شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513213
امامان جمعه کردستان عنوان کردند:
آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی شکستی دیگر برای آمریکا است
امام جمعه موقت سنندج گفت: آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق، شکستی دیگر برای سیاست های دولت آمریکا بود و موجب تحقیر انگلیسی ها شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: انگلیسی ها برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر، بعد از ۴۰ روز، بدون هیچ بهانه ای این نفتکش ایرانی را آزاد کردند.

 
 
 
 
وی این اتفاق را شکستی دیگر برای سیاست های آمریکا در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و افزود: تا زمانی که مردم در کنار مسئولان بوده و در برابر توطئه های بیگانگان بایستند، هیچ قدرتی قادر به تضعیف ایران اسلامی نخواهد بود.
 
 
 
 
خطیب موقت جمعه سنندج به روز ملی صنعت دفاعی ایران اشاره کرد و یادآور شد: ایران در این حوزه حرف اول را در منطقه می زند و همواره باید از لحاظ قدرت دفاعی آمادگی کامل در برابر دشمنان داشته باشیم، چرا که دستور خداوند و پیامبر اسلام(ص) است.
 
 
 
 
ماموستا حسینی همچنین به سفر روز گذشته رییس قوه قضائیه به کردستان اشاره و اضافه کرد: آیت الله رئیسی در این سفر بر مبارزه با مفسدان و پایان عمر آنان تاکید کرد و امیدواریم سفر وی باعث خیر و رحمت برای مظلومان و برخورد شدید با فساد اقتصادی باشد.
 
 
 
 
وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه پیامبر(ص) مسلمانان را به انجام چهار امر برای داشتن زندگی عزتمندانه و سربلندی در قیامت سفارش فرموده است، گفت: روزه گرفتن در طول سال و فصل گرما، تهجد و شب زنده داری، ادای حج و پرداخت صدقه، مواردی است که پیامبر(ص) بر آن تاکید کرده اند.
 
 
 
امام جمعه قروه:
 
 
حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان قروه با بیان اینکه سالروز کودتای ننگین انگلیسی آمریکایی سال 32 را در پیش داریم اظهار داشت : کودتای 28 مرداد یکی از حوادثی بود که آسیب بسیاری را به کشور وارد نمود و در واقع این کودتا نتیجه اعتماد مصدق به غرب بود. 
 
 
 
 
 
وی افزود: اولین اشتباه مصدق جدایی از جبهه آیت الله کاشانی و علما بود که نقطه شروع کودتا را علیه مصدق کلید زد و قلع و قمع کرد