شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:43 منتشر شده در مورخ: 1398/05/16 شناسه خبر: 1510078
حاجی دلیگانی در گفت و گو با دانا؛
رئیس جمهور می‌خواهد خودش را از نتایج برجام مبرا کند/ ظریف می‌گفت فریدون در جلسات برجام با آرنج به پهلوی من می‌زد و می‌خواست مذاکرات زودتر تمام شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر عدم اختیارات کافی در مذاکرات اشاره کرد و گفت: در تاریخ وجود دارد که از ابتدا هم خود رئیس جمهور شروع کننده مذاکرات بود و به قول خود آقای روحانی همه اختیارات با رئیس جمهور بوده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی عدم اختیارات کافی در مذاکرات بیان داشت: اظهارات اخیر روحانی در خصوص عدم اختیارات کافی در مذاکرات را می توان این گونه تلقی کرد که او می خواهد خودش را از نتایج برجام و وعده های داده شده درباره آن مبرا کند، در حالی که به قول خود آقای روحانی همه اختیارات با رئیس جمهور بوده است.

وی تصریح کرد: در تاریخ وجود دارد که از ابتدا هم خود رئیس جمهور شروع کننده مذاکرات بود و از همان اول هم انتقاداتی نسبت به روند وجود داشت و گفته شده بود که این راه به نتیجه نمی رسد تا جاییکه نگاهی که دولت به غرب و آمریکا دارد، نگاه منطقی نیست و نتیجه بخش نخواهد بود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خاطرنشان کرد: آقای روحانی از همان ابتدا تا انتها خودشان اصرار داشتند که باید همه مسئولیت های مذاکرات را خودش بپذیرد.

حاجی دلیگانی در ادامه به برخی از اختیارات رئیس جمهور در مذاکرات اشاره کرد و گفت: یادمان هست که روز های آخر مذاکرات رئیس جمهور برادر خودش را به میز مذاکرات فرستاد.

وی در این خصوص افزود: ظریف در یکی از جلساتی که در کمیسیون امنیت ملی حضور داشت گفت که آقای حسین فریدون در جلسات برجام در کنار ما می نشست و با آرنج به پهلوی ما می زد و می گفت هر چه زودتر آن چه که آمریکایی ها و غربی ها می‌گویند را بپذیرید و توافق را انجام دهید و نیازی نیست که روی خطوط قرمز پافشاری کنید.

حاجی دلیگانی با بیان این که روحانی ادعاهای زیادی را در این سال ها مطرح کرده است گفت: هیچ کدام از این ادعاها با واقعیت همخوانی نداشت و رئیس جمهور تقریباً ماهی یک بار یک مسئله را مطرح می کند که به نوعی خودش را از عملکرد غیر قابل قبولی که داشته جدا و از پاسخگویی به مردم فرار کند.

 

27 دلار صرف پایین نگه داشتن قیمت ارز کردند

وی با اشاره به ادعای روحانی مبنی بر این که بر اساس این توافق هر ماه حدود 700 میلیون دلار از دارایی‌های کشورمان آزاد می‌شد بیان داشت: 32 میلیارد دلار طی سال های ابتدای برجام به کشور بازگشته است که در همان روزها 27 میلیارد دلار از آن صرف پایین نگه داشتن قیمت ارز شده است که نتیجه ای هم نداشت، لذا بردی برای کشور محسوب نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان به نکته دیگری از صحبت‌های آقای روحانی مبنی بر مذاکره با برخی از کشورها اشاره کرد و گفت: اگر مذاکره بر اساس منافع متقابل باشد مورد قبول است، اما آن چه که ما خبر داریم، تا کنون آمریکایی ها می خواستند بر سر مسائل اساسی که ما بر روی آن ها حساسیت داریم با ما مذاکره کنند؛ اگر کشورهای دیگر هم همین نیت و هدف را داشته باشند مورد قبول ما نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1510078
ارسال نظر
نظرات