شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1398/05/15 شناسه خبر: 1510491
یادداشت؛
عید غدیر خم فقط یک جشن نیست
مسئولین خود واقفند که در هر زمینه ای صاحب نظر نیستند آن هم موضوع مهمی چون فرهنگ، و به خوبی هم میدانند که در این زمینه باید نظرات افراد دغدغه مند و صاحب نظر را قبل از برنامه ریزی با دیگر مسئولین جویا شوند و این کار باید قبل از جلسه هماهنگی با ارگان ها صورت پذیرد اما باز شاهدیم که مسئولین؛ امسال هم در این زمینه کوتاهی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس،چندین سال هست که خیرین محترم توسط مسئولین امر فراخوانده می شوند و بنا بر توان مالی و اعتقاد و وظیفه شرعی که نسبت به تبلیغ موضوع غدیر دارند مبالغی را کمک می کنند، هزینه و مبالغی هم ارگان های دولتی برای این امر تخصیص می دهند اما با توجه به مبالغ میلیونی و کافی که جمع آوری می شود متاسفانه برنامه ریزی مناسب، عمیق، پیوسته محتوا محور و هدفمندی از ناحیه متولیان فرهنگ شهر صورت نمی گیرد و نهایتا خروجی و نتیجه حداکثری از این هزینه کردها بدست نمی آید.

چندین سال است که این نقدها و عدم برنامه ریزی مناسب و هدفمند در موضوع مهم غدیر، در جلسات متعدد خدمت مسئولین گوشزد شده است اما باز هم شاهدیم، غدیر امسال هم رسید و هنوز مسئولین جلسه مربوط به غدیر را برگزار نکرده اند و باز هم طبق روال گذشته، دو هفته باقی مانده به غدیر حتما این جلسه را برگزار خواهند کرد و همان کارهای بدون محتوا و بدون برنامه ریزی و تکراری سال های گذشته در دستور کار قرار خواهند داد. و چون در طول یکی دو هفته با پول هنگفت می توانند جشنی با جایزه های ویژه برگزار کنند فکر می کنند که کار مهم و عمیق و پیوسته و... پیرامون غدیر انجام داده اند.

چرا همگان مطلعند که نهضت نهج البلاغه خوانی شهر سیراف پنج سالی هست که در طول سال به طور پیوسته در زمینه گسترش فرهنگ علوی مشغول به فعالیت می باشد، مسئول بنیاد بین المللی غدیر شهر سیراف و متولیان فرهنگ چقدر از طرح و برنامه های أین گروه برای غدیر حمایت و استقبال کرده است؟!

 آیا امسال هم باید شاهد هزینه کرد مسئولین امر، برای اجرایی کردن برنامه هایی باشیم که دو هفته قبل از غدیر به آن رسیده اند باشیم؟!

 مسئولین خود واقفند که در هر زمینه ای صاحب نظر نیستند آن هم موضوع مهمی چون فرهنگ، و به خوبی هم میدانند که در این زمینه باید نظرات افراد دغدغه مند و صاحب نظر را قبل از برنامه ریزی با دیگر مسئولین جویا شوند و این کار باید قبل از جلسه هماهنگی با ارگان ها صورت پذیرد اما باز شاهدیم که مسئولین؛ امسال هم در این زمینه کوتاهی کردند. امیدوارم حداقل کاری که مسئولین انجام دهند کمی خدا را در نظر بگیرند و در تخصیص هزینه های مربوط به غدیر ملاحظات جدی تری داشته باشند.

جملات و راهبردهای مقام معظم رهبری پیرامون غدیر را تقدیمتان می کنم و در پایان جهت فکر بیشتر مسولین این امر

عید غدیر، عید بسیار بزرگ و خاطره عظیم تاریخی است.

در کار غدیر باید هدف را مشخص کرد.

بنشینید و واقعا روی مسائل فکر کنید. برای این کار وقت بگذارید.

در کار فرهنگی غدیر، باید مانند علامه امینی و مرحوم سیدشرف الدین کار کرد که الغدیر و المراجعات را تحویل دادند.

 کسانی به درد کار غدیر می خورند که اهل این کار باشند

کار در مورد غدیر باید عمیق و گسترده باشد.

کار در مورد غدیر، کاری بزرگ و پر جاذبه است.

کار در موضوع غدیر باید پیوسته و دائم باشد و در مورد غدیر باید متخصص تربیت کرد.

عید غدیر، عید ولایت است، عید سیاست است، عید دخالت مردم در امر حکومت است، عید آحاد ملت و امت اسلامی است.


حسین افکار

 

نتهای پیام/

http://dana.ir/1510491
ارسال نظر
نظرات