شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1398/06/01 شناسه خبر: 1514962
مدیر کل حج و زیارت لرستان:
ثبت نام زائران اربعین در لرستان آغاز شد/ فعالیت 40 دفتر خدماتی
مدیر کل حج و زیارت لرستان گفت: ثبت نام زائران اربعین از امروز در لرستان آغاز شده و 40 دفتر خدماتی برای ثبت نام در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: ثبت نام زائران اربعین از امروز در سراسر کشور با مراجعه به سامانه سماح آغاز شده که در استان لرستان 40 دفتر آماده ثبت نام زائران اربعین است.

 

وی با بیان اینکه متقاضیان با مراجعه به دفاتر سراسر استان می‌توانند ثبت نام کنند و رسید و کارت شناسایی که برای اعزام به عراق صادر می‌شود را دریافت کنند افزود: افراد می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر خدماتی در صورت دسترسی به اینترنت برای این سفر معنوی در سامانه ثبت نام کنند و امسال برای ثبت نام نیازی به گرفتن ویزا نیست و ثبت نام تنها در سامانه سماح انجام می‌شود.

 

مدیر کل حج و زیارت لرستان عنوان کرد: داشتن پاسپورت و مهلت شش ماه اعتبار پاسپورت برای متقاضیان اربعین حسینی الزامی است و اگر گذرنامه ندارند با مراجعه به پلیس + 10 نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه به معنی تقاضای افراد برای بیمه در خارج از کشور است تصریح کرد: ثبت نام در این سامانه یک امر الزامی است و هزینه گرفته شده در این راستا 25 هزار تومان است که شامل هزینه بیمه و هزینه خدمات درمانی می‌شود که هلال احمر در کشور عراق و مبادی ورودی ارائه می‌کند و همچنین سه هزار تومان نیز هزینه ثبت نام است و به جز این هزینه هیچ گونه وجهی از متقاضی دریافت نمی‌شود، البته افرادی که خودشان در سامانه ثبت نام کنند تنها 22 هزار تومان پرداخت می‌کنند.

 

خسروی خاطر نشان کرد: زائران اربعین می‌توانند از 19 شهریور تا هفتم آبان ماه با داشتن شرایط ثبت نام در سامانه سماح و داشتن پاسپورت به کشور عراق اعزام شوند؛ سال‌های قبل نرخ‌ها برای ویزا بالا بود اما امسال این هزینه حذف شده که دولت پیگیری می‌کند اگر شرایط مهیا شود به زائران اربعین دینار عراقی، ارز دهد که این شامل کسانی است که در سامانه ثبت نام کنند.

 

وی گفت: کسانی که در سامانه ثبت نام کرده باشند از بیمه و خدمات درمانی بهره‌مند شده و بدون ویزا از مرز خارج می‌شوند که امسال پیش بینی می‌شود بیش از 70 هزار نفر از استان لرستان راهی این سفر معنوی شوند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1514962
ارسال نظر
نظرات