشده و اگر ترامپ می‌توانست تاکنون این کار را کرده بود اما نمی‌تواند این کار را بکند به همین علت عقب‌نشینی کرده است.

وی بابیان این‌که جواب قاطع را رهبر انقلاب دادند، گفت: قطعاً آمریکایی مجبور خواهند شد که فشارها را کاهش بدهند و درواقع این کشور در موضع انفعال قرارگرفته است.

 

نماینده مردم زاهدان: منطق مقاومت، غربی ها را وادار به فرستادن میانجی کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات مقام معظم رهبری برگرفته از آگاهی کامل ایشان نسبت به مسائل روز دنیا بوده و برای همه فصل الخطاب است.

علیم یارمحمدی در گفتگو با عصرهامون گفت: ایشان در بیانات خود خطاب به نخست وزیر ژاپن نقشه راه برای آینده ایران را به خوبی و درستی ترسیم کردند و همین منطق مقاومت که در کلام ایشان موج می زد موجب شد تا غربی ها تغییر موضع داده و پای میانجی به ایران باز شد تا به نوعی از شکست رهایی پیدا کنند.

 وی افزود: ادبیات گفتاری رهبر معظم انقلاب صحیح ترین شیوه برخورد در دیپلماسی بود که نشات گرفته از عزت و اقتدار و بینش کامل و آگاهی سیاسی بود که اگر با همین شیوه رفتاری و ادبیات گفتاری در برابر غربی ها و کشورهای عضو برجام عمل کنیم قطعاً شاهد سفر میانجی های دیگری به کشورمان خواهیم بود.

 وی تصریح کرد: آمریکا می خواهد تا به مانند سال های قبل از انقلاب، از ایران به عنوان یک سرباز در منطقه بهره کشی کرده و مانند امروز برخی کشورها از ما باج خواهی کند اما ملت همیشه بیدار ایران با رهبری داعیانه مقام معظم رهبری هیچ گاه اجازه بروز چنین اتفاقی را نخواهند داد.

 به گفته یارمحمدی؛ سلطه آمریکا و دولت ترامپ در حال فروپاشی است و بیانات رهبری که با عزت و اقتدار کامل بود به یکباره تمام نقشه های دشمنان را نقش برآب کرد و آنها هیچ گاه فکر نمی کردند روزی کشوری پیدا شود که حتی حاضر نشود نامه رسمی رئیس جمهور آمریکا را نخوانده بازگشت دهد.وی ادامه داد: تا امروز مذاکره با غربی ها برای ایران هیچ سودی نداشته و منبعد نیز دیگر باید فکر مذاکره با افرادی مثل ترامپ دروغگو از ذهن مسئولان خارج شود و با نگاه به داخل و ظرفیت های بومی و ملی به فکر ساختن ایرانی آبادتر و پیشرفته تر و بدون تکیه بر خارج باشند.

 یارمحمدی تاکید کرد: مذاکره بر سر دارایی و سرمایه های داخلی آن هم با کشورهای خارجی و زورگو به هیچ وجه عقلانی نیست و این نامه بازی ها و فرستادن میانجی هم خدعه ای دیگر است که ترامپ قصد داشت اجرا کند اما با دست رد ملت ایران مواجه شد.

 

نماینده چابهار: فرستادن نخست وزیر ژاپن، فریب برجامی جدید آمریکا بود

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اگر آمریکا با فرستادن نخست وزیر ژاپن به ایران قصد بازگشت به برجام را دارد مطمئنا بیانگر اهمیت و تاثیر شگرف مقاومت بر تحریم های دشمنان است.

به گزارش عصرهامون، عبدالغفور ایرانژاد در گفت و گو با چهاربهاران افزود: عمل نکردن آمریکا یه تعهدات برجامی امروز باعث دلسردی مسئولان کشور نسبت به این تعهد و مذاکره بی اساس شده است و مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن این مورد را به خوبی عنوان کردند.

وی پیشرفت ایران را بدون مذاکره و اتکای به توان داخلی ممکن دانست و تاکید کرد: ما می توانیم با رونق تولید علاوه بر دور زدن تحریم ها باعث توسعه و پیشرفت کشور شویم نه تنها سرمایه و قدرت آن را داریم بلکه می توانیم تولیدات مان را به کشورهای مختلف صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه ترامپ می‌گوید قصد تغییر رژیم ایران را ندارد، ادامه داد: این حرف آمریکایی ها یک دروغ محض است زیرا همه توان و تلاش خود را در طول چهل سال انقلاب برای فشار به مردم ایران بکار برده است.

ایرانژاد تشریح کرد: ترامپ بعد از اینکه روی کار آمد به صورت رسمی از برجام خارج شد تا بگوید ما به آنها احتیاج داریم ولی امروز با خواهش و فرستادن نخست وزیر ژاپن می خواهد یک فریب برجامی دیگر را منصه ظهور نشان دهد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مذاکرات صادقانه از طرفی شخصی همچون ترامپ بروز نمی کند چراکه با رفتارش کاملا نشان داده غیرقابل پیش بینی است و جز نیرنگ و فریب نیت دیگری در سر ندارد.

