شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495947
استاد سیاستگذاری عمومی دانشگاه کالیفرنیا تحلیل می کند:
7 شکست بزرگ ترامپ در آمریکا و جهان/ عملکرد ترامپ به مردم آمریکا لطمه زده است
عملکرد دولت ترامپ به کسری ها دامن زده، به آمریکایی های طبقه متوسط لطمه وارد کرده و جیب ثروتمندان و شرکت ها را پُر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ "رابرت ریچ" استاد سیاست‎گذاری عمومی دانشگاه کالیفرنیا در مقاله‎ای با عنوان "7 شکست بزرگ ترامپ" می‎نویسد، دونالد ترامپ و جمهوری‎خواهان کنگره، سنگ اقتصاد را به سینه می‎زنند، اما واقعیت دولت ترامپ فاجعه است.

در اینجا به 7 مورد از بزرگترین شکست‎های آنها اشاره می‎کنیم:
 
 

 

1. ترامپ وعده داد که در سریع‎ترین زمان ممکن، از کسری تجاری آمریکا بکاهد، اما هنوز کسری تجاری در حال افزایش است. آمریکا در حال حاضر به جای فروش کالا و خدمات بیش از هر زمان دیگری آنها را از کشورهای جهان خریداری می کند.

 

 

2. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 وی گفت که می‎تواند در عرض 8 سال بدهی فدرال را به‎طور کامل منتفی کند. در عوض، بدهی فدرال به لطف ترامپ و کاهش مالیات 1.9 تریلیون دلاری دولت وی برای ثروتمندان و شرکت‎ها افزایش یافت. آنها از افزایش بدهی برای تهدید کسری‎های امنیت اجتماعی، مدیکر (برنامه ملی بیمه اجتماعی) و مدیکید (برنامه بهداشتی) استفاده می‎کنند.

 

 

3. وی وعده داد که دستمزد کارگران آمریکایی (افزایش 4000 دلاری برای هر خانواده متوسط آمریکایی) را افزایش می‎دهد، اما با در نظر گرفتن تورم، دستمزد اکثر مردم آمریکا کاهش یافته است. اما در همین زمان، سود شرکت‎های بزرگ افزایش یافته و ثروتمندان غنی‎تر می‎شوند. قابل ذکر است که سود حاصله ناکارآمد است.

 

 

4. دولت وی گفت که شرکت‎ها اندوخته خود را در کاهش مالیات سرمایه‎گذاری می‎کنند. در عوض، شرکت‎ها در سال 2018 پول بیشتری را صرف بازخرید سهام مشارکتی خود در تجهیزات و امکانات جدید سرمایه‎گذاری کردند. این بازخرید سهام هیچ منفعتی برای اقتصاد ندارند، اما سود اوراق قرضه سرمایه‎گذاران ثروتمند را افزایش می‎دهد.

 

 

5. ترامپ وعده داد که مالیات خانواده‎های طبقه متوسط را کاهش می‎دهد، اما اکثر آمریکایی‎ها تا سال 2027 باید مالیات بپردازند.

 

 

6. او قول داد که اشتغال‎زایی کرده و شرکت‎هایی که مشاغل را به خارج از کشور می‎برند، سرکوب کند. به جای آن، قانون مالیاتی وی منجر به ایجاد انگیزه‎های مالی در شرکت‎ها برای گسترش فعالیت‎ها در خارج از کشور شده است. جنگ‎های تجاری ترامپ، شرکت‎هایی مانند؛ "هارلی دیویدسون" را به تولید در خارج از کشور ترغیب کرده است.

 

 

7. وی وعده داد که باتلاقِ لابی‌گران واشنگتن را از بین می‎برد. اما در عوض، آنها را در مسئول سلامت، امنیت و حفاظت از محیط زیست کرد. این امر، اکثر آمریکایی‎ها را به خطر انداخته و حتی منافع شرکت‎ها را افزایش داده است.

دستورالعمل واقعی رشد اقتصادی در گرو سرمایه‎گذاری در سلامت، تعلیم و تربیت، آموزش شغلی و زیرساخت‎های آمریکایی هاست.

اما عملکرد دولت ترامپ به کسری‎ها دامن زده، به آمریکایی‎های طبقه متوسط لطمه وارد کرده و جیب ثروتمندان و شرکت‎ها را پر کرده است.

اجازه مدعی‎شدن را به ترامپ و جمهوری‎خواهان ندهید.

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1495947
ارسال نظر
نظرات