شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1398/04/21 شناسه خبر: 1502845
واکنش کاربران توئیتر به ادعای دروغین ترامپ علیه ایران
ترامپ طی توئیتی نوشت: "ایران مدت مدیدی است که به طور مخفیانه غنی سازی می کند که در تناقض با توافق وحشتناک 150 میلیارد دلاریِ دولت جان کِری و اوباما است. به خاطر داشته باشید که آن توافق ظرف چند سال منقضی می شد. به زودی تحریم ها به شکلی اساسی افزایش خواهد یافت."

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ دونالد ترامپ روز گذشته طی توئیتی نوشت: "ایران مدت مدیدی است که به طور مخفیانه غنی سازی می کند که در تناقض با توافق وحشتناک 150 میلیارد دلاریِ دولت جان کِری و اوباما است. به خاطر داشته باشید که آن توافق ظرف چند سال منقضی می شد. به زودی تحریم ها به شکلی اساسی افزایش خواهد یافت."

 

به واکنش کاربران توئیتر به این توئیت می پردازیم:

- ایران پس از اینکه تو با عجله از برجام خارج شدی، غنی سازی اورانیوم خود را افزایش داد. این یک راز نیست که آنها به تو یا دولت تو بگویند، آنها این کار را انجام می دهند.

این قطعا یک راز نیست، بلکه پاسخی مستقیم به اقدامات تو است.

- بررسی واقعی: هیچ گزارش مستقلی مبنی بر نقض توافق پیش از خروج ترامپ از آن وجود ندارد.

هیچ کس 150 میلیارد دلار را به ایران نداد. ایران در سال 1979 (سال 1358) مبلغی برای خرید تجهیزات نظامی به آمریکا داد، اما پس از انقلاب اسلامی ایران آن تجهیزات هرگز تحویل داده نشد و آمریکا پول ایران را بازنگرداند.

- 150 میلیارد دلاری که ترامپ در مورد آن صحبت می کند، یک برآورد بیش از حد از دارایی های بلوکه شده متعلق به ایران است. آمریکا هرگز مالک این پول نبوده مگر اینکه تو (ترامپ) دزدیِ دارایی های بلوکه شده ی کشور دیگر را فضیلت بدانی.

کدام جالب تر است؟ خروج ترامپ از توافق ایران که اطمینان داد تسلیحات هسته ای نمی سازد یا رفتن به کره شمالی جایی که "کیم جونگ اون" چندین تن تسلیحات هسته ای می سازد و ترامپ وی را دوست خود می خواند؟
 

- اوباما به آنها 150 میلیارد دلار نداد.

توافق ایران، دارایی های ایرانی را که سابقا به خاطر تحریم ها بلوکه شده بود را آزاد کرد. اما مشخص نیست که آن دارایی ها چقدر ارزش داشت؟ 150 میلیارد دلار بالاترین برآورد مقامات آمریکا است.

- قبل از اینکه توافق ایران را از بین ببری، آنها قاطعانه با آن موافق بودند.

وقتی کسی اجاق گاز را روشن می کند و انگشت خود را روی آن می گذارد، می سوزد.

چه کسی از خودش در برابر تهدید یک ابلهِ غیر قابل اعتماد دفاع نمی کند؟

- ایران یک حق قابل انتقال برای غنی سازی دارد. تو توافق را نابود کردی. تو امنیت آمریکا را از بین بردی.

تو خودت بحران هستی.

- تو قبلا آنها را تحریم کردی، اما آنها به غنی سازی اورانیوم ادامه می دهند و اکنون توانایی ساخت سلاح های هسته ای را ظرف 6 ماه دارند.

خروج تو از توافق یک اشتباه خطرناک بود.

- تو توافق را نقض کردی و حالا عصبانی هستی که چرا ایران پایبند آن نیست؟

- تو به زبان ساده؛ نادان ترین، بی لیاقت ترین، نالایق ترین و نامشروع ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا هستی ...

- ترامپ تاکنون بدترین سیاست خارجه در میان رؤسای جمهور را داشته است.

- آشغال. تو معاهده را پاره کردی. تو تحریم ها را بر کشورهایی که با ایران در ارتباط بودند تحمیل کردی. بخشی از آن معاهده شامل توانایی آنها در غنی سازی اورانیوم بود. وقتی آنها نمی توانند آن (غنی سازی) را بفروشند (که تو مانع کشورها برای خرید آن شدی) پس آن را ذخیره می کنند.

- توافقنامه ای وجود ندارد، زیرا مشاوران ابله تو 2 سال پیش گفتند که توافق را از بین ببری تا بتوانند جنگ علیه ایران را آغاز کنند.

- هیچ کس تو را باور ندارد. جهان می داند که تو قابل اعتماد نیستی. تو خود را با شرکای کلاهبردارت محاصره کرده ای. تو نمی توانی خود را از "اپستین" جدا کنی.

* "جفری اپستین" میلیاردر آمریکایی که بار دیگر به اتهام سوء استفاده جنسی از دختران نابالغ و واداشتن آنها به همخوابی با دیگر مقامات آمریکا دستگیر شد.

- تو و دوستت "اپستین" طی نقض قوانین فدرال و ایالتی به طور مخفیانه خودتان را با دختران جوان غنی سازی می کردید.

- تو احمقی که فکر می کنی کسی مزخرفات تو را باور می کند.

تحریم ها هرگز بر ایران اثر نداشت، اما تو همچنان به گرسنه و رنجور کردن مردم ایران ادامه می دهی. تو ابلهی هستی که توافق را از بین برد.

و حالا به خاطر شکست احمقانه ی خود سعی در سرزنش کردن اوباما داری. تو هیچ چیز نمی فهمی و فکر می کنی که زیرک هستی، اما در واقع یک کودن خرفت هستی. تو هرگز نمی توانی ما را متقاعد کنی که مردم ایران مستحق جنگ هستند.

- همه می دانند که تو از توافق خارج شده و این آشفتگی را به وجود آورده ای. تو و فرزندان و فرقه هایتان این جنگ را انجام بدهید. ما هیچ تمایلی به جنگ غیر ضروری نداریم. تنها کسانی که هرگز به جنگ نرفته اند مانند احمق ها جنگ را شروع می کنند.

- این یک نشانه ی مطمئن از زوال عقل است. تو معامله را پاره کردی و اکنون ایرانی ها آزاد هستند تا هر کاری انجام دهند.

- اطلاعاتی که داده ای غلط است. سازمان بازرسی دائمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی 15 بار تأیید کردند که تمام سایت های هسته ای ایران به توافق پایبند هستند. تحریم های تو منجر به کشته شدن افراد فقیر می شود.

 

 

معصومه میرحسینی

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1502845
ارسال نظر
نظرات