شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1398/04/23 شناسه خبر: 1503509
استاندار کرمانشاه:
امر به معروف و نهی از منکر باید در ادارات نهادینه شود
استاندار کرمانشاه بر نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات این استان تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هوشنگ بازوند صبح امروز یکشنبه در گردهمایی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای اقامه نماز ادارات که در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت شرعی و قانونی داریم.

وی افزود: اگر این هستیم که در نظام و ساختار اداری و بهره وری بالا باشیم لازمه آن این است که امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: امروز اگر در اداره‌ای صحبت از اختلاس و کارهای غیر اخلاقی شود به این دلیل است که به موضوع امر به معروف و نهی از منکر کمتر پرداخته شده است.

این مسئول بر نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تاکید کرد و گفت: اگر این مهم را در ادرات نهادینه کنیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر خواهد بود و همچنین کار نیروی انتظامی و دادگستری کمتر خواهد شد.

بازوند تصریح کرد: این وظیفه که بر عهده ماست آنقدر مهم است که بزرگترین رویداد تاریخ اسلام که قیام عاشورا است تاکید بر این موضوع دارد و امام حسین (ع) هدف خود را از این قیام احیای امر به معروف و نهی از منکر می‌داند.

وی ادامه داد: کشور ژاپن توسعه خود را بر مبنای آموزه‌های علی بن ابیطالب (ع) قرار می‌دهد و به بهره وری ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه در روز می‌رسد اما ما که پیروان آن حضرت هستیم در ادارات اتفاقی عجیبی می‌بینیم.

استاندار کرمانشاه گفت: باید بدانیم و آگاه باشیم که خداوند ناظر کارهای ماست و رعایت شئون، نهادینه کردن اخلاق اسلامی بسیار مهم و با ارزش است و باید به آن توجه کنیم.

بازوند ابراز داشت: داشتن وجدان کاری، صداقت در رفتار، گفتار و کردار همچنین حفظ بیت المال در ادارات از معروف‌های مهم هستند که باید در امور و کارها قرار بگیرد.

وی افزود: صرفه جویی بهترین معروفی است که باید در این شرایط تحریم به آن توجه داشته باشیم.

این مسئول گفت: حفظ روحیه انتقادپذیری، ارتقاء فرهنگ اقامه نماز در ادارات، دوری از فخر فروشی و سوء استفاده از موقعیت شغلی از دیگر معروف‌ها هستند که باید در ادارات و ارگان‌ها مورد توجه کارمندان و مدیران باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1503509
ارسال نظر
نظرات