شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1398/03/31 شناسه خبر: 1496727
در خطبه‎های عبادی سیاسی نمازجمعه مطرح شد:
سرنگونی پهباد آمریکایی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید/ پاسخ رهبرانقلاب به فرستاده ترامپ اوج اقتدار اسلام بود
جمعی از ائمه جماعت در سیستان وبلوچستان تاکید کردند: سرنگونی پهباد آمریکایی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، جمعی از ائمه جمعه در سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پاسخ رهبر انقلاب به فرستاده ترامپ اوج اقتدار اسلام بود، گفتند:سرنگونی پهباد آمریکایی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید.

سرنگونی پهباد جاسوسی آرامش را از آمریکایی‎ها گرفت  
حجت الاسلام احمد راهداری، امام جمعه موقت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این پهپاد در ساعت حدود یک بامداد پنجشنبه از یکی از پایگاه‌های نیروهای امریکایی در جنوب خلیج فارس به هوا برخاسته و بر خلاف قوانین هوانوردی کلیه تجهیزات مربوط به معرفی خود را خاموش و در نهایت پنهان‌کاری، از تنگه هرمز به سمت چابهار ادامه مسیر می‌دهد که بعد از چهار ساعت فیلم برداری از ایران در چنگال مقتدرانه نیروهای پدافند هوایی در تنگه هرمز گیر افتاده و ساقط شد.

وی با بیان اینکه این پهپاد یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جاسوسی جهان محسوب می‌شود، ادامه داد: بر اساس اطلاعات به دست آمده بیش از ۲۰۰ میلیون دلار میلیون دلار قیمت دارد که در نهایت توسط سامانه سه خرداد ساخت متخصصان جمهوری اسلامی ایران ساقط شد.

راهداری با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار نشانگر الگوی موفق حکومت داری و نمایش اقتدار ملی است که باید سیاست خارجی کشور در گام دوم انقلاب دارای چنین ویژگی باشد، از سوی دیگر بیانات ایشان در این دیدار بیان کننده طرد دولت‌های استکباری و نمایش ابر قدرت بودن ایران در سطح بین الملل بود.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به چرایی سرنوشت مرسی نخستین رئیس جمهوری منتخب مصر گفت: نادیده گرفتن مردم سالاری، ارتباط با آمریکا و اسرائیل و نادیده گرفتن مردم فلسطین و غزه از مهمترین دلایل سرنگونی دولت مرسی در مصر بود و این سرنوشت تمامی حاکمانی است که به غرب و آمریکا تکیه می کنند.
 
نشان دادن اُبهت ایران با سرنگون کردن پهپاد آمریکایی

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری، امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به شهادت شهید چمران، بیان کرد: شهید چمران دانشمند، نخبه، مجاهد انقلابی  و دلداده مسیر خداوند متعال بود که با تمام قدرت به رزمندگی پرداخت.

 وی با توجه به حضور مجاهد گونه شهید چمران در لبنان، افزود: شهید چمران در بعد سیاسی و مسائل رزمی و نظامی به خوبی درخشید که در میان ملت ملسمان ایران به چهره محبوب تبدیل شد.

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: اگر امروز در قله قدرت ایستاده ایم، به خاطر مجاهدت ها، رشادت و بالندگی های شهید چمران و چمرانی هایی است که در مسیر حق به خوبی گام برداشته اند.

 حجت اسلام و المسلمین بامری سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه که به مرزهای ایران تجاوز کرده بود با توجه به  اینکه هیچ رادار و تکنولوژی نمی توانست مسیر رفت و آمد آن را رصد کند، را نشانه اُبهت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مجاهدت و رشادت های رزمندگانی چون شهید چمرانی ها دانست. 

وی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی هر اداره و یا ارگان یک وظیفه خاصی دارد، افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در طول چهل سالی که از انقلاب می گذرد به خوبی وظیفه و رسالت خود را در مباحث فرهنگی و دینی برای فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی انجام داده که انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب توسط مسئولین از این نهاد انقلابی نیز به خوبی بهره برداری شود.

 امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به قرار گرفتن در هفته قوه قضاییه، عدالت را یکی از عالی ترین آرمان های نظام اسلامی که در حکومت اسلامی ایجاد شده است، برشمرد و خاطر نشان کرد: عدالت در تمامی ادیان و ذهن انسان ها جایگاه ویژه ای دارد  و عدالت یکی از شعارهایی بود که مردم را به انقلاب علاقمند کرد و هدف امام خمینی (ره) از انقلاب اسلامی برپایی عدالت در جامعه اسلامی بود.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری تصریح کرد: برای تحقق عدالت در جامعه باید قوانین عادلانه، ساختار عادلانه ومجریان عادل و با تقوا باشند چرا که در جامعه اسلامی تبعیض و نابرابری برخلاف حکومت و سیره اسلامی است.

وی با اشاره به  اینکه در بدنه قوقه قضاییه باید سالم ترین و متقی ترین افراد قرار بگیرند، گفت: از دستگاه قضا انتظار می رود افرادی که در بدنه این نهاد قرار دارند که عدالت را به خوبی رعایت نمی کنند برخورد جدی انجام شود تا مردم احساس کنند پشتوانه دارند و دست ظالمان را کوتاه کنند.

امام جمعه شهرستان سراوان سرعت بخشی به دادرسی ها و برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی را از دیگر خواسته های مردم عنوان و اذعان کرد: عدالت باید به گونه ای در جامعه ایجاد شود که مظلومین احساس کنند که نظارت و سلامت دقیق از سمت این دستگاه انجام می شود.

حجت اسلام و المسلمین بامری یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با تمامی دشمنی دشمنان، انقلاب اسلامی را به خوبی مدیریت کرده اند و تمامی سیاست مداران، کارشناسان و صاحب نظران از مدیریت و سکان داری ایشان انگشت به دهان مانده اند.

 وی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با وجود 30 سال دشمنی دشمنان،  قدرتمندانه مقابل همه توطئه های دشمن ایستادکی کرده اند و با وجود سوء قصد به ایشان، اما باز هم به خوبی راه و آرمان های امام خمینی (ره) را ادامه داده اند که در دنیا بی نظیر و کم نظیر است.

آمریکا به دنبال برجام موشکی است
حجت الاسلام والمسلمین راشکی، امام جمعه موقت شهرستان زابل در بخشی از خطبه های نماز جمعه زابل گفت: ترک محرمات الهی با غلبه بر شهوات و امیال نفسانی ، حرکت به سوی حق و صراط مستقیم ، مقام عرفانی و ملکوتی که ویژه سالکان الی الله می باشد.

خطیب موقت جمعه زابل افزود: رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کردند که انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است،

وی ادامه داد :نظریه ی انقلاب اسلامی ، با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی ، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمدگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی امام زمان (ارواحنا فداه) است.

حجت الاسلام راشکی تصریح کرد: تمام امید رهبرمعظم انقلاب به جوانان است ایشان حدود چهل بار کلمه جوان را در این بیانیه تکرار می کند، و این یک شعار از طرف رهبرمعظم انقلاب نیست بلکه یک باور است، باوری که از سیره اهل بیت (ع) اخذ نموده اند.

وی خاطرنشان کرد: پیام و پاسخ رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن اوج عزت شیعه است و این افتخار ماست که چنین رهبر با بصیرت و با درایت و حکیم و دانشمندی داریم.

حجت الاسلام راشکی تصریح کرد:آمریکا به دنبال برجام موشکی و از بین بردن قدرت موشکی ایران است، اما نیروهای نظامی ما با شکار پهپاد فوق پیشرفته آمریکا که از حدود خود تجاوز کرده بود به آمریکا نشان داد که آرزوی نابودی قدرت موشکی ایران را به گور خواهد بود.

سرنگونی پهباد آمریکایی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز جمعه امروز افزود: سرنگون کردن پهپاد پیشرفته جاسوسی گلوبال هاوک نیروهای تروریست آمریکایی توسط پدافند سپاه پاسداران ضربه‌ای سنگین به هیمنه پوشالی عملیاتی و اطلاعاتی ارتش آمریکا بود و پریشانی و اظهارات متناقض آمریکایی‌ها در خصوص شکار پهپاد گران قیمتشان، نشان دهنده شدت ضربه و شوک وارده به آنهاست.

وی با اشاره به بازتاب خبری این دفاع مقتدرانه در رسانه های دنیا تاکید کرد: اغلب رسانه‌های جهان پس از انتشار این اطلاعیه در خبر فوری گزارش دادند که یک پهپاد آمریکایی توسط موشک ایرانی در نزدیکی منطقه هرمزگان، واقع در جنوب ایران هدف قرار گرفت و ساقط شد که بیانگر اقتدار سپاه در صنعت موشکی می باشد.