وی با اشاره به اینکه نباید تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا تکرار شود، خاطرنشان کرد: مذاکره با آمریکا تنها یک معنا دارد و آن هم اینکه ایران به تعهدات خود در خصوص برجام عمل کرده تا زمانی که دشمن فرصتی برای ضربه زدن به کشور پیدا کند.

 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی: موضع گیری رهبری برگ برنده کشوراست

در همین حال حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع با اشاره به دیدار اپرهبری با نخست وزیر ژاپن و سخنان و موضع گیری های مقام معظم رهبری، اظهار داشت: هنگامی که عالی ترین شخصیت ژاپن وقتی حاضر می شود به ایران سفر کند و با مقامات عالی رتبه نظام دیدار کند این به معنی اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

وی افزود:  امروز ژاپن به عنوان یک کشور پیشرو در منطقه حاضر شده است با جمهوی اسلامی ایران درباره مسائل مختلف اقتصادی سیاسی و منطقه ای گفت‌وگو کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی دیدار رهبری با نخست وزیر ژاپن را به معنای روابط صمیمانه ایران و ژاپن دانست و تصریح کرد: ایران اسلامی با بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی  علی رغم شیطنت های آمریکا دارای روابطی بالای دیپلماتیک است و رهبر انقلاب حاضر است با شخصیت های مختلف جهان دیدار کند.

 وی موضع رهبری دربرابر درخواست های نخست وزیر ژاپن از جانب آمریکا را برگ برنده ایران دانست و بیان کرد:  وساطت نخست وزیر ژاپن برای مذاکرات جدید آمریکا و ایران بود که با برخورد قاطع رهبر انقلاب مواجه شد که این می تواند از برگ های برنده ما باشد.

حجت الاسلام آزادی خواه با به سخنان رهبری و بیان این جمله که "من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد" اشاره کرد و گفت: رهبری با قاطعیت و بدون ملاحظه پاسخ نخست وزیر ژاپن را داد و سخنان رهبری این بدان معنی است که ابر قدرت آمریکا دروغین و پوشالی است.

وی افزود: هنگامی که  یک کشور آسیایی با عظمت و ارتباط وسیع مردم و مسئولین می تواند در برابر دوربین های دنیا به بهترین وجه ممکن با آمریکا مقابله کند و شخصیت عالی کشورش را بی محل کند و این حکایت از ضعف آمریکا در حوزه دیپلماتیک و سیاسی دارد.

 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  آمریکا با قلدری و زور می خواهد کشور های منطقه را مُسخِّر خود کند، اما جمهوری اسلامی در این مسیر جلودار بوده و کشورهای دیگر هم از ایران در مقابل آمریکا تبعیت کرده اند و فردا نیز به شمار این کشورها اضافه می شود.وی افزود: از عظمت و اقتدار دروغین آمریکا هر روز کاسته خواهد شد و شرایط آمریکا در آینده پیچیده خواهد شد.

حجت السلام آزادی خواه با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبری درباره عدم مذاکره با آمریکا بیان کرد: ما تجربه مذاکره با آمریکا را داریم و ایران ثابت کرد که اهل مذاکره است و اهل گفت و گو است، اما با کشوری که گفت و گو محور باشد.

وی افزود: ما تجربه ناموفقی در مذاکره با آمریکا داریم و آن هم برجام است، که شش سال برای مذاکره با آمریکا وقت گذاشتیم اما آمریکا حاضر نشد یک قدم جلو بیاید و جز سهم خواهی و مذاکره با راهبرد فشار به طرف مقابل هیچ فکر دیگری نداشت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حاضر نیست به هیچ عنوان یکبار دیگر مذاکره دیگری را تجربه کند و ما وقت این را نداشته که مجددا آزمون و خطا کنیم.

وی افزود:  ما برای برجام نافرجام وقت گذاشته و چیزی عائد کشور ما نشد و و از ماه بیش ضرب العجل دو ماهه را شروع کردیم و باید همین مسیر را ادامه  بدهیم.

حجت السلام آزادی خواه به سخنان رهبری درباره توسعه کشور نیز اشاره و بیان کرد: رهبری در مقابل خواست نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه مذاکره با آمریکا منشا توسعه می شود به صراحت بیان کردند که ما بدون مذاکره حتما اهل توسعه هستیم و به توسعه خواهیم رسید و حتما اینگونه خواهد شد.

