شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1398/04/19 شناسه خبر: 1502383
رئیس قوه قضاییه:
اجازه جولان به مفسدان نخواهیم داد/پیشرفت‌ها حاصل ایستادگی و مقاومت است
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه وظیفه قوه قضاییه برخورد قاطعانه با فساد است گفت: با همه وجود اجازه نخواهیم داد اهل فساد در کشور جولان دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه امروز در سفر استانی خود به استان مرکزی در جمع خانواده شهدا، جانبازان ، ایثارگران و اقشار مختلف مردم، با بیان اینکه تلاش اصناف در کشور بسیار قابل‌تقدیر است، گفت: اصناف در تاریخ کشور همواره علاوه بر تلاش‌های مجاهدانه در عرصه‌های اقتصادی، در میدان مبارزات سیاسی از مبارزه با رژیم ستم‌شاهی تا صحنه‌های دیگر نقش‌آفرینی کرده‌اند.

رئیسی با اشاره به اینکه شهر اراک و استان مرکزی به دلیل دین‌داری مردم بخش قابل‌توجهی از موقوفات را داراست، گفت: این به دلیل اعتقادات اصیل و فرهنگ مذهبی مردم این استان است و باید چنین موقوفاتی توسط دستگاه‌های متولی حفظ و نگهداری شود.

دهه کرامت فرصت بسیار ارزشمندی برای معرفت افزایی است

وی دهه کرامت را فرصت بسیار ارزشمندی برای معرفت افزایی و بصیرت افزایی دانست و تصریح کرد: باید بتوان در سایه توجهات حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) این مسائل را در جامعه تقویت کرد. پس از توحید هیچ امری به‌اندازه امام شناسی و حجت شناسی موردتوجه قرار نگرفته به‌طوری‌که در طول تاریخ انحرافات زیادی به دلیل عدم شناخت امامان ایجادشده است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: شناخت حق، گرایش به‌حق و ایستادگی در راه حق سه مرحله مهمی است که شهدا و ایثارگران از آن سربلند بیرون آمدند و بامعرفت بالای خود، دچار سستی و لغزش نشدند. درواقع ثبات در دین‌داری و ولایت مداری امری بسیار مهم است چراکه برخی افراد در میانه راه دچار انحراف و لغزش می‌شوند ولی شهدای ما بامعرفت خود در این راه گام برداشتند و نشان دادند که عزت و ایستادگی در راه خدا همواره پیروز است.

هرکجا ایستادگی کردیم، پیشرفت کردیم

رئیسی بابیان اینکه هرکجا ایستادگی کردیم شاهد پیشرفت‌ها و گشایش‌های بزرگی بودیم، اظهار کرد: ‌هشت سال دفاع مقدس و جریان دفاع از حرم نمونه‌های بارز ایستادگی در راه حق بود که رزمندگان اسلام به‌خوبی آن را شناختند و توانستند در این راه ایستادگی کنند.

وی افزود: اما در طرف مقابل هرکجا سستی کردیم و بیگانگان را راهگشای مشکلاتمان دیدیم از آرمان‌ها فاصله گرفتیم و دچار عقب‌ماندگی شدیم.

رئیسی با اشاره به تأکید چندین ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی بر شعار اقتصاد مقاومتی، گفت: استان مرکزی قطب صنعتی و کشاورزی کشور است و ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای دارد، به همین دلیل باید همواره در عرصه تولید و اشتغال فعال باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه مجموعه‌ای از فعالین صنعتی استان معتقدند در صورت حمایت و رفع مشکلاتشان می‌توانند در عرصه‌های تولید نیازها و گره‌های کشور را برطرف سازند. استان مرکزی می‌تواند ازنظر اقتصادی روی پای خود بایستد. این ظرفیت‌ها قابل بهره‌برداری است و با اراده فولادین توأم باایمان می‌توان به نقاط خوبی دست‌یافت.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: طبق گفته رهبر معظم انقلاب دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم که این بر خواسته از اراده و دلدادگی به خداست که دشمن فاقد آن است، اینجاست که باید گفت قدرت دشمن تارعنکبوتی است و این تارعنکبوتی بودن قدرت دشمن یک اصل قرآنی است.

ایمان به خدا و عشق به اهل‌بیت (ع) مهم‌ترین سرمایه این کشور است

وی ضمن بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه این کشور ایمان به خدا و عشق به اهل‌بیت (ع) است، عنوان کرد: دیگر سرمایه بزرگ این کشور سرمایه خطرپذیری جوانان است. دشمن به دلیل همین روحیه خطرپذیری و مسئولیت‌پذیری جوانان ماست که جرات اقدامی علیه ما را ندارد. نشان صدق این ادعا ۶۰۰۰ شهید استان مرکزی هستند که نشان دادند جوانان ما در همه عرصه‌ها خطرپذیرند.

رئیسی بیان کرد: امروز می‌توانیم با حضور تمام سرمایه‌های موجود، خانواده شهدا، نیروهای جوان و با توجه به ذخایر مادی و معنوی که کم هم نیست در مقابل اقدامات دشمن بایستیم. اگر صنایع روزآمد شود و جذب نقدینگی به سمت تولید صورت گیرد اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد.

وی به سقوط پهپاد آمریکایی پرداخت و  تصریح کرد: این اتفاق در حوزه مقاومت و ایستادگی رخ داد که باید گفت نتیجه این مقاومت عزت است. امروز هیچ‌کسی منکر ارتقای جایگاه امنیت، عزت و افتخار کشور ما نیست که این اتفاق برآمده از حرکت در عرصه مقاومت است.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه این تفکر مقاومت و تلاش می‌تواند در عرصه اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی نیز رقم بخورد اظهار کرد: برخی از آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست و مردم را رنج می‌دهد و می‌تواند این‌ها نباشد.

وی افزود: مبارزه با فساد همیشه مطرح بوده است اما با توجه به اینکه احساس کردیم که مردم و دلسوزان انقلاب تحمل شنیدن فسادها و مشکل‌ها را ندارند مبارزه با فساد را به‌عنوان دستور کار خود قراردادیم.

رئیسی گفت: بر همه است که در این حوزه فعال باشند. بر دولت است که به اصلاح ساختارهای فسادزا بپردازد. بر مجلس است که اصلاح قوانین دارای منفذ که منجر به سو استفاده فرصت‌طلبان می‌شود را در دستور کار قرار دهد. و قوه قضاییه نیز مسئولیت برخورد قاطعانه با فساد را بر عهده دارد..

وی با اشاره به اینکه وظیفه قوه قضاییه برخورد قاطعانه با فساد است ادامه داد:مصمم هستیم که با کمک مردم و با نگاه خانواده شهدا در این میدان گام برداریم.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: به موفقیت خود در این حوزه یقین داریم چراکه این حرکت‌ها و نظام اسلامی بر پایه خون شهداست . خونی که متصل به خون حضرت ثارالله است و خداوند از خون شهدا نمی‌گذرد.

وی عنوان کرد: روزبه‌روز بر رونق این انقلاب افزوده خواهد شد. باید گفت این جهل زدایی در دنیا از خون شهدای ماست. و بیداری یکی از برکات خون شهید است و آنچه در عالم و منطقه اتفاق افتاده به برکت خون شهداست.

رئیسی خاطرنشان کرد: با همه وجود اجازه نخواهیم داد اهل فساد در کشور جولان دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1502383
ارسال نظر
نظرات