شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1398/04/03 شناسه خبر: 1497580
کارشناس هواشناسی هرمزگان:
تردد شناورهای سبک در دریای عمان با احتیاط صورت گیرد/  پنجشنبه از میزان تلاطم دریا کاسته خواهد شد
کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه طی روزهای اخیر جزایر خلیج فارس ،تنگه هرمز و سواحل دریای عمان شاهد وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود، گفت: با توجه به متلاطم بودن دریا توصیه می شود شناورهای سبک در منطقه جاسک در ساعات صبح تا ظهر و در جزایر غربی خلیج فارس از جمله کیش و لاوان در ساعات بعدازظهر و شب از تردد دریایی خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرضیه سی سی پور، کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با بیان اینکه طی امروز  جزایر خلیج فارس ،تنگه هرمز و سواحل دریای عمان شاهد وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود، گفت:  سواحل دریای عمان به خصوص در محدوده شهرستان جاسک وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی وجود دارد.

کارشناس هواشناسی هرمزگان  با بیان اینکه جزایر غربی خلیج فارس وزش باد نسبتا شدید شمال غربی پیش بینی می شود، عنوان کرد: با توجه به متلاطم بودن دریا توصیه می شود شناورهای سبک در منطقه جاسک در ساعات صبح تا ظهر و در جزایر غربی خلیج فارس از جمله کیش و لاوان در ساعات بعدازظهر و شب از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در ساعات بعدازظهر جهت تردد شناورهای مسافربری به جزیره کیش صورت گیرد.

سی سی پور با بیان اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز شاهد مواج بودن دریا گاه با بادهای جنوب شرقی خواهیم بود، بیان کرد:  از روز پنجشنبه از میزان تلاطم دریا کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه احتمال رگبار پراکنده و رعد وبرق در ارتفاعات شرق و شمال استان دور از انتظار نخواهد بود، عنوان کرد: در مناطق دریایی در ساعات صبح تا ظهر شاهد افزایش ابرناکی و در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر رشد ابر خواهیم بود.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1497580
ارسال نظر
نظرات