شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1398/05/25 شناسه خبر: 1513221
ائمه جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند؛
اتحاد کنونی کشور مایه یاس و نامیدی دشمنان است/عید غدیر روز ناامیدی دشمنان و اتمام نعمت الهی بر مسلمانان است
آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی همچون اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

اتحاد کنونی کشور مایه یاس و نامیدی دشمنان است/زیاده طلبی تمام کارهای کشور را مختل می کند

آیت الله محمد حجتی در خطبه های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از وظایف بسیار خطیر برای هر جامعه اتحاد مردم با همدیگر است.

وی با اشاره به اهمیت تعاون از دیدگاه خداوند متعال گفت: تعاون و همیاری و همکاری کردن با یکدیگر باعث پیشرفت همه کارها می شود.

امام جمعه موقت کرمانشاه افزود: از سوی خداوند متعال به تعاون امر شده است و معنای آن این است که همه مردم متقابلا در تمام اموری که یک جامعه نیازمند آن است، در کنار همدیگر باشند.

وی با اشاره به مصادیق تعاون در جامعه تصریح کرد: همانطور که خداوند متعال می فرمایند این تعاون در علم، سازندگی، حفظ بهداشت، حفظ طبیعت، حفظ مملکت، نظم جامعه، اداره معیشت مردم، ارشاد و هدایت جامعه به طرف راه های مورد خواست خدا و انبیا و اولیا اثر گذار خواهد بود.

آیت الله حجتی بر تعاون و همکاری در جامعه تاکید کرد و گفت: باید برای رسیدن به این امر همه آحاد جامعه دست به دست هم دهند. بالاخص در جامعه مسلمان  که همه مردم مسئولند و باید بیشتر از دیگر جوامع تعامل داشته باشیم و به حد کمال و تمام برسد.

آیت الله حجتی با اشاره به مصادیق تعاون در جامعه گفت: در یک جامعه همه مردم نسبت به یکدیگر مسئولند و باید نسبت به همدیگر همکاری داشته باشند که این قدم هم اکنون برداشته شده و امید است به حد کمال برسد.

وی اشاره ای به فعالیت های جهادسازندگی و گروه های بسیجی جهادی داشت و گفت: بسیجیان و  جهادسازندگی در کنار خانواده های محتاج هستند تا سرپناه و زندگی متوسطی برای آنها فراهم کنند و  بتوانند با خیال راحت و سرافرازی در یک مملکت در تمام نشیب ها و فرازها در کنار هم باشند.

امام جمعه موقت کرمانشاه، ائمه جماعات را زمانی که در محراب می ایستند چون یک رزمنده دانست و افزود: ائمه جماعت باید در منبر رزمنده باشد و به مردم خدمت کند.

وی با بیان اینکه در اسلام فرقی بین طبقات نیست و باید همگان متحد باشند، گفت: ما نباید به دشمنی ها دامن بزنیم و به لطف خدا اتحاد کنونی کشور مایه ناامیدی و یاس دشمنان است.

آیت الله حجتی با گفت: همه ما برای تامین زندگی مادی و معنوی خود خانواده در تلاشیم و در تامین وتربیت و ازدواج فرزندان و خانواده چند نفره مان واقعا از عهده بر نمی آییم، گفت: لذا در چنین شرایطی برای اداره یک حکومت با جمعیت ۸۰ و چند میلیون نفری نیاز است که همه دست به دست هم دهند.

وی افزود: هم اکنون افراد زیادی از کشوری و لشکری دست به دست همدیگر داده اند تا بتوانند این کشور را اداره کنند که اگر خدای نکرده یکی از این مهره ها نباشد، مشکل ساز می شود.

امام جمعه موقت کرمانشاه با بیان اینکه ما به یکدیگر نیاز داریم، گفت: اگر این نیازمندی ها را بفهمیم و در کنار هم باشیم و یک نفر برای همه و همه برای یک نفر باشند، خدا نیز به ما نظر خواهد کرد.

وی گفت: من ندیده ام و نشنیده ام و در کتابی نیز نوشته نشده است که «آیا وقتی پیغمبری پس از پیغمبر دیگری می آید کارهای او را خدشه دار می کند؟ یا روی آن صحه می گذارد؟» نه این گونه نیست و دلیلش این است که پیامبران به دنبال مقام نیستند.

آیت الله حجتی افزود:، عشق به دنیا و زیاده طلبی، رفاهیات، توسعه زندگی تمام کارهای مملکت را مختل می کند و نظرها را نسبت به همدیگر بدبین کرده، دل ها را چرکین، اعتقادها را از بین می برد و ایمان ها را سست می کند.

وی ادامه داد: خداوند به مومنان تاکید کرده که هم در امور مادی و هم معنوی کنار هم باشند  لذا اگر فسادی در جامعه دیده می شود همه باید قیام کنند.

این مسئول با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر بر همه واجب است، گفت: ثواب امر به معروف و نهی از منکر از نمازهم بیشتر است.

