شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503367
عضو تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال بانوان:
تلاش عامل پیشرفت است نه بی حجابی/ پیشرفت ورزش بانوان در گروه حمایت بانوان از یکدیگر است
عضو تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال بانوان گفت: اینکه بگوییم چون حجاب داریم پس محدود می شویم درست نیست و اینکه بگوییم انسان بی حجاب موفقتر است هم بطور کل غلط است. هر انسانی که تلاش بیشتری کند، بطور حتم موفقیت بیشتری کسب می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتر آزاد، نگین توکلی عضو تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال بانوان در گفتگو با خبرنگار ما به سوالاتی در خصوص خود باسخ داد.


سلام. خودتون را معرفی کنید.

 سلام. نگین توکلی هستم، حدود ۱۶ سال سن دارم. عضو تیم فوتسال بانوان آزادشهر و عضو تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال بانوان ایران می باشم.


رشته اصلی شما فوتبال است یا فوتسال؟

 فوتبال، اما به دلیل اینکه آزادشهر تیم فوتبال ندارد، بنده فوتسال بازی می کنم. البته پست حرفه‌ای من دروازبانی است و فرق آن در فوتبال و فوتاسل، ابعاد دروازه می باشد.


چی شد که به فوتبال علاقه مند شدید، آیا خانواده مشوق شما بودند؟

توکلی- خانواده من اهل بازی و حتی تماشای فوتبال نبودند و الان بخاطر من فوتبالی شده‌اند. من تنها دختر فامیل هستم و برای همین همبازیهای دوران کودکی‌ام پسر بودند. آنها به تماشای کارتون فوتبالیستها و فوتبال می نشستند و من نیز با آنها همراهی می کردم و اینجوری شد که من به فوتبال علاقه مند شدم.


کارتون فوتبالیستها را دوست داشتید؟ چرا؟ کدام قسمت آن بر روی شما تاثیرگذار بود؟

توکلی- بله. چون هم سوباسا خیلی پرتلاش و با اعتماد به نفس بود و هم اینکه تیم سوبا همدل و پرتلاش بودند. اثر گذارترین قسمت فوتبالیستها، آن قسمتی بود که سوباسا برای اولین بار سر تمرین میرفت و کسی اون را بازی نمیداد، اما سوبا با اعتماد به نفس و توانایی که داشت خود را به آنها تحمیل کرد.


به نظر شما کارتون، انیمیشن و بازیهای رایانه‌ای می توانند برای کودکان کلاس درس باشند؟

 بله. برای من که اینجوری بود. به نظر من اگر تو کشور ما انیمیشن یا بازی رایانه‌ای و حتی موبایلی خوبی ساخته شود، می توانیم ارزشها، اعتقادات و فرهنگ خود را در کنار کارتون، فیلم یا بازی به کودکان آموزش بدهیم.

 الگوی شما در زندگی چه کسی است و چرا؟

 الگوی من در زندگی پدرم می باشد. زیرا خیلی پرتلاش است و دوست دارم همه مرا نیز با صفت انسان پرتلاش بشناسند. در فوتبال، الگوی من علیرضا بیرانوند است، زیرا خودش را از جایی خیلی پایین و بدون داشتن امکانات به جای خیلی بالایی رساند.


 به نظر شما بهترین دروازبان جهان کیه؟

در حال حاضر علی رضا بیرانوند. اما در کل اگر بخوام بگم، عابدزاده.


 یعنی تو دنیا بهتر از عابدزاده نبوده و نیست؟!

 نه


 شما پرسپولیسی هستید؟

بله.


در مسائل دینی الگوی شما کیست، آیا شناختی نسبت به مسائل دینی دارید؟

توکلی- در دین که حضرت زهرا (س) الگوی همه است و من تا جایی که درباره دین خوانده‌ و اطلاعات دارم را انجام می دهم.


 آیا شما حجاب را دوست دارید؟ چه کسانی روی حجاب شما تاثیر داشتند؟

 بله من حجاب را دوست دارم و سعی می کنم حجاب خودم را حفظ کنم. معلمانم خیلی روی ما تاثیر داشتند، زیرا خیلی به حجاب و اعتقادات پایبند بودند.


 اینکه با حجاب بازی کنی اذیت نمی شوید؟ آیا حجاب شما را محدود نکرده است؟

توکلی- نه، ما تو بازیهای ملی و کشوری با حجاب بازی می کنیم و پوشش ما را اذیت نمی کند. حجاب محدودیت نیست، من که می گویم انسانها با تلاش به هرجایی می رسند، حالا چه با حجاب و چه بی حجاب. اینکه بگوییم چون حجاب داریم پس محدود می شویم درست نیست و اینکه بگوییم انسان بی حجاب موفقتر است هم بطور کل غلط است. هر انسانی که تلاش بیشتری کند، بطور حتم موفقیت بیشتری کسب می کند.


آیا بازیهای فوتبال بانوان تماشگر هم دارد؟

نه چندان، بیشتر اوقات تعداد آنها به ۲۰ نفر هم نمی رسد. آن تعداد هم بیشترشان خانوادهای بچه‌ها هستند. انگار برای این کار فرهنگ سازی نشده است.


انتظار شما از بانوان چیست؟

توکلی- ما انتظار داریم که همنوعان خودمان از ورزش بانوان حمایت کنند. اینکه برای تماشا به استادیوم‌ها بیایند، انگیزه ورزشکاران بیشتر می شود و مسابقه محکمتری را انجام خواهند داد.

 چرا برخی از بانوان همواره دعوا دارند که آنها را به استادیوم راه نمی‌دهند؟

توکلی- نه، اینجوری نیست، تماشای بازی ما برای همه خانم‌ها رایگان و آزاد است.


 منظورم استادیوم آقایان بود.

ت من فکر می کنم که خانم‌های ایرانی ، احساس می کنند از مردها پایین‌تر هستند. والا اگر هدف تماشای فوتبال و تماشای بازی ای پرهیجان باشد، فوتبال بانوان هم زیبا و پرهیجان است.


خود شما، اگر تماشای ورزش آقایان در استادیوم برای شما آزاد باشد، به تماشای مسابقات آنها می روید یا ترجیح می دهید بازی بانوان را نگاه کنید؟

بطور حتم مسابقه بانوان را نگاه می کنم. زیرا همنوع و همجنس خودم می باشند و برای حمایت و تشویق آنها باید به ورزشگاه بروم. مسابقات بانوان سطح بالایی دارد و از زیبایی و جذابیت خاص خودش برخوردار است و می تواند لحظات پرهیجان و مفرحی را برای خانم‌ها ایجاد کند.


 پیامی برای ان دسته از خانم‌ها که برای تماشای فوتبال آقایان سر و صدا می کنند دارید؟

 این خانم‌ها که می گویند ما را به ورزشگاههای آقایان راه نمی دهند، چرا به دیدن بازی بانوان نمی آیند، مطمئن باشند که وزشکارران مرد را آقایان حمایت خواهند کرد، بیایند و از همنوعان خود حمایت کنند. به نظر من اگر ما خانم‌ها خودمان به خودمان احترام نگذاریم و برای خود ارزشی قائل نشویم و از همدیگر حمایت نکنیم، نباید انتظار داشته باشیم که مسئولین و آقایان به بانوان و ورزش بانوان اهمیت بدهند.


مطلب خاصی هست که بخواهید بگویید؟

 بله، جا دارد از خانم سهرابی مربی فوتسالم و خانواده‌ام تشکر کنم که باعث موفقیت من شده‌اند و من را همواره حمایت کرده‌ و می کنند.


انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1503367
ارسال نظر
نظرات