شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1398/04/17 شناسه خبر: 1501539
مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان مطرح کرد؛
اعزام بیش از ۳۵۰۰ نفر به سرزمین وحی از استان کرمان/ ۴۵ روحانی کاروان های حج را همراهی خواهند کرد
مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان گفت: از استان کرمان تعداد ۳هزار و ۵۴۷ نفر در قالب ۲۴ کاروان به سرزمین وحی اعزام می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین سازندگی مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با هفته حج اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند کعبه را جهت قیام برای مردم قرار داده است.

وی گفت: این قیام می تواند فرهنگی، اجرای قسط و عدالت و همچنین انجام اعمال و مناسک حج باشد .

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان خاطر نشان کرد: مظهر قیام آن جایی مشخص می شود که دردی از دردهای جامعه اسلام مداوا گردد و گره ای از کار مسلمانان گشوده شود .

سازندگی ادامه داد: معمولا اعمال حج از ماه ذی الحجه شروع می شوند اما هفته حج را از اول ماه ذی القعده قرار داده اند زیرا معمولا از اول ذی القعده کاروان ها و حاجیان سراسر دنیا شروع به رفتن به مکه می کنند .

وی توضیح داد: از سوی دیگر بهترین زمان چله گرفتن از اول ذی القعده تا روزعید قربان می باشد بنابراین اولین روز چله نشینی اول ذی القعده است و به خاطر این که حج از اول ذی القعده شروع می شود این جا هفته را هفته حج نامگذاری نموده اند.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان افزود: هر ساله برای حج شعاری را در نظر می گیرند و حج امسال نیز با شعار «خودسازی، اخوت دینی و تمدن نوین اسلامی» برگزار می شود .

سازندگی با بیان این که شعار حج تنها اختصاص به حجاج ندارد، یاداور شد: این شعار برای تمامی مسلمانان است زیرا اسلام می خواهد که ما مسلمانان خودساخته و متعهد باشیم و تمامی کسانی که این ویژگی ها را داشته اند از اصحاب بقیه الله اعظم خواهند بود جهت تمدن نوین اسلامی که مد نظر قرآن می باشد.

وی با اشاره به این که از استان کرمان تعداد ۳هزار و ۵۴۷ نفر به سرزمین وحی اعزام می شوند،بیان کرد: این تعداد زائر در قالب ۲۴ کاروان اعزام می شوند.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در کرمان اظهار داشت: بعثه مقام معظم رهبری امور فرهنگی حج را بر عهده دارد و یکی از مهم ترین مسائل حج نیز انجام اعمال حج است که باید با صحت کامل انجام شود.

سازندگی تشریح کرد: بنابراین برای این ۲۴ کاروان ۴۵ نفر روحانی معین و معینه قرار داده است که حدود ۱۸ نفر روحانی و ۶ نفر معینه و مابقی روحانی دوم کاروان هستند .

وی در پایان گفت: کاروان های ۸۵ نفره ما فقط یک روحانی دارند که برای این روحانیون در طول این چند ماه قریب به ۲۴۰ جلسه آموزشی در سرتا سر استان برگزار نموده ایم .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1501539
ارسال نظر
نظرات