شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495918
معاون وزیر کشور گفت: امروز سند کمیسیون مشترک و سند همکاری های استانی دو کشور ایران و روسیه دراصفهان به امضا می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بابک دین پرست، معاون وزیر کشور با اشاره به جزئیات برگزاری سومین نشست کارگروه مشترک همکاری استانی و منطقه ایران و روسیه اظهار کرد: این کارگروه در راستای اجرای مصوبه نهمین جلسه کمیسیون مشترک ایران و روسیه است که در سال ۹۰ تشکیل و مصوب شد.

وی افزود: در این جلسه ۵۱ استان از ۸۶ استان کشور روسیه، اعلام آمادگی کردند تا با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند.
 
معاون وزیر کشور تصریح کرد: در این نشست علاوه بر معاونان استانی دو کشور ایران و روسیه، مدیران و نمایندگانی مناطق آزاد تجاری بندرانزلی و چابهار حضور داشتند.
 
وی بیان کرد: در این نشست همه زمینه های توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت و توافقات خوبی انجام شد. امروز سند کمیسیون مشترک و سند همکاری های استانی دو کشور در اصفهان امضا می شود.
 
دین پرست اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد دبیرخانه های این کارگروه مشترک استانی وظیفه حمایت جدی از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران داشته باشند و ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران هم مشکلات مربوط به فعالان اقتصادی روسیه را بررسی کنیم و اگر به مشکل برخوردند، آن را حل و فصل کنیم و متقابلاً طرف روس هم چنین اقدامی را باید انجام دهد.
 
وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تا سامانه مشترکی را در کشور ایجاد کنیم تا فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی ایران و روسیه بتوانند از طریق سامانه اینترنتی در جریان ظرفیت ها و توانمندی ها قرار بگیرند.
 
معاون وزیر کشور تصریح کرد: در این جلسه پیشنهادی را مطرح کردم مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه می توانند از این فرصت استفاده کنند تا با افزایش ارتباط شان بتوانند مشکلات ناشی از تحریم را کاهش و آن را خنثی کنند که طرف روسی هم از این پیشنهاد استقبال کردند.
 
وی یادآور شد: جلسه خوبی بود و در این جلسه در ارتباط با بحث کشتیرانی و فعالیت های مربوط به گردشگری، توریسم درمانی، تبادیل هیأت ها، برگزاری نمایشگاه محصولات دو کشور، هیأت های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی صحبت های مناسبی انجام دادیم که در این زمینه ها فعالیت های مشترکی انجام دهیم.
 
دین پرست اظهار کرد: در جلسه دیشب وزیر توسعه روسیه حضور داشت و شب گذشته وزیر انرژی روسیه برای شرکت در جلسه امروز اصفهان به ایران آمد.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1495918
ارسال نظر
نظرات