شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1398/03/28 شناسه خبر: 1495962
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‎غربی:
سنجش فشار خون ۴۰ درصد گروه‌های هدف در آذربایجان‌غربی/ بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) میاندوآب آماده افتتاح است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‎غربی از سنجش فشار خون بیش از ۴۰ درصد از گروه‌های هدف در این استان از آغاز این طرح خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: بعد از بازدیدی که از بال دوم  بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) داشتیم، این بیمارستان ۱۰۷ تخت خوابی آماده افتتاح است.

وی، افزود: در جلسه ای که با حضور معاونین توسعه و مشاور اقتصادی و دفتر فنی داشتیم، برخی مشکلات جزئی را تا ۱۰ روز آینده با تامین اعتبار برطرف و ان شالله سعی می کنیم با حضور وزیر بهداشت، افتتاح شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، با اشاره به بازدید از سایر طرح های درمانی در دست احداث در میاندوآب، گفت: در کنار بال دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س)، کلینیک ویژه نیز آماده افتتاح بوده و بیمارستان جدید جایگزین بیمارستان عباسی نیز توسط سازمان شهرسازی تحت پیمان رفته است.

وی، با بیان اینکه خدمات خوبی در میاندوآب به مردم ارائه می شود، تصریح کرد: میاندوآب، جزو اولویت های ما بوده و مشکلات را با وزیر بهداشت نیز در میان خواهیم گذاشت.

آقازاده، در ادامه به بازدید از اجرای طرح کنترل فشار خون اشاره کرد و افزود: این طرح در میاندوآب با استقبال خوبی روبرو شده و در این زمینه از دو پایگاه بازدید و فشار خون را جهت صحت سنجی مورد ارزیابی قرار دادیم.

وی، اظهار کرد: با آغاز این طرح از ۲۷ اردیبهشت ماه امسال، مقرر شده فشار خون یک میلیون و ۵۶۴هزارنفر از جمعیت گروه هدف ۳۰ ساله و بالاتر، بیماران کلیوی و زنان باردار در هرگروه سنی سنجش قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، با بیان اینکه در سطح استان فشار خون حدود ۴۰ درصد از جامعه هدف مورد سنجش قرار گرفته و حدود ۷۵۰ هزار نفر هدف طرح در ادامه هستند که پیش بینی می شود از این میزان تعداد ۱۲۵ هزار نفر مورد جدید شناسایی شود، گفت: با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام گرفته تا پایان طرح این میزان را به ۱۰۰ درصد خواهیم رساند.

وی، تصریح کرد: فشار خون بالا یکی از دلایل مرگ و میر و سکته های قلبی و مغزی است و از مردم خواهشمندیم با شرکت در این طرح از عوارض ناخواسته جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1495962
ارسال نظر
نظرات