شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495812
پیش‌بینی برداشت ۱۰۵۰ تُن گل محمدی در دلیجان
مدیر جهاد کشاورزی دلیجان گفت: پیش‌بینی می‌شود از سطح ۳۰۰ هکتار از گلستان‌های گل محمدی در دلیجان ۱۰۵۰ تن گل‌تر تولید شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ برجی مدیر جهاد کشاورزی دلیجان در جشنواره گل محمدی در روستای خاوه اردهال شهرستان دلیجان گفت: شهرستان دارای۳۳۵ هکتار گلستان گل محمدی است که ۳۰۰هکتار آن بارده و ۳۵ هکتار آن جدیدالاحداث است.

برجی متوسط عملکرد هر هکتار گل محمدی را سه ونیم تن اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰۵۰ تن گل‌تر به ارزش اقتصادی بالغ‌بر۱۰۰میلیارد ریال از گلستان‌های دلیجان برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی دلیجان اضافه کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود ۴۰ لیتر اسانس و ۲ میلیون لیتر گلاب استحصال می‌شود.

وی با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر و کم شدن منابع آب در شهرستان تغییر الگوی کشت ضروری دانست و گفت: در همین راستا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به ترویج محصولات کم آب و مناسب با شرایط اقلیمی منطقه به‌ویژه گل محمدی اقدام نموده و جهت تحقق اهداف فوق به ۵ نفر از بهره‌برداران این بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به مبلغ ۲۶۰۰میلیون ریال تعلق‌گرفته است و یک مورد تسهیلات جهت احداث کارگاه گلاب‌گیری به مبلغ ۷۰۰میلیون ریال پرداخت‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی دلیجان گفت: بیشترین سطح زیر کشت این محصول در روستاهای مهدی آباد، خاوه اردهال ، هستیجان و قالهر قراردارند و بزرگ‌ترین باغ گل محمدی استان در روستای مهدی آباد به مساحت ۶۵ هکتار است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495812
ارسال نظر
نظرات