شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 17:59 منتشر شده در مورخ: 1398/03/26 شناسه خبر: 1495463
یک حقوقدان گفت: اسکرین‌شات گرفتن از گفتگوهای خصوصی و تهدید به افشای این اسرار جرم بوده و متخلفان به جزای نقدی، ۷۴ ضربه شلاق و تا دو سال حبس محکوم خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آنا، رضا قربانی درباره مجازات افرادی که اقدام به گرفتن اسکرین‌شات از گفتگوهای دو نفره در فضای مجازی می‌کنند و در آینده با این ابزار افراد را تهدید می‌کنند اظهار کرد: متأسفانه برخی افراد از این روش برای اخاذی و تهدید دیگر افراد استفاده می‌کنند که در قانون مجازات اسلامی برای این افراد مجازات درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: طبق ماده ۷۴۵ (ماده ۱۶ قانون جرائم رایانه‌ای) افشای اسرار خصوصی دیگران جرم بوده و افراد به جزای نقدی و حبس تا دو سال و ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهند شد؛ همچنین برخی افراد با در اختیار داشتن اسکرین‌شات گفتگوها اقدام به تهدید افراد می‌کنند و شهروندان درصورت مواجه به این اقدام می‌توانند به کلانتری مراجعه کرده و شکایت خود را مطرح کنند.

این حقوقدان اظهار کرد: طبق قانون، تمام مواردی که موجب خدشه‌دار شدن حقوق شهروندی دیگران باشد جرم بوده و افشای اسرار خصوصی افراد نیز در زمره همین موضوع محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495463
ارسال نظر
نظرات