شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1398/04/21 شناسه خبر: 1502896
رئیس شرکت برق تربت حیدریه خبر داد؛
کشف و قطع انشعاب نخستین مرکز تولید ارز دیجیتال در تربت حیدریه
رئیس شرکت برق تربت حیدریه گفت: در حالی که چندی پیش، روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از کشف ۱۰ مرکز استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) در سطح استان ،در این ماه خبر داده بود؛ این بار یک موسسه صنعتی در تربت حیدریه که از برق غیرمجاز برای استخراج بیت کوین استفاده می کرد، شناسایی و ۵۶ دستگاه ماینر موجود جمع آوری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد روحی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: این نخستین مورد کشف استخراج غیرمجاز بیت کوین در این شهرستان است و این مرکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال بعد از شناسایی با حضور نماینده دادستان، ماموران انتظامی و نماینده اداره اطلاعات نسبت به ضبط دستگاه ها اقدام شده است.

 

وی تصریح کرد: از دید ما،این مرکز از برق غیر مجاز، یعنی برقی که با تعرفه پایین در بخش صنعتی، کشاورزی ارائه می شود، در راه دیگری، شروع به مصرف برق کرده و بر اساس ابلاغ وزارت نیرو باید تفاوت تعرفه مربوط پرداخت شود.

 

روحی افزود: مسئله استخراج و وجود دستگاه های غیر مجاز تولید ارز دیجیتال یک بحث قضایی بوده و دوستان ما در دستگاه های نظارتی در حال پیگیری این پرونده و برخورد با عاملان آن هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: با تشخیص کارشناسان اداره برق تربت حیدریه و مشاهده تغییرات فاحش مصرف برق این مرکز که در مقایسه با سال گذشته، حدود ۲۲ برابر افزایش داشته است، اقدام به شناسایی این مرکز کرده ایم و با هماهنگی نیروی انتظامی بعد از ورود به آن مرکز،با مشاهده دستگاه های غیرمجاز تولید ارز دیجیتال متوجه انجام این فعالیت غیرمجاز شدیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1502896
ارسال نظر
نظرات