 

 نماینده مردم بهار و کبودراهنگ: ترامپ همچون سابق بی اعتبار شد

محمد علی پور مختارهم  در گفتگو با خبرنگار نافع، با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار با رهبر انقلاب اظهار داشت: این سفر به گفته نخست وزیر ژاپن برای انتقال  پیام ترامپ است و به درخواست ترامپ در سفرش به ژاپن صورت گرفته است

وی با اشاره به رفتارهای آمریکا در قبال کشور های اسلامی و توطئه این کشور علیه مسلمانان و عدم پایبندی به تعهدات بین‌المللی افزود: پاسخ رهبر انقلاب به شینزو آبه مبنی براینکه «ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد» پاسخ  منطقی و طبیعی بود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با ملاحظه فرمایشات رهبر انقلاب و همچنین سابقه تاریخی رفتارهای آمریکا با کشورهای اسلامی که آنها را با توطئه‌های مختلف و فراوان به جان هم انداخته و جان میلیون‌ها مسلمان را مستقیم و غیر مستقیم در معرض خطر قرار داده و به تعهدات چند جانبه و دو جانبه بین المللی متعهد نیست طبیعی است که پاسخ به شینزو آبه این‌گونه داده شود.

 وی تاکید کرد: این پاسخ به نخست وزیر ژاپن یک امر روشن و منطقی است و اگر مسئولین ژاپن و آقای شینزو آبه جای ما بودند همین رفتار را می‌کردند.

پور مختار با بیان اینکه شینزو آبه در صحبت خود به تحمیل دیدگاه های آمریکا نیز اشاره کرده گفت: پاسخ رهبر انقلاب هم افتخارآمیز، هم تاریخی و هم مبتنی بر واقعیات است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ بیان کرد: پاسخی که رهبر انقلاب به پیام آبه دادند در واقع ترامپ را مثل سابق بی اعتبار و بی اهمیت کردند.

وی با اشاره به دستاورد این سفر و دیدار با رهبر انقلاب عنوان کرد: دستاوردها و نتایج سفر نخست وزیر ژاپن به تهران این است که ژاپن دیدگاه های جمهوری اسلامی را از نزدیک و مستقیم ببیند و بشنود.

پور مختار تاکید کرد: دستاورد این سفر می‌تواند این باشد که با انتقال این پیام ها و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی، رابطه و تعامل کشورهای مستقل با آمریکا تحت تاثیر قرار بگیرد و رفتار خود را با جمهوری اسلامی ایران تغییر دهند.

 

نماینده مردم تویسرکان: مذاکره با آمریکا یعنی سقوط صددرصدی نظام

محمدمهدی مفتح هم در گفت و گو با خبرنگار نافع؛ با اشاره به دیدار امروز شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن و هیئت همراه، با حضرت آیت الله خامنه‌ای، گفت: رهبر معظم انقلاب بر این موضوع همیشه تأکید داشته و دارند که ایران اسلامی هیچ گاه از نظر فقهی و شرعی دنبال سلاح هسته ای نیست و نخواهد بود و به دلیل ترس از امریکا و افرادی همچون ترامپ نیست که سلاح هسته اس نمی سازد بلکه اصل ماجرا همان رعایت مسائل شرعی است.

وی اظهار کرد: مقام عظمای ولایت با تدبیر و درایت همیشگی خود به خوبی عنوان کردند که مذاکره با کشوری بدعهد و پیمان چیزی جز نابودی برای کشور ندارد از این رو اهتمام به داشته های درون شرط اصلی تمام حرفای های نظام است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب در دیدار خود با نخست وزیر ژاپن بدعهدی ها و جنایات امریکا را تشریح کردند، افزود: بدون تردید ترامپ در نظر ملت ایران فرد قابل قبولی نیست که اصلاً شایسته شنیدن پاسخ از سوی یک ایرانی را داشته باشد چرا که او جایگاهی در دل ایرانیان ندارد.

مفتح تصریح کرد: ایران اسلامی به همت جوانان خود سال های پس از انقلاب پیشرفت های بسیاری در عرصه های مختلف علمی از جمله فناوری صلح آمیز هسته ای و نانو داشته و تمام این موفقیت ها را حتی در سایه سخت ترین تحریم ها به دست آورده است به همین دلیل، ایمان داریم که ترامپ خیال باطل و شومی دارد که می گوید مذاکره با ایران زمینه ساز پیشرفت آن می شود.

وی با تأکید بر اینکه مذاکره با امریکا یعنی سقوط صددرصدی، عنوان کرد: مذاکره با امریکا تمام ضرر است همچنان که امروز مشاهده می کنیم ملت های کشورهای خود فروخته چگونه پس از مذاکره با امریکا خوار و ذلیل در دنیا شدند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس ادامه داد: مجلسی ها مانند همیشه تمام قد از مواضع رهبر انقلاب در برابر استکبار جهانی به ویژه امریکای جنایتکار حمایت می کنند.

 

نماینده بجنورد: واکنش رهبر انقلاب برآمده از الگوی همیشگی ایشان در برابر زیاده خواهان بود

علی اکبری، نماینده بجنورد نیز در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با دیدار مقام معظم رهبری و نخست وزیر ژاپن با اشاره به اینکه سیاست های جمهوری اسلامی ایران برپایه اصول ارزشی است، اظهار کرد: موضع گیری های رهبری از ابتدای انقلاب در چارچوب مبانی تعریف شده اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران از ارزشها کوتاه نمی آید و در مقابل زیاده خواهی ها و اعمال فشار قدرت های جهانی تسلیم نخواهد شد.

این نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر این اساس این واکنش رهبری یک الگوی جدید نیست و همیشه این روش و رویه ادامه پیدا کرده و پاسخ به قدرت طلبی و اعمال فشار های استکبار جهانی است که در این قالب بروز کرده است.

اکبری با اشاره به این موضوع که واکنش قاطع رهبر انقلاب واکنشی به اظهار نظرهای ترامپ بوده، گفت:  آن چیزی که به کشور ایران تحمیل می شود، جهت گیری قدرت استکباری آمریکا است و در مسائل اخیر چه در تحریم ها و چه در به هم زدن معاهده برجام کاملا مشخص بود.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا پایبند به اصول بین الملل نیست و این در عمل کاملا بروز کرده، بنابراین جمهوری اسلامی ایران نیز هیچ گاه از ارزشهای خود کوتاه نیامده و پاسخ به برهم زدن قاعده حقوق بین الملل از ناحیه ترامپ را اینگونه در استراتژی های نظام جمهوری اسلامی ملاحظه می کنید.

اکبری گفت: پاسخ مقام معظم رهبری می تواند در بین الملل بیانگر تداوم سیاست های جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته باشد، که نشان می دهد برپایه حفظ اصول و ارزشها و اعتقاد به مبانی حقوق بین الملل و در عین حال پایبندی به تعهدات و ارزشهای جمهوری اسلامی مسیر خود را طی می کند.

 

نماینده مردم اسدآباد: اگر آمریکا حسن نیت داشت، دوباره تحریم نمی‌شدیم

اکبر رنجبرزاده،، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم؛ با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ترامپ و آمریکا، گفت: همه ملت ایران بر این باورند که ترامپ فردی غیر قابل اعتماد و بسیار متغیر است که در مسیر مقررات بین المللی قرار نمی‌گیرد، لذا نخست وزیر ژاپن نباید آبروی خود را برای چنین فرد خودسری هزینه می کرد .

وی  ادامه داد: به درستی رهبر انقلاب فرمودند که اگر ترامپ می خواست حسن نیت خود در واسطه گری ژاپن نشان دهد، حرکتی از خود نشان می‌داد که به چارچوب برجام قرار بگیرد، نه اینکه پتروشیمی ایران را هم جز لیست تحریم ها قرار دهد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: حرکتهای این چنینی که فشار و بعد مذاکره باشد را ما قبول نمی کنیم و جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی زیر بار این ظلم آشکار نمی رود و پذیرش این چنین مذاکراتی آسیب به بدنه جمهوری اسلامی است.وی افزود: آمریکا شدیدا به مذاکره ای که ساخته فکر ترامپ است، نیاز دارد تا برجام 2 را ایجاد کند و ایران را پای میز بکشاند و این غیر ممکن است.

رنجبرزاده با بیان اینکه ملت ایران عزتش را نمی دهد و هرچه رهبری تدبیر کنند پیرو آن است، خاطرنشان کرد: ما نمایندگان ملت هم بر این باوریم  حال که رهبر انقلاب راه صحیح و اصولی انقلاب را دنبال می کنند، ما هم با هرگونه مذاکره و عقب نشینی با شخص رییس جمهور آمریکا مخالفیم ‌ و اگر آن را بپذیریم پذیرش ذلت است.وی افزود: ملت ایران راه مقاومت را دنبال می کنند و همانگونه که رهبری فرمودند جنگ نمی کنیم ولی هیچ وقت زیر بار ظلم و ستم ستمگران هم نمی رویم و آنها باید منطق مقاومت را بپذیرند  و به ملتها احترام بگذارند.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس تأکید کرد: یکه تازی های آمریکا چوب حراج به قدرتش خواهد زد و شک نداریم که این شکست متوجه آنان خواهد شد.وی با بیان اینکه برجام سرانجامی برای ما نداشت، افزود:  اگرچه آن را پذیرفتیم و دولت و ملت و رهبری حمایت کردند، ذره ای از مواضع برجامی عقب نخواهیم نشست.

دبیر هیأت رییسه مجلس تأکید کرد: از ترامپ و همه کسانی که وساطت می کنند، می خواهیم که آمریکا را به برجام بازگردانند تا ما هم در چارچوب برجام تعهدات را آنگونه که پذیرفته‌ایم،عمل کنیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی: موفقیت با تکیه بر توانمندی های درون نظام و جوان محوری محقق می شود

در همین حال نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا صریح و روشن است و بیانات رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن تمام این مواضع را به روشنی بیان کرد.

سید تقی کبیری در گفت و گو با آذرباخیش ، با تاکید بر منطق مقاومت در مقابل آمریکا، اظهار داشت: در دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری، ایشان به صراحت مواضع جمهوری اسلامی ایران را هم به آمریکا و هم به افرادی که در داخل تمایلاتی به سازش و مذاکره داشتند فرمودند.

