شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:43 منتشر شده در مورخ: 1398/05/18 شناسه خبر: 1511315
گزیده خطبه های نماز جمعه خراسان شمالی؛
تحریم وزیر امور خارجه نشانه ضعف آمریکا است/عید سعید قربان، عید بندگی و ایثار و از خودگذشتگی است/برجام باعث هدر رفتن امکانات و توانایی کشور شده است
ائمه جمعه خراسان شمالی تحریم ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا، عید سعید قربان و روز خبرنگار را مهمترین محور سخنان خود در خطبه های این هفته نماز جمعه قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک،امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه آمریکا تنها نام حقوق بین الملل را به یدک می کشد،تحریم وزیر امور خارجه ایران را نشانه ضعف آمریکا دانست.

 حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) اظهار کرد: زمانیکه وزیر خارجه ایران را تحریم می کنند به معنای آن است که حتی تحمل دیدن و شنیدن صحبت های وزیر خارجه ما را ندارند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به مقامت ملت در مقابل فشارهای دشمنان افزود: آمریکا برای ملت ما جز تهدید و ضرر رساندن دستاورد دیگری نداشته‌است.

وی در ادامه به طرح کمیته امداد در روز عید قربان اشاره کرد و گفت: این نهاد در این روز به صورت بهداشتی دام های مردم را قربانی و در بین نیازمندان توزیع خواهد کرد.

امام جمعه بجنورد اظهار داشت: اجرای این طرح از اقدام غیربهداشتی قربانی در کوچه و خیابان ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، خبرنگاران را آینه ای برای نشان دادن خوبی ها و بدی ها دانست.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: خبرنگاران علاوه بر اینکه خدمات دولت و مسئولان را اطلاع رسانی می کنند باید نقاط ضعف، کاستی و ها و ضعف ها را نیز تذکر دهند و نقد کنند اما انتقام نگیرند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران  از درشت نمایی پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: باید تیتر باید با محتوا بخواند، بعضا تیتر درشت اما محتوا بسیار لاغر است و حرفی برای گفتن ندارد.

 

برجام فقط باعث هدر رفتن امکانات و توانایی کشور شده است

به گزارش عصراترک، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمـدباقر (ع)، گفت: از جمله رهنمودهای سیاسی امام باقر(ع) به شیعیان جبهه گیری برضد حاکمان ستمگر و ساکت نبودن در برابر ظلم ها و تجاوزهای آنان بوده است.

وی با اشاره به گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: از صدسال گذشته تاکنون، اخبار ایران مملو از سرگذشت مردان و زنان آزادی خواه بوده که جان و مال خود را برای آزادی و سربلندی این سرزمین فدا کرده اند.

خطیب نماز جمعه آشخانه با اشاره به اینکه خبرنگاران در سعادت و شقاومت جامعه تاثیرگذارند، خاطرنشان کرد: مهمترین برگ افتخارآمیز خبرنگاران در سال های اخیر، این بوده که مفاسد اقتصادی را به سطح جامعه کشاندند و مردم عزیز ما را از وضع اصف بار مفاسد اقتصادی در میان برخی مسئولین یا در بین بعضی از اشخاص برملا کردند.

وی با بیان اینکه با برملا شدن این مفاسد، دادگاه های مفاسد اقتصادی نیز تشکیل شده است، تصریح کرد: این گونه موارد به سلامت اقتصاد جامعه کمک می کند و می تواند اشکالاتی که سال های متمادی در این نظام ما بوده و حتی برخی تصور می کردند که قابل حل نیست از این طریق قابل حل باشد.

احمدزاده آئین قربانی یکی از قدیمی ترین عبادت های بشر عنوان کرد و گفت: پیشینه قربانی از حج و روزه بیشتر است و اولین دعوایی هم که بر روی زمین پیش آمده بر سر قربانی بوده است.

وی با بیان اینکه قربانی، تقدیم کردن بهترین دارایی به پروردگار است، ادامه داد: قربانی کردن سبب بخشیده شدن گناهان، توسعه زندگی برای نیازمندان،دفع بلا و مبارزه با هوای نفس می شود.

احمدزاده با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان توسط وزارت خزانه داری آمریکا، گفت: قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی های احتمالی آنها را در آمریکا مسدود کرده و اتباع آمریکا را از داد و ستد مالی با آنها منع می کند.

امام جمعه آشخانه افزود: تحریم آقای ظریف در درجه نخست نمایانگر استیصال و درماندگی واشنگتن در برابر قدرت دیپلماسی ایران است و جهان بار دیگر به قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران واقف شد.

