شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 15:32 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513206
انگلیسی‌ها جرئت نگه‌داشتن کشتی ایرانی را نداشتند
امام جمعه اصفهان گفت: انگلیسی‌ها جرئت نگه‌داشتن کشتی ایرانی را نداشتند و می‌خواهند کشتی دزدیده‌شده را پس دهند و باید بدانند که دیگر نمی‌توانند بازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از  صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: وجود استاد در زندگی افراد و تعالی وجودی آن‌ها بسیار زیاد است و این امر در احادیث و روایات بسیار مورد تأکید قرار گرفته و علمای دینی نیز اغلب در زندگی خود از نقش اساتید بر پیشرفت خود سخن گفته‌اند.

امام جمعه اصفهان در ادامه افزود: خداوند دعاها را درجاهایی خاص مستجاب می‌کند که یکی از اینجاها اطراف حرم مطهر حضرت امام حسین علیه‌السلام است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: ولادت باسعادت امام هادی در این هفته است، عید سعید غدیر و ولادت حضرت موسی بن جعفر علیه‌السلام نیز در پیش است.

طباطبایی‌نژاد یادآور شد: امام شناسی ما باید قوی باشد و برای این کار باید دست به دامن امام هادی علیه‌السلام باشیم و ایشان باوجود همه فشارها، شاگردهایی نظیر حضرت عبدالعظیم تربیت کردند و علاوه بر آن، دو زیارت‌نامه بسیار مهم دارند که چراغ راه همه است و باید به آن متوسل شد.

وی متذکر شد: زیارت جامعه امام هادی علیه‌السلام، زیارت امام شناسی است و باید همیشه آن را مرور کرد.

امام جمعه اصفهان تأکید کرد: زیارت‌نامه دیگر ایشان نیز، علی شناسی است که بسیار جامع و شامل بوده و یک مرجع کامل برای شناخت حضرت امیرالمؤمنین است که همیشه و به‌خصوص در ایام غدیر باید آن را خواند.

وی گفت: منابع عظیم و پربرکتی از راهنمایی ائمه در اختیار ماست که باید برای دستیابی به آن، امامان را بشناسیم.

طباطبایی‌نژاد اعلام داشت: دو نوع امامت داریم، یکی حکم خداست و در روز غدیر، پیامبر اسلام این حکم را برای مردم بازگو کردند و فرمودند، <<من کنت مولا و فهذا علی مولا>>.

امام جمعه اصفهان بیان داشت: 26 مرداد روز بازگشت اولین گروه آزادگان به میهن بود که اتفاقی مبارک بود و این عزیزان پس از سال‌ها شکنجه و فشار روحی، با ایستادگی و مقاومت توانستند به کشور خود بازگردند.

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: این‌ها اسوه ایمان بودند و هیچ شکنجه‌ای آن‌ها را از مسیر اصلی خارج نکرد و افتخار آفریدند.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: روزبه‌روز این اقتدار و مقاومت ما، ابهت ما را افزایش داده و انگلیسی‌ها جرئت نگه‌داشتن کشتی ایرانی را نداشتند و می‌خواهند کشتی دزدیده‌شده را پس دهند و باید بدانند که دیگر نمی‌توانند بازی کنند.

امام جمعه اصفهان در پایان اذعان کرد: باید به این جوانان مقتدر افتخار کرد و با این جوانان، پرچم این حکومت به دست صاحب اصلی خود خواهد رسید و ما باید در این مسیر با صبر، مقاومت و تربیت فرزندان صالح، انقلاب را همراهی کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1513206
ارسال نظر
نظرات