وی، افزود: این موضع با عقل و خرد و منطق سازگار است چراکه هیچ کشوری قبول نمی کند با کشوری که بارها پیمان شکنی کرده و یک پیمان بین المللی را یک طرفه پاره کرده دوباره پای میز مذاکره بنشیند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به داشتن روحیه خود کم بینی و حقارت در افرادی که همچنان دم از سازش و مذاکره می زنند، تصریح کرد: همچنان که مقام معظم رهبری نیز بیان کردند، آمریکا به هیچ وجه مورد اعتماد نیست و هیچ گونه صداقتی در گفتار و عمل ترامپ و دولتش وجود ندارد و وی دروغگویی بیش نیست. بنابراین کسانی که تاکید بر سازش و مذاکره دارند یقینا دارای روحیه خود کم بینی و حقارت هستند و یا اینکه بدنبال از دست دادن حیثیت کشور و مبادله ارزش ها می باشند و اساس کشور و نظام برای آن ها اهمیتی ندارد.

وی، با تشریح دشمنی های آمریکا علیه نظام اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن به این موضوع اشاره و فرمودند «چهل سال است که روسای قبلی آمریکا آروزی تغییر نظام در ایران را داشتند اما باید گفت آمریکا در جایگاهی نیست که بتواند رژیم را تغییر دهد و یا اقدامی علیه ایران انجام دهد چرا که ایران در منطقه دارای اقتدار و قدرت برتر و تاثیرگزار می باشد که خود آمریکا نیز بدون حضور و تصمیم گیری ایران نمی تواند درمنطقه وارد تصمیم گیری شود»، در نتیجه باید گفت اگر هم آمریکایی ها در ماه های اخیر به ظاهر تهدیدهایی را کردند صرفا بازی سیاسی بود چراکه آن ها نمی توانند وارد جنگ با ایران شوند و در گام های بعدی نیز دیدیم که اظهار کردند قصد جنگ با ایران را ندارند و مذاکره بدون پیش شرط را مطرح کردند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی، حل مشکلات کشور را تنها با اتکا به توانمندی های داخلی میسر دانست و افزود: در مواضع و بیانات رهبری این نکته کلیدی کاملا واضح است که ایشان معتقد هستند مشکلات کشور با مذاکره با آمریکا حل نمی شود و ربطی نیز به مذاکره ندارد و کشور ایران می تواند برخلاف فشارهایی که دشمنان ایجاد می کنند بر مشکلات فائق آید، هرچند که در مسیر این توسعه کار به کندی پیش برود.

وی گفت: کسانی که در داخل و خارج از کشور حل مشکلات را منوط به مذاکره و سازش می دانند باید بدانند اگر قرار بود مشکلات کشور حل شود با همان برجام حل می شد اما از برجام هیچ آبی برای ما گرم نمی شود و تجربه تلخ یک بار مذاکره کافی است و تکرار نخواهیم کرد و به فرموده امام خامنه ای(مدظله) دستگاه ها و کارگزاران نظام به توانمندی های درون نظام، جوانان، داشته ها و ذخایر خودمان متکی شوند و بدانند تنها راه نجات کشور و توسعه اقتصاد مقاومتی می باشد نه مذاکره که مذاکره سم مهلکی برای پیشرفت در کشور می باشد.

کبیری، با بیان نتیجه دیدار نخست وزیر ژاپن برای آمریکا، اذعان کرد: اگر آمریکایی ها می دانستند این دیدار چنین نتیجه ای را خواهد داشت هیچ گاه چنین خطایی را مرتکب نمی شدند، اما در این دیدار رهبری صراحتا مواضع خود را اعلام کردند که یقینا حمایت مردمی را نیز در پی خواهد داشت و تکلیف را بر همگان شفاف روشن کردند که بایستی در مواجه با دشمن جنایتکاری چون آمریکا با زبان خود او سخن گفت.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان: اقتدار رهبر معظم انقلاب در برابر مدعیان کدخدایی جهان، مایه مباهات جهان اسلام است

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: رهبر انقلاب در مقابل امریکایی‌هایی که علی‌رغم نشست‌های 1+5 و پایبند نبودن به تعهدات خود درخواست مذاکره کردند، حکیمانه و مقتدرانه ایستادند.

  حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز در بحث دیدار با نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب که حامل پیامی از ترامپ بود، اظهار کرد: رهبر فرزانه جهان اسلام در مقابل افرادی که ادعای کدخدایی جهان را دارند طبق آیات قرآن و روایات معصومین(ع) با اقتدار برخورد کردند که باعث مباهات جهان اسلام است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: ایشان فرمودند که ترامپ در حد و جایگاهی نیست که بخواهم جواب پیام او را بدهم؛ رئیس‌جمهور پیشین امریکا قبل از فتنه 88 پادشاه عمان را برای مذاکره به ایران فرستاد که رهبر انقلاب هم با شروطی قبول کردند، در آن زمان امریکایی‌هایی که برای مذاکره التماس می‌کردند و غنی‌سازی اورانیوم و فعالیت هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخته بودند.

