شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1398/06/01 شناسه خبر: 1515054
امام جمعه یزد:
ضرورت مقابله با ولنگاری فرهنگی در فضای مجازی/ دشمن به دنبال متزلزل کردن بنیان خانواده‌های ایرانی است
امام‌جمعه یزد اظهار داشت: دشمنان کشور با ترویج سبک زندگی غربی به دنبال متزلزل کردن بنیان خانواده‌های ایرانی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به شان نزول سوره انسان اظهار داشت: دراین سوره که به‌عنوان سوره هل اتی نیز شناخته می‌شود  به مسئله خانواده به صورت جدی توجه شده است.

وی اظهار داشت: امروز دشمنان کشور و عاملان نفوذی استکبار به دنبال ترویج سبک زندگی غربی در بین خانواده‌های ایرانی هستند و تلاش دارند خانواده‌ها را از احکام الهی و اخلاق دور کنند و در این راه از ابزارهای گوناگون برای تحقق هدف شوم خود استفاده می‌کند.

امام جمعه یزد با بیان این که دشمن به دنبال کاهش ارتباط بین والدین و فرزندان است که این موضوع باعث می شود فرزندان تربیت صحیحی نداشته باشند ادامه داد: با کاهش ارتباطات اعضای خانواده یک خلاء در وجود انسان ایجاد می‌شود که دشمن برای پر کردن آن محبت‌های کاذب از جمله ارتباط با حیوانات به ویژه سگ‌ها را ترویج می‌کنند.

ناصری زندگی با حیوانات و نگهداری از سگ در خانه وزندگی را از فرهنگ‌های بیگانه دانست و عنوان کرد: امروز در جامعه افرادی هستند که به‌دوراز اخلاق و ارزش‌ها، به بهانه های مختلف مانند علاقه فرزندان، حیواناتی مثل سگ را در خانه و زندگی خود نگه می‌دارند.

 وی ادامه داد: عده‌ای به بهانه آشنا کردن کودکان با طبیعت، هم‌نشینی و زندگی و محبت افراطی به حیوانات را به آن‌ها آموزش می‌دهند و این فرهنگ بیگانه و باطل را ترویج می‌کنند، این درحالی است که چنین رویه‌ای خسارت جبران‌ناپذیری برای بنیان خانواده و آینده آن به همراه خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت گفت: رهبر معظم انقلاب با تاکید ویژه نسبت به‌ضرورت اهتمام بیشتر مسئولین و دولتمردان به مسئله فرهنگ و ارزش‌های اسلامی نسبت به‌ضرورت هوشیاری در مقابل تلاش بی‌وقفه دشمنان برای ضربه به فرهنگ کشور هشدار دادند.

ناصری اظهار داشت: دشمن از ابزارهای رسانه‌ای و فضای مجازی برای ترویج بی‌اخلاقی و ضربه به کشور استفاده می کند و این درحالی است که در اکثر کشورهای دنیا رهایی فضای مجازی قابل‌قبول نیست و با اقدامات ضد ارزشی و هنجارهای جامعه در این فضا مقابله و برخورد می‌شود در ایران نیز مسئولین و نهادهای ذی‌ربط با ولنگاری و بی‌اخلاقی در فضای مجازی باید برخورد کنند و خانواده ها نیز در این زمینه هوشیاری لازم ر ا داشته باشند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان در راستای منویات رهبری تاکید کرد و افزود: مسئولین باید از کسانی که به دنبال اشتغال‌زایی حقیقی بوده و به فکر ثروت‌اندوزی نیستند، حمایت کنند و با توجه به آن که در جنگ اقتصادی هستیم و بر همه مسئولان و دست اندرکاران یک وظیفه بسیار مهم است که مشکلات پیش روی صنایع به ویژه صنایع کوچک را رفع کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1515054
ارسال نظر
نظرات