شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1398/05/19 شناسه خبر: 1511480
انتقاد شدید آمریکایی‎ها از عکس چندش‎آور رئیس‎جمهور خود با کودک یتیم/ لفاظی‎های ترامپ عامل اصلی تیراندازی‎های گسترده در آمریکا
ترامپ با پوزخند و چهره‎ای عاری از عاطفه در کنار کودکی که والدین خود را در حمله نژادپرستانه ال پاسو از دست داده ایستاده و شست خود را بالا گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ وقتی بیماران بیمارستان از ملاقات با ترامپ امتناع ورزیدند، وی از یک کودک 2 ماهه برای عکسی نمادین استفاده کرد.

به گفته ایندیپندنت، ترامپ با پوزخند و چهره ای عاری از عاطفه که در این عکس بر لب دارد کنار کودکی که والدین خود را در حمله نژادپرستانه ال پاسو از دست داده ایستاده و شست خود را بالا گرفته است.

این عکس، نوعی عکاسی از سیاستمداران است که از مدتها قبل طرفدار آن بوده اند: کودک قابل ستایش، انگشت شست بالا، لبخندهایی بزرگ.

البته مطمئنا در این شرایط سخت و دشوار، افراد اندکی این کار را انجام می دهند.

 

دونالد ترامپ پس از عکس انداختن با پوزخند در کنار کودکِ 2 ماهه که به خاطر تیراندازی گسترده در اِل پاسو یتیم شده بود، مورد تنفر شدید کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

"آندره و جُردن آنچوندو" پدر و مادر خوانده ی این طفل، هر دو در قتل عام سوپرمارکت کشته شدند. این کودک نیز به خاطر اینکه مادرش برای محافظت از وی در برابر گلوله های دیگر روی او افتاده بود، دچار شکستگی استخوان شد.

وقتی این کودک که "پائول" نام دارد در مرکز پزشکی دانشگاه ال پاسو به نزد ترامپ آورده شد، این مرد 73 ساله هیچ احساسی نسبت به موقعیت غم انگیز این کودک از خود نشان نداد. وقتی ترامپ شست خود را بالا برد، او و ملانیا به دوربین ها لبخند زدند.

پس از این مراسم نمادین، ملانیا تصاویری را در کنار سایر تصاویر این بازدید در صفحه توئیتری خود منتشر کرد.

سایر کاربران شبکه های اجتماعی سریعا هم لبخند و هم ژست ترامپ را مورد انتقاد قرار دادند.

"برین تانهیل" تحلیلگر دفاعی نوشت: "این رفتار یک انسان عادی در تعامل با کودکی که والدین خود را به خاطر بی مسئولیتی تو از دست داده نیست. تو می توانستی خودت را کنترل کرده و گریه کنی. یا حداقل دوربین ها را دور می کردی."

"برایان ویلیام جونز" متخصص مغز و اعصاب افزود: "من واقعا با دیدن این عکس گیج و وحشت زده شده ام. چرا ترامپ و ملانیا این ژست را گرفته اند؟ پوزخند و بالا گرفتن شست در کنار کودکی که والدینش در تیراندازی ال پاسو به قتل رسیده اند. جدا چه اتفاقی در حال وقوع است؟"

"جِیمی او. گرِی" وکیل نوشت: "من بسیار عصبانی هستم. این عکس چندش آور است."

پزشکان بیمارستان گفتند که تکبر ترامپ در برابر کادر پزشکی در فیلم ها مشهود است.

به گزارش واشنگتن پست، هر 8 نفر بزرگسالی که بازمانده آن حادثه بوده و در آن مرکز پزشکی بستری بودند از دیدار با ترامپ خودداری کردند.

 

بسیاری از مردم آمریکا، ترامپ و لفاظی های ضد مهاجرتی وی را عامل این تیراندازی ها می دانند، زیرا اکثر تیراندازها حامی برتری جویی سفیدپوستان هستند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1511480
ارسال نظر
نظرات