شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1398/04/18 شناسه خبر: 1502011
دادستان کل کشور:
بسیاری از مفاسد امروز جامعه به‌واسطه مدیران ناکارآمد است/ تلاش دستگاه قضایی برای مبارزه جدی و مقتدرانه با فساد
دادستان کل کشور گفت: در دستگاه قضایی در تلاش هستیم تا مقتدرانه بدون بیم و هراس از دشمنان و برگرفته از احکام اسلامی با فساد مبارزه‌ی جدی داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری٬ دادستان کل کشور امروز در جلسه شورای اداری ساوه با اشاره به اینکه مدیر خوب شاخص‌هایی دارد که در روایات ائمه اطهار( ع) آمده است، گفت: قبل از اینکه سازمان ملل و منشور حقوق بشر وجود داشته باشد، حضرت علی(ع) بیاناتی را در ۱۴۰۰ سال طی نامه‌ای به مالک اشتر نوشتند که کاربرد امروزی دارد.

منتظری اظهار کرد: برنامه‌ریزی و عدم زیاده‌روی در امور از نکات مدیریتی مورد تأکید امام علی (ع) است که درسی برای مدیران است.

وی ادامه داد: عدم برنامه‌ریزی صحیح و سوء تدبیر نیز به‌عنوان عواملی برای شکست در مدیریت بیان‌شده است.

دادستان کل کشور گفت: انقلاب اسلامی با نثار خون صدها شهید به ثمر نشسته و اینک وظیفه ما در پاسداری این ارزش‌ها بسیار سنگین است.

منتظری، نظارت‌های قوی در مجموعه‌های اداری را موجب کاهش فسادها بیان کرد و افزود: ریشه‌ی بسیاری از جرائم در جامعه امروز عدم اعتقاد به معاد و ایمان قوی است.

وی آسیب‌شناسی جدی جرائم را ضروری دانست و ادامه داد: بسیاری از مفاسدی که امروز در جامعه وجود دارد، به‌واسطه‌ی مدیرانی ناکارآمد و عدم اهتمام در مدیریت‌ها بر امور جاری است.

دادستان کل کشور، سالم نگه‌داشتن محیط‌های اداری در کشور را ضروری دانست و افزود: انتخاب مدیران سالم در جامعه موجب تقویت آموزه‌های اسلامی و امیدواری مردم خواهد بود.

وی، مبارزه جدی با مفاسد را از وظایف جدی دستگاه قضایی بیان کرد و ادامه داد: این حرکت منحصر به دستگاه قضایی نیست و مدیران باید با برنامه‌ریزی، طوری حرکت کنند که هیچ‌کس حتی به فکر انجام کار فساد نباشند.

منتظری، با انتقاد از رویه‌های غلط در مجموعه‌های اداری، اضافه کرد: جلب رضایت‌مندی مردم در کشور و حذف عادات غلط در کشور می‌تواند به حذف فساد در همه‌ی ابعاد مؤثر واقع شود.

وی ادامه داد: در دستگاه قضایی در تلاش هستیم تا مقتدرانه بدون بیم و هراس از دشمنان و برگرفته از احکام اسلامی با فساد مبارزه‌ی جدی داشته باشیم.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در دستگاه قضایی حق نداریم با مردم تندی کنیم و باید بامتانت و ارشاد در رفع مشکلات مردم تلاش نماییم و از سویی نیز باکسانی که با مفسده امنیت مردم و جامعه را تهدید می‌کنند با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

منتظری با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام رونق تولید تأکید کرد: تحریم در کشور ما با توجه به ظرفیت‌های عظیم فکری و نیروی انسانی باید برای ارتقا صنایع بهره‌برداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هفته آینده برای بررسی دقیق مشکلات اقتصادی و صنایع با اعزام نماینده‌ای ویژه ،  مشکلات صنایع این شهرستان را در کمیته‌ی حقوقی در تهران پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1502011
ارسال نظر
نظرات