شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1398/04/01 شناسه خبر: 1496893
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان عنوان کرد؛
استان کرمان پیشگام در خرید اولین گندم سال زراعی جدید در کشور/ پیش بینی خرید ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان در استان
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: استان کرمان به عنوان اولین استان پیشرو در خرید گندم محسوب می شود و بر اساس پیش بینی صورت گرفته توسط کارشناسان جهاد کشاورزی بالغ بر ۲۰۰ هزار تن گندم در سال جاری خریداری خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید نژاد بیگلری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان اظهار داشت: استان کرمان از تاریخ ۹۸/۱۲/۲۶ به عنوان اولین استان پیشرو در خرید گندم تولیدی داخل از قلعه گنج ۳ محموله گندم خریداره شده و به سیلوی جیرفت تحویل داده شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت خرید با نظم گندم از کشاورزان همچنین مواجه شدن با دو بحران هجوم ملخ ها به مزارع در شمال و جنوب استان و هجوم دلالان بایستی به نحوی برنامه ریزی می شد که در سریع ترین زمان ممکن خریداری گندم انجام شود.

نژاد بیگلری افزود: از همین رو با افزایش ساعات تخلیه گندم، تسهیل در امر خرید و افزایش ساعات کاری به گونه ای که همکاران ما با ۲۰ ساعت کار در شبانه روزدر حال انجام این عمل هستند.

راه اندازی ۱۸ مرکز خرید در استان برای خریداری گندم از کشاورزان

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان تصریح کرد: شرکت غله و بازرگانی استان ۱۸ مرکز خرید ۷ مرکز خرید در جنوب استان و ۱۱ مرکز خرید در شمال استان برای خریداری گندم از کشاورزان راه اندازی کرده است.

وی  یادآور شد: تا کنون بالغ بر ۱۶۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده که ۱۰۲ هزار تن از آن مربوط به جنوب استان و مابقی خرید مربوط به شمال استان است.

نژاد بیگلری بیان کرد: سال گذشته آمار خرید گندم از کل استان ۱۷۸ هزارتن بوده است و بر اساس پیش بینی صورت گرفته توسط کارشناسان جهاد کشاورزی بالغ بر ۲۰۰ هزار تن گندم در سال جاری خریداری خواهد شد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان ادامه داد: این شرکت در تلاش است بلافاصله پس از خریداری گندم با ارسال سندها به بانک در کوتاه ترین زمان ممکن بهای گندم خریداری شده خود را دریافت نماید.

وی ابراز داشت: گندم معمولی که در تهیه نان استفاده می شود به ازای هر کیلو ۱۷۰۰ تومان و گندم دوروم به ازای هر کیلو ۱۷۷۰ تومان خریداری می شود.

نژاد بیگلری تاکید کرد: بهای ۱۷۸ هزار تن گندم خریداری شده از کشاورزان در سال گذشته به طور کامل به کشاورزان  پرداخت شده است و در تلاش هستیم تا حمایت کامل را از کشاورزان انجام دهیم.

بیگلری مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در خاتمه یادآور شد: تا این لحظه قیمت هایی که در تاریخ ۹۳/۱۰/۱ برای آرد تصویب شده است افزایش پیدا نکرده وقرار نیست که افزایش قیمتی در این حوزه صورت گیرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1496893
ارسال نظر
نظرات