شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1398/05/20 شناسه خبر: 1511774
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیب و سوران:
کشاورزان نگران خرابی محصول نباشند/ ظرفیت سردخانه هابرای نگهداری خرما کافی است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیب و سوران از برگزاری جشن هامین در شهریور ماه جاری خبر داد و گفت: ظرفیت سردخانه های شهرستان برای نگهداری کل خرمای تولیدی منطقه کافی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حنیف سپاهی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از برپایی مراسم جشن هامین در سیب و سوران خبر داد و افزود: این مراسم 26 شهریور ماه جاری برگزار می شود.

وی بیان کرد: خرما مهم‌ترین محصول باغی تولیدی این شهرستان است به گونه ای که از چهار هزار و 300 هکتار کل سطح زیر کشت محصولات باغی حدود 77 درصد به نخلستان ها اختصاص دارد.

وی سطح زیر کشت باغات خرمای شهرستان را سه هزار و 300 هکتار عنوان کرد و گفت: سالیانه بالغ بر 19 هزار تن خرما در شهرستان تولید می‌شود که 12هزار تن آن از نوع مضافتی است

به گفته این مسئول، 71 درصد خرمای شهرستان مضافتی، 10 درصد رقم ربی و ارقام کروچ، زردان، مجول و پیارم از مهمترین ارقام خرمای تولیدی شهرستان می باشد.

سپاهی با اشاره به وجود هفت سردخانه خرما با ظرفیت 12 هزار تن در سیب و سوران  بیان کرد: به زودی یک واحد سردخانه خرما به ظرفیت سه هزار تن در ایام هفته دولت افتتاح و ظرفیت سردخانه های شهرستان به 15 هزار تن افزایش خواهد یافت که برای ساخت این سردخانه 30 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شخصی هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سیب و سوران در پایان افزود: ظرفیت سردخانه های شهرستان برای نگهداری کل خرمای تولیدی منطقه کافی است و از این بابت کشاورزان هیچ نگرانی ندارند.

انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1511774
ارسال نظر
نظرات