وی اضافه کرد: امریکا پس از فتنه 88 گستاخ شد و به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران بود و در نشست 1+5 از مسیر دیگری وارد شد، رهبر انقلاب به‌واسطه اینکه رئیس‌جمهوری امریکا برخوردهای دو یا چندگانه در مقابل ایران داشت، در برخورد اخیر بسیار مقتدرانهار عمل کردند.

حجت‌الاسلام موسوی لارگانی بیان کرد: شاید افراد غرب‌گرا از این فرمایشات و موضع‌گیری رهبر انقلاب ناراحت شوند اما ملت شریف ایران به خود افتخار می‌کنند که رهبر انقلاب محکم و قاطع اینگونه جواب گستاخی‌های امریکا را دادند.

وی با توضیح اینکه رهبر انقلاب در گذشته چندین مرتبه تأکید کردند که نباید به لبخندهای طرف مقابل که می‌خواهد کشورها را فریب دهد اعتماد کرد؛ افزود: رهبر انقلاب در مقابل امریکایی‌هایی که علی‌رغم نشست‌های 1+5 و پای بند نبودن به تعهدات خود درخواست مذاکره کردند، حکیمانه و مقتدرانه ایستادند.

 

نماینده مردم همدان: هدف ترامپ از مذاکره  ترفندی برای ایجاد اختلاف داخلی است

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جواب رد رهبر انقلاب به ترامپ جهت مذاکره گفت:  ترامپ از یک طرف بحث مذاکره را مطرح می‌کند و از طرف دیگر تحریم می کند او باید بداند زیر فشار مذاکره کردن کار منطقی و عقلانی نیست و جمهوری اسلامی با آمریکا مذاکره نمیکند.

وی با بیان اینکه  آمریکا با مذاکره کره شمالی را بی هویت کرد افزود: مسئولین نباید در این مورد غفلت بکنند و هدف ترامپ از مذاکره  ترفندی برای ایجاد اختلاف داخلی است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من از همین جا اعلام می کنم که بصیرت داشته باشید مسئولین باید به فکر مشکلات کشور باشند و مشکلات هم با تولید ملی و رونق تولید حل می شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص مذاکره با امریکا گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ما با آمریکایی ها مذاکره نمی‌کنیم ، چرا که  ترامپ صادق نیست و دروغگو است و مثل برجام به تعهداتش عمل نمی کند و آمریکا قابل اعتماد نیست.

خجسته با بیان اینکه هر کجا که محکم ایستاده ایم آمریکا عقب رفت و این ترفند در مذاکره برای تفرقه اندازی است است:  اگر کسی می‌خواهد با آمریکا مذاکره کند هنوز  آن را نشناخته و ما می خواهیم که با مردم دیگر بازی نکنند و به طرف نفاق نروند و زیر پرچم ولایت فقیه  حرکت کنند

وی تاکید کرد:  آمریکا و ترامپ دروغگو است و جمهوری اسلامی با آنها مذاکره نمی کند و رهبری انقلاب همچون همیشه  تیزبین و هوشیار و با بصیرت هر چه را که پیش بینی کرده محقق شده است.

 

نماینده قائم‌شهر و جویبار در مجلس: سخنان رهبری حرف دل همه مسئولین و مردم بود

 نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن کاملاً منطقی و حرف دل همه ما بود زیرا آمریکا ثابت کرد که صداقت ندارد.

 به گزارش بلاغ، عبدالله رضیان طی گفت‌وگویی با اشاره به سفر مقامات ژاپنی و آلمانی به ایران به عنوان کشورهای میانجی بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: سخنان رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن کاملاً منطقی و حرف دل همه ما بود زیرا آمریکا ثابت کرد که صداقت ندارد.

وی با بیان اینکه مذاکره مجدد با آمریکا نتیجه خوبی نخواهد داشت گفت: آمریکا از یک طرف حرف از مذاکره می زند و ازسوی دیگر صنعت پتروشیمی ایران را تحریم می کند و این نشان می دهد حرف و عمل آمریکا یکی نیست و مذاکره مجدد با این کشور به صلاح کشور نیست.

نماینده مردم قائمشهر در پاسخ به این سؤال که نگاه مجلس به این موضوع چیست بیان کرد: نگاه مجلس نیز همانند بیانات رهبر معظم انقلاب است و اگر بخواهد مذاکره‌ای صورت بگیرد باید برد-برد باشد.

رضیان افزود: دولت هم عقیده دارد که آمریکا باید ابتدا به برجام و تعهدات آن برگردد و بعد به دنبال مذاکره جدید باشد.