وی با اشاره به سالروز شهادت چمران با بیان اینکه این شهید رزمنده‌ قوی‌ بود که در رزم و جنگ‌های چریکی همتا نداشت، اظهار کرد: شهید چمران در عین حال توانست سیاست‌مداری عارف و هنرمندی لطیف‌الطبع باشد؛ او دانه‌های مقاومت اسلامی در لبنان را غرس و هشت سال در برابر اسرائیلی ها ایستادگی کرد.

امام جمعه چابهار تشریح کرد: شهید چمران کسی بود که موفق شد اولین موشک را آزمایش کند و از طرفی توانست ستاد جنگ‌های چریکی را در معیت مقام معظم رهبری تشکیل دهد همچنین شهید چمران توانست در ایران محاصره سوسنگرد را بشکند و آنها را شکست دهد.

حجت الاسلام موسوی مطرح کرد: یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری، ضرورت توجه به بازدارندگی است و این بدان معناست که بر اساس آموزه‌های دینی و اعتقادی، خود را مسلح کنیم تا شیطان بر ما نفوذ و سلطه پیدا نکند.

خطیب نماز جمعه چابهار اذعان مرد: برای دستیابی به این نیروی بازدارندگی مردم باید بصیرت داشته باشند و ترفندهای دشمنان را شناسایی کنند تا تحت تأثیر افکار شیطانی قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه بازدارندگی به معنی همراهی نکردن با دشمنان نیز هست گفت: مردم باید در فکر و اندیشه خود همواره مواظب مکر و فریب آمریکا و هم پیمانانش باشند و به شکلی رفتار کنند که مبادا به آنها نزدیک شوند زیرا از آمریکا و متحدانش هیچ خیری به ما نمی‌رسد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: گناه آثار وضعی در زندگی انسان خواهد داشت و باید همه مردم به این موضوع توجه داشته و تلاش کنند تا با اعمال و رفتار خود به احکام و حدود الهی دهن کجی نکنند به طوری که امر به معروف و نهی از منکر برای ترویج خوبی‌ها و ریشه کنی بدی‌ها در کنار تلاش برای ورود مردم به این فریضه است.

راهبرد جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان مقاومت است
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی عبداللهی،امام جمعه موقت دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، بیان کرد:آبه در این سفر دریافت که کشوری مانند ایران پس از چهار دهه تحریم از سوی غرب و امریکا، اینگونه با اقتدار با سران استکبار سخن می گوید.

امام جمعه موقت دلگان عنوان کرد: نخست وزیر ژاپن به خوبی دریافت جمهوری اسلامی نشانگر یک حکومت مستقل و آزاد است و این می تواند یک الگو برای کشورهای اسلامی و حتی سایر کشورها باشد.

وی ادامه داد: رد پیام ترامپ که نخست وزیر ژاپن حامل آن بود، از سوی مقام معظم رهبری به معنای رد آمریکا است، این اقدام نشان داد که ایران یکی از قدرت های برتر در سطح منطقه و جهان است.

امام جمعه موقت دلگان تصریح کرد: پخش سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن در رسانه ها ، این پیام را به جهانیان مخابره کرد که راهبرد جمهوری اسلامی ایران در قبال دشمنان مقاومت و ایستادگی است.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی خاطرنشان با اشاره به سالروز شهادت دکتر چمران در ۳۱ خرداد اشاره کرد و افزود: ایشان شخصیتی ممتاز و جایگاه ویژه ای داشته است، زندگی شهید چمران و مسیر تکامل ایشان می تواند الگوی مناسبی برای همگان باشد، امام خمینی ( ره) در پیام خود برای شهادت ایشان با واژه های زیبایی از شهید چمران یاد کرده اند.

وی در ادامه به سرنگون کردن پهپاد‌متجاوز تروریست های آمریکا توسط سپاه پاسداران اشاره و خاطرنشان کرد: این یک پیام برای همه متجاوزان است که‌اگر بخواهند به حریم کشورمان تجاوز و تعدی کنند با پاسخی دردناک مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/
http://dana.ir/1496727
ارسال نظر
نظرات