شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:27 منتشر شده در مورخ: 1398/04/05 شناسه خبر: 1498316
افت و قطعی فشار آب مشکل همیشگی تابستانها در زاهدان!/یک مسئول: خط دوم انتقال تنها راه حل مشکل است
در حالی افت و قطعی مداوم آب در زاهدان به معضل اساسی برای شهروندان تبدیل شده که به گفته مسئولان راه اندازی و بهره برداری از خط دوم انتقال آب زابل به زاهدان تنها راه حل رفع مشکلات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، با آغاز فصل تابستان، مردم زاهدان شاهد بروز مشکلات و تنش های آب شیرین در حوزه شهری می باشند به طوری که در ساعات مختلف هر روز، تا چندین ساعت با قطعی و یا افت شدید فشار آب در این کلان شهر روبرو هستند.

یکی از شهروندان در این زمنیه گفت: در خیابان پوریا زندگی می کنم و این در حالیست که در روزهای گرم تابستان روزانه بیش از 5 ساعت قطعی آب شیرین را در دو هفته اخیر تجربه کرده ایم.

میرزایی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در حال حاضر و در ساعاتی که آب در شبکه توزیع وجود دارد، به قدری با افت فشار آب مواجه هستیم که باید با گالون های 10 و 20 لیتری برای تامین نیاز مصرفی، آب ذخیره کنیم.

وی تاکید کرد: این مشکل در سالهای گذشته در طی ایام تابستان وجود داشت و مسئولان تاکنون فکری برای رفع آن بر نداشته اند.

یکی دیگر از شهروندان مرکز سیستان و بلوچستان نیز در این زمینه گفت: در ورودی شهر زاهدان زندگی می کنیم و آب مورد نیاز خانه خود را از تصفیه کننده های آب شیرین در سطح شهر خریداری و در شست و شوی ظروف و تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود استفاده می کنیم.

بهره برداری از خط دوم انتقال آب شیرین زابل به زاهدان تنها راه حل مشکلات
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: راه اندازی و بهره برداری از خط دوم انتقال آب زابل به زاهدان تنها راه حل رفع مشکلات قطعی و تنشهای آبی در زاهدان می باشد.

میثم سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در حال حاضر در شهر زاهدان 350 لیتر در ثانیه کسری آب شیرین وجود دارد، با توجه به اینکه ما سال به سال تعداد مشترکین آب و فاضلاب شهری رو به افزایش بوده به طوری که در سال 97 در شهر زاهدان دو هزار و 989 فقره اشتراک جدید به بهره برداران شبکه آب و فاضلاب افزوده شده است و این موضوع بر مشکلات افزوده و تنها راه حل مشکلات شیرین، تکمیل هر سریعتر خط دوم انتقال و بهره برداری از آن در سریعترین زمان ممکن می باشد.

وی در زمینه منابع تامین آب مورد نیاز مردم زاهدان، گفت: منابع تامین آب شیرین زاهدان عمده اش چاه نیمه ها در فاصله 200 کیلومتری این کلان شهر و چاه های لب شور که آب آنها در کارخانه آب شیرین کن شیرین سازی و وارد شبکه توزیع می شود، است.

وی تاکید کرد: در فصل تابستان فشاری که به شبکه آب و فاضلاب وارد می شود توسط کولرهای آبی در شهر زاهدان است که به طور متوسط در شبانه روز، 500 لیتر هر کولر آبی 4هزار و 500، مصرف آب دارد و مصارف مثل استحمام و شست و شوی لباسها و .... نیز در این ایام افزایش می یابد.

سلیمانی با اشاره به افت فشار، قطعی و تنشهای آبی موجود در شبکه توزیع آب خصوصا در حوزه آب شیرین، خاطر نشان کرد: در مناطقی که یک مقداری ارتفاع آنها از سایر نقاط شهر بالاتر است با افت فشار مواجه می شویم و این موضوع با توجه به کمبود آب موجود، طبیعی است.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1498316
ارسال نظر
نظرات