شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:47 منتشر شده در مورخ: 1398/03/29 شناسه خبر: 1496300
یک کرندی در شرق گلستان و پیگیری های غراوی برای کرند!
واکنش دو نماینده نسبت به ادعای گازرسانی نماینده کلاله به پیشکمر و کرند!
در حالی که شهرام غراوی نماینده شرق گلستان از پیگیری های خود در خصوص گازرسانی به بخش پیشکمر و کرند شهرستان گنبد گفته بود، نماینده سابق شرق گلستان و نماینده گنبد کاووس نسبت به این ادعا واکنش نشان دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کلاله خبر، گزارشی بر روی سایت خبرگزاری فارس منتشر شد که شهرام کوسه غراوی نماینده شرق گلستان در آن مدعی تخصیص اعتبار 20 میلیارد تومانی برای گازرسانی به مراوه تپه شده بود.

اولین نکته قابل تامل در این گزارش، ادعای گازرسانی به کرند گنبد کاووس از سوی نماینده شرق گلستان که با بیان فعل"هستیم" به نوعی با بازی با کلمات پیگیری، جذب اعتبار و در نهایت گازرسانی را منوط به اقدامات خود دانسته است.

قرجه طیار نماینده گنبد کاووس و داشلی برون در گفتگویی و در واکنش به این ادعای غراوی، تمام پیگیری های گازرسانی اعم از جذب اعتبار و عملیاتی کردن ان را حاصل پیگیری های خود دانست.

اما نکته قابل توجه دیگر در این گزارش این است که با وجود اینکه گازرسانی به بخش پیشکمر شهرستان کلاله پیگیری های آن در زمان رجبی و نصرت برزگر فرماندار وقت انجام شده بود و کلنگ گازرسانی به آخرین روستای این بخش در زمستان سال 95 توسط برزگر فرماندار اسبق کلاله بر زمین خورد، این نماینده مدعی مرتفع شدن مشکل این بخش با رایزنی های خود شد(نماینده روستاهای مورد ادعای خود را عنوان کند).

اما نکته قابل توجه در این اظهارنظرها و آخرین تغییرات در فرمانداری های استان گلستان این است که غراوی در حالی از گازرسانی به کرند گنبد کاووس سخن به میان می آورد که اخیرا نیز یک کرندی(ضمیر) به جای دامادش بر مسند فرمانداری شهرستان مراوه تپه تکیه زد.

اما عبدالکریم رجبی نیز در خصوص این اظهار نظر واکنش نشان داد و با بیان اینکه بند «ق» که بندی است که در بودجه سال 93 و 94 با رایزنی های فراوان در کمیسیون تلفیق گنجانده شد؛ گفت: بر اساس این بند به وزارت نفت اجازه داده شد تا از درآمد حاصل از صرفه جویی انرژی و میادین مشترک گازی،در صورت تحقق، اقدام به توسعه گازرسانی کند.

وی ادامه داد: متاسفانه به علت تحریم و شرایط اقتصادی ظرفیت بالایی باز نشد و از طریق بودجه ملی و تبصره 22 این مهم را پیگیری کردیم و پس از جلسات فراوان و لطف وزیر، تمام اعتبارات به استان ابلاغ و قرار شد تا پایان سال 94 و حداکثر تا پایان سال 95 تمام روستاهای شرق استان از نعمت گاز برخوردار شوند؛ به جز سه روستای بخش گلیداغ که در برنامه بعدی قرارگرفت.

نماینده سابق شرق گلستان تصریح کرد:مکاتبات و دستورات وزیر به غیر از تبصره 22 که در استان تصمیم گیری می شود به این شرح است که مجموعاً سهم شرق استان 81 میلیارد تومان است. لازم به ذکر است روستاهایی مثل دهنه، گوگجه تا شهرفراغی و همینطور تعدادی روستای غرب کلاله از اعتبارات مهرماندگار دولت دهم گازرسانی شد.

در ذیل بخشی از مستندات پیگیری های عبدالکریم رجبی نماینده سابق شرق گلستان د ر حوزه گاز رسانی در چهار شهرستان ذیربط را مشاهده می کنید:

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1496300
ارسال نظر
نظرات