وی افزود:  ساختن جامعه کار مشکلی است اما ثواب آن هم خیلی بالا است و اگر همه واجبات در یک کفه ترازو قرار دهیم و ساختن جامعه از نظر مادی و معنوی را در لنگه دیگر ترازو قرار دهیم، ساختن جامعه از نظر معنویت و مادیت بالاتر از همه عبادات است. اینها به منزله قطره و آن به منزله دریا است.

امام جمعه موقت کرمانشاه تاکید کرد: ساختن مردم کار خیلی خیلی مشکلی است و خیلی سخت است که ما بتوانیم خوی الهی و پیامبران را پیدا و راه آنها را دنبال کنیم.

وی تاکید کرد: دامن زدن به فسادها، شایعه پراکنی ها، زیر پای مردم را خالی کردن، عقاید مردم را به وسیله موبایل ها و سایر ابزارها بدبین کردن، مسخره کردن اقوام  حتی به عنوان شوخی هم جامعه را از بین می برد.

آیت الله حجتی با بیان اینکه این کارها به استقلال مملکت ضرر می رساند، گفت:  طاغوتیان، دشمنان و دست نشانده های آنها راهی را که ما می رویم نمی خواهد بلکه می خواهد جامعه فساد و درهم ریخته داشته باشیم و تنها خود آنها در عیش و عشرت به سر ببرند.

وی یادآور شد: علی رغم خواست دشمنان اما به همت یک مرد بزرگوار بلند شدیم و در این مملکت انقلاب کرد و این انقلاب نیز گسترش پیدا کرد، لذا باید دست ستمگران را قطع کرده و مملکت به دست مردم بسپاریم که حکومت مردم بر مردم باشد  و مردم امنیت یکدیگر را حفظ کنند، نه با برخورد شدید.

امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: اگر انسان با نرمش برخورد کند و همه ما خودمان را مسئول بدانیم و برای امنیت کشور از هر نظر قدم برداریم به لطف خدا موفق خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در معصیت به هم کمک نکنیم و دل به این دنیا نبندیم، علاقه به ثروت آنقدر نداشته باشیم چرا که تنها حقایق از ما به جای می ماند.

آیت الله حجتی افزود:  ما مدیون نسل های آینده هستیم و آیندگان می فهمند این مردم برای حفظ استقلال این نظام چقدر ایثارگری کرده اند و اینهمه قبور شهدا برای حفظ مملکت و سرافرازی بوده و اینکه دشمن چشمداشتی به ناموس و تاریخ و جعفرافیای کشور ما نداشته باشد.

وی ادامه داد: این اتحاد با یکدیگر خیلی کارها می کند و این وحدت و برادری مملکت دشمنان را مایوس کرده است، اما اگر تفرقه ایجاد شود، از بین خواهد رفت.

امام جمعه موقت کرمانشاه تاکید کرد: اگر ما از یکدیگر جدا شویم دشمن نیز رحم نخواهد کرد و گرانی، بدبختی و، آسیب ها و آشوب در کشور زیادتر می شود لذا طبق فرموده خداوند متعال همه باید در کنار هم باشید و از خداوند بترسید.

وی افزود: خداوند در دنیا و آخرت انتقام خودش را از افرادی که راه راست نرفته اند، می گیرد و خواهد گرفت.

امام جمعه موقت کرمانشاه بر رسیدگی به امور مردم توسط مسئولان تاکید کرد و گفت: اگر مسئولی به کار مردم رسیدگی نکند گرفتار می شود و تنها خداترس ها در خدمت به مردم هستند.

وی با بیان اینکه همه مادیات و ثروت ها از بین می رود، افزود: آنهایی که چون فرعون ها و طاغوتیان اموال جمع کردند، هیچ لذتی نصیبشان نشد اما عذاب الهی دارند.

آیت الله حجتی با شاره به بیانات امیرالمومنین علی (ع) در این زمینه گفت: نمی گوییم اصل ثروت بد است اما کسب ثروت از احتکار، کم فروشی، غصب مال مردم و مصادره های بی جهت و... بد است و فردای قیامت باید جواب خداپسندانه در مقابل این مسائل داشته باشید.

وی با اشاره به مناسب های پیش رو گفت: از جمله مناسبت های هفته می توان به تولد امام دهم امام هادی(ع) در سال ۲۱۲ هجری اشاره کرد.

این مسئول افزود: دیگر مناسبت پیش رو ۲۶ مرداد مصادف با آغاز بازگشت ازادگان در سال ۶۹ از دست طاغوتیان زمان است و یکشنبه ۲۷ مرداد نیز سالروز حماسه خونین پاوه در سال ۵۷ بوده که به لطف خدا به خیر گذشت و دشمنان نتوانستند کاری بکنند.

وی ادامه داد: دوشنبه ۲۸ مرداد نیز سالروز تشکیل نخستین مجلس قانون اساسی اسلامی در سال ۵۸ و همچنین سالروز فاجعه آتش سوزی سینما رکس آبادان در سال ۵۷ است.