وی به درخواست وزیرامور خارجه آلمان بر حفظ برجام اشاره و عنوان کرد: اگر بخواهیم با این شرایط در برجام بمانیم چه فایده‌ای برای ما خواهد داشت؟ با این وضعیت حفظ برجام اماکان پذیر نیست

 

نماینده خمین: تحقیر ترامپ در این شرایط، کار ارزشمندی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صحبت اخیر رهبر انقلاب باعث تحقیر انسان های متکبری مثل ترامپ شد که بسیار کار ارزشمندی بود.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه آمریکایی ها با ایجاد سیاست فشار حداکثری انتظار داشتند که مسئولین نظام انقلاب اسلامی تسلیم شوند، گفت: انتظار آن ها در طول ماه های گذشته محقق نشد تا جایی که مجبور شدند سخنانی بگویند که در عرف جهانی معمول نیست و باعث تحقیر خود آنان شد.

وی ادامه داد: سخنانی مانند اینکه ما منتظر تماس ایرانی ها هستیم باعث تحقیر آنان شد. وقتی تماسی از جانب ایران با آمریکا گرفته نشد فشار ها روی هیئت حاکمه آمریکا به خصوص شخص ترامپ بیشتر شد چرا که هم از برجام خارج شدند و هم با بیان چنین سخنانی به وجهه بین المللی آمریکا آسیب وارد کردند و هم اینکه به هیچ دستاوردی نرسیدند.

رضایی با بیان اینکه نخست وزیر ژاپن یکی از افرادی است که رابطه خوبی با رئیس جمهور آمریکا دارد، اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی تصور می کردند می توانند خواسته خود را از طریق نخست وزیر ژاپن پیگیری کنند و به هدف خود برسند، این در حالی است که علیرغم دوستی دیرینه ژاپن و آمریکا، کشور ژاپن از افول سلطه آمریکا خشنود می شود چرا که ژاپن در چند دهه گذشته توسط آمریکا بسیار تحقیر شده است و این افول باعث می شود تا آمریکا نتواند تمام خواسته های خود را به ژاپن و دیگر کشورها دیکته کند و این کشورها بتوانند از زیر یوغ آمریکا خارج شوند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی حضور نخست وزیر ژاپن در ایران را حامل دو پیام دانست و اضافه کرد: پیام اول ژاپن علاقه مندی این کشور به توسعه روابط اقتصادی خود با ایران بود چرا که ژاپن بسیاری از انرژی خود را از طریق ایران تامین می کند و خواهان ادامه ارتباط خود در این زمینه ها هستند.

وی دومین دلیل حضور نخست وزیر ژاپن در ایران را انتقال پیام دولتمردان آمریکایی دانست و ادامه داد: مشاهده شد که پس از اعلام خواسته آمریکا توسط شینزو آبه، رهبر انقلاب بسیار قاطع و شفاف دیدگاه جمهوری اسلامی را مطرح و اعلام کرد و این پیام اثری بسیار قوی در عرصه بین الملل داشت تا جایی که دیگر کشورها به دقت مواضع انقلاب اسلامی ایران را رصد کرده و آنچه را که لازم بود از کلام رهبر انقلاب دریافت کردند.

 

نماینده مردم شاهین شهر: راهبرد امریکایی ها حفظ رژیم صهیونیستی است نه مذاکره

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: امریکا و صهیونیست جهانی، دنبال دو راهبرد اساسی در منطقه هستند؛ یکی از راهبردها، حفظ رژیم جعلی صهیونیستی است.

  حسینعلی حاجیدلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: مقام معظم رهبری به درستی آنچه را که دیگران در شرایط عادی نمیبینند در خشت خام میبینند و کاملاً هوشمندانه اهداف پنهان و پشت صحنه آنها را مورد رصد قرار میدهند و مطالبی را که بیان میکنند در واقع تیری است که به  هدف میخورد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امریکا و صهیونیست جهانی، دنبال دو راهبرد اساسی در منطقه هستند؛ یکی از راهبردها، حفظ رژیم جعلی صهیونیستی است که برای حفظ آن دست به هر کاری میزنند و راهبرد دوم این است که بتوانند ایران اسلامی را با نگرشی که در حال حاضر دارد به وضعیت قبل انقلاب برسانند.

وی افزود: امریکا تلاش میکند تجزیه جبهه مقاومت اتفاق بیفتد چرا که از این جبهه ضربههای زیادی از جمله شکست داعش که دست پرورده خود آنها بود از سوی جبهه مقاومت خورده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: راهبرد امریکاییها درباره ایران فشار است و اگر بحث مذاکره را مطرح میکنند یک راهبرد نیست؛ بلکه روشی است برای فشار آوردن و این مذاکره که فقط اسم آن مذاکره است، از دیدگاه در واقع یک معامله قلمداد میشود.

