شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1398/04/29 شناسه خبر: 1505388
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
وجود ۴۰هزار زن سرپرست خانوار در استان/ ۲مرکز دائمی فروش محصولات راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به طور کلی ۴۰هزار زن سرپرست خانوار در استان داریم که ۱۸هزار نفر از آن‌ها تحت حمایت بهزیستی و مابقی هم تحت پوشش کمیته امداد هستند؛ ما در این راستا می‌خواهیم کارآفرینی زنان را تقویت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، صدیقه ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل امور بانوان سیاست‌هایی را در زمینه ارتقای سطح فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و سلامت بانوان در دستور کار دارد.

وی افزود: پایش عملکرد مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها در سطح شهرستان‌های تابعه و ارتقا سطح سواد و دانش بانوان و خانواده از جمله اهداف این اداره کل است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: نشست‌های شهرستانی باید اجرایی و عملیاتی شود ؛تشکیل اتاق فکر کارآفرینی و اشتغال، تشکیل اتاق فکر فرهنگی و اجتماعی و تشکیل اتاق فکر سلامت نیز از جمله محورهای مهم است که باید اجرا شود.

این مسئول با اشاره به لزوم ارتقا سواد و دانش بانوان و ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان‌ها، گفت: برنامه دیگر ما اقدامات موثر در راستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق است.

ربیعی بیان کرد: در برنامه کاهش طلاق در صدد هستیم تا با توانمند سازی زنان در بحران‌های خانوادگی که امروزه شاهد هستیم نیز از بروز طلاق‌ها پیشگیری کنیم و شرایط زندگی را بهبود دهیم.

وی ابراز کرد: در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و رونق اقتصادی آن‌ها نیز ایجاد دو مرکز عرضه محصولات تولیدی زنان را در قزوین خواهیم داشت تا بتوانند به راحتی محصولات خود را عرضه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: تقویت سمن‌های زنان و خانواده از برنامه‌های دیگر ماست که آمار چشمگیری در زمینه تعداد سمن‌های زنان و خانواده در استان نداریم لذا درصدد هستیم بانوانی که تمایل به فعالیت مدنی دارند را به این حوزه ترقیب کنیم.

۱۰ سمن زنان و خانواده در استان وجود دارد

این مسئول خاطرنشان کرد: اکنون ۱۰ سمن زنان و خانواده که دارای مجوز هستند در استان در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز ۴ طرح را از طریق سمن‌ها اجرا می‌کند.

ربیعی اظهار کرد: در ۶۲ منطقه که ازدواج در سن پایین و یا سنین بالا اتفاق می‌افتاد طرحی به نام “ازدواج به هنگام” را اجرا می‌کنیم و مسائل بهداشتی،حقوقی، روانشتاسی و جامعه شناسی را به افراد ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه میزان طلاق در سال ۹۷  در استان کاهش یافت، گفت: طرح “ازدواج به هنگام” به منظور تبیین نقش ازدواج به هنگام در کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می‌شود که اساتید دانشگاه علوم پزشکی و مشاوران خانواده در آن حضور دارند و با همکاری فرمانداری‌های تابعه در سطح شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

این مسئول یادآور شد: به طور کلی ۱۳۵ سمن داریم که از این تعداد ۱۰ سمن در حوزه زنان فعالیت می‌کنند و ۱۲۵ سمن به بحث خانواده بازمی گردد و از بهزیستی و اداره کل ورزش و جوانان مجوز دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: باتوجه به اینکه فضای مجازی بالاترین اثرگذاری را در خانواده دارد نیز دستگاه‌ها در این حوزه می‌توانند برنامه‌هایی داشته باشند.

ربیعی تصریح کرد: فضای مجازی نباید افسارگریخته و رها باشد بلکه باید با مدیریت بتوانیم بهترین تاثیر را داشته باشیم چراکه امروز مردم ساعات زیادی را در این فضا می‌گذرانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی ۴۰هزار زن سرپرست خانوار در استان داریم که ۱۸هزار نفر از آن‌ها تحت حمایت بهزیستی و مابقی هم تحت پوشش کمیته امداد هستند؛  ما در این راستا می‌خواهیم کارآفرینی زنان را تقویت کنیم.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1505388
ارسال نظر
نظرات