وی با اشاره به اینکه تحریم آقای ظریف بار دیگر ثابت کرد نباید به وعده های برجامی و مذاکره با غربی ها خوشبین بود، خاطرنشان کرد: دکتر ظریف در شش سال گذشته بارها از برجام حمایت کرده و آن را یک سند موفق خوانده حتی پیش از امضای برجام تاکید کرده بود که هر نوع توافقی از عدم توافق بهتر است اما تجربه چند سال گذشته نشان داده است که برجام یک توافق بسیار بد بود و صرفا باعث هدر رفتن امکانات و توانایی های ایران برای پیشرفت شده است.

احمدزاده با بیان اینکه آمریکا با تحریم نماینده دیپلماسی ایران نشان داده فاقد قدرت مطلق است و طرح موضوع مذاکره صرفا یک بازی مسخره سیاسی است، تصریح کرد: راهبرد نه جنگ و نه مذاکره و گفتمان مقاومت و بازدارندگی تنها مسیر دستیابی به قله پیروزی و موفقیت است.

وی با اشاره به اینکه تولید بنزین جدیدترین دستاورد سپاه در شرایط تحریم محسوب می شود، اظهار کرد: بنزین تولیدی ایران متعلق به پالایشگاه ستاره خلیج فارس بوده و مسئله مهم در مورد این پالایشگاه این است که این پالایشگاه بدون اتکا به کمک های خارجی و توسط جوانان ایرانی ساخته شده است.

خطیب نماز جمعه آشخانه با بیان اینکه متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اجرای این پروژه نشان دادند که می توانند کارهای بزرگی را بدون اتکا به شرکت های خارجی انجام داد، تاکید کرد: در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و در اوج تحریم های کشور، سپاه پاسداران یک شاهکار مهندسی و فنی را  به دست مهندسان ایرانی بدون دخالت خارجی ها به جهان معرفی کرد.

 

احمدزاده در پایان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان نخبه، گفت: مشکلات نباید جوان را متوقف کند زیرا نا امیدی سم است و اگر نسل های قبل ناامید و متوقف می شدند ما باید همچنان در آن دوران فساد و طاغوت می ماندیم ولی اکنون به برکت همان جوانان نسل قبل در کشور شرایطی فراهم شده است که استعدادهای جوان نخبه بروز و ظهور پیدا می کند و می تواند با صراحت بایستد و حرف خود را بزند.

 

عید سعید قربان، عید بندگی و ایثار و از خودگذشتگی است

امام جمعه شیروان گفت: عید سعید قربان، عید بندگی و ایثار و از خودگذشتی در راه هدف الهی است .

 به گزارش خبرنگار عصر اترک، حجت الاسلام حسین کوثری، امام جمعه شیروان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه شیروان با تسلیت شهادت حضرت امام باقر (ع) گفت: از نگاه امام باقر (ع) کمال و  سعادت در دین فهمی و مقاومت بر مشکلات و تدبر در معیشت و زندگی است و این فرهنگ برای برون رفت از نابسامانیها نیاز جامعه امروز است و حرکت در غیر این مسیر به ناکجا آباد منتهی خواهد شد.

وی با اشاره به روز هشتم ذی الحجه یادآور حرکت تاریخی و سرنوشت ساز امام حسین (ع) از مکه به سوی عراق گفت: این حرکت یک درس جامع بشری برای نجات انسانیت بود و در عاشورا فرهنگ ظلم ستیزی و مقاومت رقم خورد.

امام جمعه شیروان با تبریک عید سعید قربان از آن به عید بندگی، ایثار و از خودگذشتگی در راه هدف الهی و مقابله با شیطان نام برد و اضافه کرد: امروز در مسیر حیات طیبه باید شیطان و هوای نفسانی را رجم و در برابر شیاطین زمان باید استقامت و از خودگذشتگی کرد.

حجت الاسلام کوثری با تبریک سالگرد پیروزی مقاومت ۳۳ روزه حزب الله لبنان افزود: مقاومت ۳۳ روزه و مقابله جبهه مقاومت در برابر بیت عنکبوتی و گنبد آهنین صهیونیست ها ثابت کرد که با مقاومت تمام دیوارها و سدهای ایجاد شده توسط صهیونیست ها فرو خواهد ریخت و این درس بزرگ نسخه شفابخش برای همه ملت های مظلوم است که باید در مقابل ظلم ایستاد.

امام جمعه شیروان با گرامیداشت روز جهانی جوانان - از جوانان کشورمان به عنوان امید آینده و گره گشای کشورمان ژاد کرد.وی همچنین روز خبرنگار را گرامی و از خبرنگاران تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1511315
ارسال نظر
نظرات