شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:00 منتشر شده در مورخ: 1398/03/27 شناسه خبر: 1495709
در شورای آموزش‌وپرورش استان مرکزی مطرح شد؛
رتبه پنجم استان مرکزی در بخش سوادآموزی/ فعالیت ۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت در استان مرکزی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی بابیان اینکه بیش از ۳۰۰ پایگاه در امر اوقات فراغت فعال هستند گفت: ایجاد سرگرمی‌های هدفمند و سالم و ارائه خدمات از مهم‌ترین اهداف این پایگاه‌ها هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در شورای آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اینکه استان مرکزی در بخش سوادآموزی رتبه پنجم در کشور را دارد گفت: فعالیت‌های خوبی در بخش سوادآموزی در استان انجام‌شده که نشان از موفقیت آن‌ها در بخش آموزش‌وپرورش است.

وی در خصوص واگذاری سالن ورزشی ۲۲ بهمن شهر اراک به آموزش‌وپرورش اظهار کرد: باید به شکل منطقی و با رعایت کامل قوانین این موضوع حل شود و نباید نگاه جزیره‌ای در مسائل باشد چراکه وزارت ورزش و جوانان از مخالفان جدی انتقال این سالن ورزشی به آموزش‌وپرورش است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ سال است که این سالن ورزشی در دست وزارت ورزش و جوانان است عنوان کرد: ورزشکاران افتخارات بزرگی در این سالن کسب کرده‌اند و خیلی از اهالی ورزش در اینجا تربیت‌شده‌اند و لازم است اقدامی منطقی در این راستا انجام شود.

وی گفت: اجرای روند واگذاری سالن ۲۲ بهمن باید بدون ایجاد حاشیه برای دو طرف انجام شود و هدف گسترش برنامه‌های فراغت برای جوانان در نظر گرفته شود.

آقازاده در این خصوص تصریح کرد: کارگروهی در معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی تشکیل می‌شود و تا پایان شهریورماه تملک این سالن ورزشی را مشخص می‌کند و باید ملاحظات و مسائل اجتماعی هر دو طرف در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان عنوان کرد: این برنامه باشکوه خاصی برگزار شد و به این دلیل است که استان مرکزی از استان‌های برتر در حوزه خیرین محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه در جشنواره بیستم که سال گذشته برگزار شد تعهد خیرین ۱۸ میلیارد تومان بود افزود: رقم قطعی امسال هنوز مشخص نشده است.

آقازاده با اشاره به اینکه به جهت صرفه‌جویی در زمان جلسات کمیته پشتیبانی آموزش‌وپرورش با جلسات شورای آموزش‌وپرورش ادغام‌شده است افزود: مواردی که در این شورا موردبررسی قرار می‌گیرد باید ازنظر محتویات کامل باشد چراکه در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش‌وپرورش استفاده می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی:

فعالیت ۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت در استان مرکزی/برگزاری اجلاسیه فرهنگیان در ششم تیرماه

شهریار فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز در سطح استان برنامه‌های اوقات فراغت در نظر گرفته‌شده گفت: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که انجام‌شده امسال رونق بیشتری در بحث تقویت برنامه‌های اوقات فراغت را در شهرستان‌های استان شاهد هستیم.

وی بابیان اینکه بیش از ۳۰۰ پایگاه در امر اوقات فراغت فعال هستند افزود: ایجاد سرگرمی‌های هدفمند و سالم و ارائه خدمات از مهم‌ترین اهداف این پایگاه‌ها هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی در این خصوص تصریح کرد: قصد نداریم در این برنامه‌ها تنها مدارس و مجموعه‌ها را شلوغ کنیم بلکه به دنبال ایجاد یک نهضت هدفمند در بخش اوقات فراغت هستیم.

فولادوند با اشاره به اینکه اجلاسیه فرهنگیان با محوریت گرامیداشت ۱۲۰۰ شهید فرهنگی استان در ششم تیرماه برگزار خواهد شد افزود: این برنامه یکی از پیش برنامه‌های کنگره اصلی ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بخش سوادآموزی اقدامات خوبی شکل‌گرفته و پیش‌بینی می‌شود ۴ هزار نفر تحت پوشش قرار بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1495709
ارسال نظر
نظرات