شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:36 منتشر شده در مورخ: 1398/03/30 شناسه خبر: 1496594
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خبر داد؛
اتصال 6 ایستگاه شبکه موقعیت‌یابی مالکیت‌ها در مازندران به 4 ماهواره جهانی
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از راه اندازی 6 ایستگاه شمیم(شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها) در مازندران خبر داد که این ایستگاه ها با 4 ماهواره جهانی متصل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، عباسعلی زارع تیله نوئی بعد از ظهر امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشست مطبوعاتی با اشاره به اینکه سازمان ثبت سازمانی خدماتی بوده و پرمشغله‌ترین دستگاه دولتی محسوب می‌شود، اظهار کرد: دارای تشکیلات اداری حساس و مورد قضاوت هستیم.

وی با اعلام اینکه در کنار سازمان دارایی به عنوان دومین دستگاه درآمدزا شناخته شده‌ایم، افزود: در مجموع درآمدهای ثبت 42 درصد هلال احمر، 8 درصد شهرداری ها و بقیه در حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: در استان گرفتار مشکلاتی مانند کمبود فضای اداری، ساختمان های استیجاری و کمبود نیروی انسانی هستیم.

این مسئول ادامه داد: وضعیت نامناسب ساختمان ها و فضای های فیزیکی ادارات در ثبت ناشی از عدم اختصاص اعتبارات مورد نیاز و سهم اندک این سازمان از درآمدهای وصولی است.

زارع با اشاره به اینکه از مجموع 28 واحد ثبتی در استان 10 واحد استیجاری است، بیان کرد: در سال گذشته درآمد مصوب سازمان ثبت در استان 45 میلیارد تومان بوده که با تمام مشکلات پیش رو 62 میلیارد تومان برای استان ایجاد درآمد کردیم.

وی از راه اندازی 6 ایستگاه شمیم(شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها) در مازندران خبر داد که این ایستگاه ها با 4 ماهواره جهانی متصل هستند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: 830 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی و ساحلی وارد بانک جامع املاک شده است.

این مسئول از بارگذاری نقشه های "یو تی ام" از شهرهای گلوگاه تا فریدونکنار در بانک جامع املاک خبر داد و گفت: با سنددار کردن عرصه های دولتی، بساط زمین‌خواری برچیده می‌شود که در این راستا تاکنون متولیان دولتی در اجرای قانون خوب عمل نکردند این در حالی است که از سال ۹۳ مدیران موظف شدند طی دو سال املاک خودشان را یوتی‌ام کرده و تحویل اداره ثبت بدهند.

زارع ادامه داد: شورای حفظ حقوق بیت المال استان با جدیت پیگیر این موضوع است اما بیشتر دستگاه ها کمبود اعتبار را مانع اجرای این طرح عنوان کردند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در سال گذشته 231 هزار 879 برگ سند مالکیت و 192 هزار و 431 فقره استعلام در استان صادر شده است، گفت: طی این مدت 319 میلیارد تومان از معوقات بانکی در مازندران وصول شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1496594
ارسال نظر
نظرات