حاجیدلیگانی بیان کرد: امریکاییها دنبال رفع تحریمها و رفع مشکلات اقتصادی و بازار ما نیستند، بلکه بحث اول آنها در مذاکرات خلع سلاح ایران است و در واقع میخواهند قدرت دفاعی ما را بگیرند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس در ادامه گفت: هدف نهایی امریکاییها این است که به قدرت دفاعی ما خدشه وارد کنند و اگر قدرت دفاعی ما را بگیرند به اهداف دراز مدت خود که همان تجزیه ایران اسلامی است میرسند.

وی افزود: امریکاییها در سیاستهای راهبردی خود به دنبال کوچک کردن و تجزیه کشورهای مسلمان منطقه از جمله کشور ایران هستند.

 

نماینده مردم خمینی‌شهر: هدف آمریکا از این درخواست ها تبدیل کردن ایران به عربستان و غارت آن بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دیدار رهبری پیام خوبی برای جامعه جهانی بود، هیمنه پوشالی امریکا برای برخی از کشورها ترس آور است اما برای جمهوری اسلامی ایران این هیمنه پوشالی است.

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب یکی از اثرگذارترین دیدارهای رهبر انقلاب بود، اظهار کرد: حالت‌های رفتاری نخست‌وزیر ژاپن نشان می‌داد تحت تأثیر مواضع روشن رهبر انقلاب قرار گرفته است و به همین دلیل است که همیشه می‌گویم ولایت‌فقیه ستون خیمه انقلاب است و پیروی از ایشان سبب آسیب نرسیدن به کشور می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امریکا به دنبال پیشرفت ما نیست و اگر هزاران قسم هم بخورد و مسلمان هم بشود به دنبال منبع خود و سو ءاستفاده از ایران است؛ امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود تأکید کردند که امریکا ذاتاً تروریست است؛ اگر شکر شیرین است نمی‌تواند شیرینی را از آن گرفت که اگر بگیریم دیگر شکر نیست.

وی افزود: هدف امریکا از این درخواست‌ها، غارت منافع ایران است، مانند عربستان که به دلایل مختلف از آن‌ها پول بگیرد و مانند گاو از آن‌ها شیر بدوشد.

ابطحی با توضیح اینکه رهبر انقلاب به‌درستی اشاره کردند که در تحریم‌ها پیشرفت کردیم، بیان کرد: تجربه نشان داده است که هر کجا امریکا ما را تحریم کرده ما با تکیه‌ بر توان داخلی موفق بودیم و پیشرفت کردیم و مسئولان باید توجه به ظرفیت‌های داخلی داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باید به داخل تکیه کنیم و از امریکا برای پیشرفت خود اجازه نمی‌گیریم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب فرمودند پیرامون مذاکره با امریکا، با تجربه برجام به‌ هیچ‌ وجه مذاکره نمی‌کنیم، تصریح کرد: تأکید ایشان برای این نکته به آقای روحانی بود؛ راه صحیح فعالیت دیپلماسی خارجی ما فکر نکردن به تعامل با امریکاست.

ابطحی در پایان تأکید کرد: این دیدار رهبری پیام خوبی برای جامعه جهانی بود، هیمنه پوشالی امریکا برای برخی از کشورها ترس آور است اما برای جمهوری اسلامی ایران این هیمنه پوشالی است.

 

نماینده بجنورد: واکنش مقام معظم رهبری، موضع رسمی کل نظام جمهوری اسلامی ایران و مورد حمایت تمام نمایندگان و سران نظام است

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با پاسخ مقام معظم رهبری به نخست وزیر ژاپن اظهار کرد: این پاسخ افتخاری برای ایرانیان بود که مقام معظم رهبری با صراحت اعلام کردند در هیچ شرایطی تحت فشار با آمریکا مذاکره نکرده ایم و مذاکره نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: واکنش مقام معظم رهبری در واقع، موضع رسمی کل نظام جمهوری اسلامی ایران و مورد حمایت تمام نمایندگان و سران نظام است.

نماینده مردم  پنج شهرستان خراسان شمالی  در مجلساضافه کرد: آمریکا تا زمانی که دست از رفتارهای قلدرمابانه و زورگویی اش برندارد، در شرایط یکسان قرار نگیرد و احترام متقابل نداشته باشد، تحت هیچ شرایطی مذاکره ای انجام نخواهد شد.

قربانی مذاکره مجدد با زور و فشار توسط کشوری که تمامی معاهدات بین الملل را نقض کرده و از چارچوب شرایط  معاهده خارج شده را دور از تعقل خواند و گفت: این پاسخ مقام معظم رهبری واکنشی به جا، مقتدرانه و ارزشمندی بود که مایه ی افتخار نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: هر زمانی که با اقتدار در مقابل دشمن ایستاده ایم مجبور به عقب نشینی  شده اند، اگر در این دو ماه که دیگر زمانی هم از آن نمانده اقدامی دیده نشود، غنی سازی را شروع خواهیم کرد.

قربانی عنوان کرد: هر زمانی که کشور ما در موضع ضعف قرار داشته باشد آنها پیشروی و اگر از موضع اقتدار وارد شود آنها مجبور به عقب نشینی می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495424
ارسال نظر
نظرات