آیت الله حجتی گفت: این روز همچنین سالروز کودتای آمریکا علیه نهضت ملی ایران و سقوط دولت دکتر مصدق در سال ۳۲ است.

وی افزود: دیگر مناسبت پیش رو ۲۹ مرداد مصادف با ۱۸ ذی الحجه عید سعیدغدیرخم و انتخاب امام علی ابن ابیطالب(ع) به عنوان جانشین پیامبر(ص) در سال دهم هجرت است.

امام جمعه موقت کرمانشاه دیگر مناسبت هفته را ۳۰ مرداد مصادف با ۱۹ ذی الحجه را روز بزرگداشت مساجد و روز بزرگداشت علامه مجلسی صاحب کتاب بحارالانوار دانست.

وی افزود:  ۳۱ مرداد مصادف با ۲۰ ذی الحجه نیز مربوط به  ولادت امام موسی کاظم(ع)   و روز صنعت دفاعی است.

آیت الله حجتی در پایان با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم (ع) گفت: کسی که در حق شما محبتی کرد یا جبران یا تشکر بکنید چرا که همه ما در گرداب آرزوها هستیم و بهترین زندگی را هم داشته باشیم مرگ که فرا برسد زندگی ما تمام است.

امام جمعه موقت کرمانشاه تاکید کرد: یک جامعه باید از بدی بدش بیاد تا افراد بد در جامعه وجود نداشته باشند و در مقابل نیز از خوب ها تعریف و پشتیبانی کند که افراد خوب در جامعه زیاد شود.

 

عید غدیر روز ناامیدی دشمنان و اتمام نعمت الهی بر مسلمانان است

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: در هفته پیش رو سعید فرخنده ولادت امام هادی علیه السلام عید سعید غدیر و ولادت امام موسی کاظم علیه السلام قراردارد لارم است مراسمات جشن مناسب بااین اعیاد در شهرستان برگزار شود.

 وی افزود عید غدیر عید ولایت و امامت روز ناامیدی دشمنان اکمال دین و اتمام نعمت الهی و مسلمانان است.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم بنابر روایات متعدد وموثق در روز عید غدیر می فرماید: امروز کافران از دین شما مایوس شدند بنابراین از آنها نترسید و تنها از من بترسید امروز دین و آیین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را به عنوان آیین شما پذیرفتم.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه امروز در انتقال ولایت امیرالمومنین است ادامه داد: ولایت فقیه امروز باعث ناامیدی دشمنان گردیده و این انقلاب بدون رهبر و ولی فقیه نمی تواند به سر منزل مقصود برسد.

خطیب جمعه شهرستان اظهار داشت راه رسیدن به پیروزی نهایی مقاومت در مقابل نظام سلطه و پشت سر ولی فقیه بودن است.

فاطمی نسب خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت در جنگ تحمیلی به دلیل وجود امام راحل در راس این انقلاب بود واگر حضرت امام نبود ما در مقابل نظام سلطه پیروز نمی‌شدیم .

وی بااشاره به ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهارداشت : جوانان متدین ایران اسلامی به عشق امام در میدان‌های نبرد حضور پیدا کرده و با عشق امام به شهادت رسیدند به عشق امام در زندان‌های صدام ملعون دوران اسارت را سپری کردند و به عشق امام و وطن سرافراز و سربلند به کشور بازگشتند.

ایشان  وی با بیان این‌که آزادگان حق بزرگی بر گردن مردم و کشور دارند ادامه داد آزادگان نماد صبر و استقامت در مقابل بازار مصدوم هستند و نقش آنها در پیروزی حق علیه باطل در کمتر از شهادت نیست.

امام جمعه شهرستان اذعان داشت :امروز مردم ما و آزادگان جهان با اقتدا به حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) دشمنان را در رسیدن به اهداف شومشان مایوس کرده اند.

فاطمی نسب در ادامه به دیدار هیئت یمنی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: یک هیئت یمنی برای ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله با رهبر معظم انقلاب دیدار و گفتگو کرد و پیام مکتوب سید عبدالملک بدرالدین رهبر جنبش انصارالله و همه مجاهدان رزمندگان یمنی را تقدیم رهبری کرد.

خطیب جمعه شهرستان ادامه داد:  پیام رهبر جنبش انصارالله این بود که ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام(ص) و ولایت امیرالمومنین علیه السلام دانسته و مواضع حیدری و معنوی شما در حمایت از مردم مظلوم یمن را مایه برکت و بسیار روحیه بخش می دانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روز جهانی مسجد و سالروز آتش‌سوزی مسجد الاقصی اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص)از خود و خداوند تبارک و تعالی می فرماید: مساجد خانه های من در زمین هستند همانگونه که ستارگان برای اهل زمین می درخشند مساجد نیز برای اهل آسمان نور افشانی می کنند.

امام جمعه شهرستان افزود: مساجد علاوه بر اینکه محلی برای فعالیت های فرهنگی و مذهبی هستند باید محل ارائه خدمات اجتماعی نیز قرار باشند.

http://dana.ir/1513221
ارسال نظر
نظرات