شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 08:00 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495676
کارشناس مسائل سیاسی:
منطق مقاومت سبب شد آمریکا شرق و غرب را مامور کند تا ایران به میز مذاکره برگردد
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: منطق مقاومت در برابر تحریم ها باعث شده تا دولتمردان آمریکایی شرق و غرب را ماموریت دهد تا ایران را راضی به مذاکره کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا علی اکبر اسفندیار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن و منطق مقاومت اظهار داشت: منطق مقاومت در برابر تحریم ها و اقتدار ایران در منطقه و جهان باعث شده تا دولتمردان آمریکایی صهیونیستی به شرق و غرب ماموریت دهد تا ایران را راضی به مذاکره کنند.

وی گفت: مذاکره و توافق بر اساس اصول و منطق درست حق همه ی کشور هاست اما آمریکا به درستی از آن استفاده نکرده و نخواهد کرد.

اسفندیار عنوان کرد: ژاپن کشور پیشرفته ی علمی و صنعتی اما بدون ثبات سیاسی و امنیتی است، این کشور بعد از ۷۵ سال هنوز در اشغال رسمی ۲۳ پایگاه نظامی آمریکاست، ژاپنی ها جرات نقد از جنایات آمریکا در جنگ دوم جهانی را ندارند و با رفتار توهین آمیز نظامیان آمریکایی با مردم ژاپن حتی مجبور می شدند بارها از آمریکا معذرت هم بخواهند.

این استاد دانشگاه گفت: مردم ژاپن آرزو دارند دولتمردان آنها هم جای پیامرسانی برای آمریکا، می توانستند همانند مقام معظم رهبری صدای استقلال ملتشان شود‌‌ و ترامپ را اینگونه صریح تحقیر کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: آمریکا بیشتر از هر کشوری از جنگ با ایران می ترسد چرا که با وقوع جنگ در منطقه شاهرگ های اصلی اسرائیل عربستان و امارات قطع خواهد شد، از این رو دست به چنین حماقتی نخواهد زد.

وی تصریح کرد: راه حل اصلی جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی داشتن مدیران جهادی با تفکر انقلابی است، همه ی مردم در انتخاب مدیر آگاه و با بصیرت سهیم هستند.

اسفندیار خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو می تواند بسیار حساس و تاثیرگذار باشد. برخورد با مفسدین، رونق تولید، اقتصاد مقاومتی، تغییر سبک زندگی، اقتصاد بدون نفت، حذف دلار در مبادلات تجاری از دیگر راه حل های برون رفت از شرایط کنونی جامعه هست.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1495676
ارسال نظر
نظرات