شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:08 منتشر شده در مورخ: 1398/04/17 شناسه خبر: 1501660
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور:
امنیت زن در جامعه اصلی ترین ثمره حجاب است/بد پوشی یک زن خیانت به خود و دیگر زنان است
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه بد پوشaی یک زن خیانت به خودش و دیگر زنان است، گفت: امنیت زن در جامعه اصلی ترین ثمره حجاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور در گفتگو با خبرنگار قم فردا  اظهار داشت:  قوانین الهی چندجانبه است این قوانین هم برای فرد و جامعه مفید است و هم دفع ضرر می کند و هم جلب منفعت می کند هم برای دنیا و آخرت است این شش وجه در قانون الهی قرار گرفته است هر یک از این قوانین اگر مورد رعایت قرار نگیرد آسیبی که وارد می شود هم به فرد است هم به جامعه هم دفع منفعت می کند هم جذب ضرر می کند و دنیا و آخرت را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 وی تصریح کرد: در خصوص شخصیت زنان نگاه باید فرا جنسیتی باشد نگاه عدالت محور در اسلام نسبت به زن این‌گونه است که زن بر اساس جسم و زیبایی‌هایی ظاهری و تمایل به تبرج و خودنمایی آلت دست کسانی که نگاه غیرانسانی به زن دارند قرار نگیرد و عرصه این آلت دست قرار گرفتن را نباید خود زنان فراهم کنند.

بد پوشی یک زن خیانت به خودش و دیگر زنان است
ظهیری بیان داشت: اولین ضرر نگاه جنسیتی و غیرانسانی به زنان این است که شخصیت زن که بر اساس مقام و کرامت انسانی او و همچنین بر اساس استعداد و توانمندی و قابلیت های زن است مورد توجه قرار نمی گیر