شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 08:53 منتشر شده در مورخ: 1398/05/16 شناسه خبر: 1510667
مدرس دانشگاه عنوان کرد:
لوازم التحریر خارجی زمینه ساز نفوذ فرهنگی دشمن است
مدرس دانشگاه گفت :دشمن درصدد است با ساخت لوازم التحریر خارجی به اشکال مختلف در فرهنگ اسلامی کشور ما رخنه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ایلام بیدار، "میثم قدسی "،جامعه شناس و مدرس دانشگاه؛ در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: شرایط موجود در فروش لوازم خارجی متاسفانه رویکرد مثبتی را در جامعه نسل جدید منبعث نمی کند. کودکان و نوجوانان در سنینی هستند که مدام در حال الگو پذیری بوده و همین الگو پذیری سبب یادگیری و شکل دهی رفتاری و اعتقادی و شخصیت اجتماعی آنان می شود.

قدسی اظهار کرد : امروزه با فروش لوازم التحریر پر زرق و برق غرب و با اشکال تحریک آمیز که کاملا با فرهنگ جامعه ما همخوانی ندارد شاهد پذیرش بیشتر اجناس خارجی نسبت به اجناس داخلی هستیم، دانش اموزان بیشتر وسایل و ابزاری را می خرند که اشکالی همچون. باب اسفنجی, مک کویین و...  داشته باشد این اشکال به شدت با فرهنگ اصیل ایرانی در تضاد است.

این مدرس دانشگاه افزود: بازار پر سود لوازم‌التحریر باعث شده است تا عده‌ای برای دستیابی به سود بیشتر، محصولات خارجی بی‌کیفیت، اما پرزرق و برق را به مقدار زیاد وارد کشور کنند در حال حاضر درصد بالایی بازار نوشت افزار و لوازم‌التحریر در دست محصولات خارجی بی‌کیفیت است.

قدسی تصریح کرد : موردی که نبایستی از آن غافل ماند تاثیرات مخرب شخصیت های خشن بر روی دانش آموزان پسر و طراحی فیزیک بدنی شخصیت های کارتونی بر روی دانش آموزان  است، دانش اموزان دوست دارند که خود را به شخصیت های کارتونی نزدیک کرده و جای آنان بگذارندخشونت کلامی و غیر کلامی, افت تحصیلی,  و... از جمله تاثیرات منفی فروش لوازم التحریر خارجی بر روی دانش اموزان را به دنبال داشته است.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد :لوازم التحریر خارجی نیز در  بخش کلان جامعه نیز به تضعیف  رونق تولید و کالای داخلی انجامیده است  از جمله راهکارهای برون رفت از مسئله در دوبعد ساختاری و لایه های اقتصادی و اجتماعی و مدیریت هاست، رونق تولید و ارتقای کیفیت اجناس و لوازم التحریر, کمک به تولید کنندگان, برجسته سازی هویت اسلامی ایرانی و تقویت فرهنگ مقاومت در نسل جدید و نیز اگاهسازی و آموزش خانواده ها در مدیریت فرزندان خود و تغییر نوع نگرش آنان می تواند نقطه مقابل ترویج فرهنگ غرب و رونق تولید گردد.

وی با بیان اینکه باید بازار لوازم التحریر از تولیدات داخلی ما و طرح آن از قهرمانان، مشاهیر و شهدای ما باشد، عنوان کرد: در آنصورت است که می توانیم بگوییم اجازه نداده ایم که فرزندان و دانش آموزان جامعه ما از فرهنگ غربی تقلید کنند.

انتهای پیام /

http://dana.ir/1510667
ارسال نظر
نظرات