شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1398/06/02 شناسه خبر: 1515393
سبک جدید کتاب خوانی در مترو
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اجرای مرحله دوم پویش فرهنگی بخوان گفت: درمرحله دوم پویش «بخوان» بیش از 100 عنوان کتاب در قطارهای مترو معرفی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اجرای مرحله دوم پویش فرهنگی بخوان گفت: درمرحله دوم  پویش «بخوان» بیش از 100 عنوان کتاب در قطارهای مترو معرفی می‌شود.

احسان بیسادی با اعلام این خبر گفت: مسافران شهر زیرزمینی می توانند در تمامی قطارهای مترو گزیده آثار منتخب فاخر ایران و جهان را در بیش از دوهزار کتیبه گرافیکی مطالعه نمایند.
 
بیسادی هدف از اجرای این پویش فرهنگی را ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه آن در ایستگاه ها و قطارهای مترو عنوان کرد و افزود: در این پویش از نویسندگان، پژوهشگران حوزه ادبیات، اساتید دانشگاه و بزرگان فرهنگ و هنر و شهروندان خواستیم که کتاب های مناسب را برای مخاطبان معرفی کنند. در این پویش هر کدام از این گروه ها با معرفی بخشی از یک کتاب آن را به مخاطبان توصیه می‌کنند.
 
وی بالا بردن سرانه مطالعه در مکان های عمومی به خصوص مترو را از دغدغه های معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری عنوان و تصریح کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باعث شده تا بین مردم وکتاب فاصله ایجاد شود. به همین دلیل خواندن مطالب طولانی از حوصله افراد خارج شده است به همین منظور با خلاصه بخش جذاب کتاب، خوانندگان را به مطالعه بخش کوتاهی از آن کتاب ترغیب می کنیم و آنها را با یار مهربان آشتی می‌دهیم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری در ادامه با اشاره به نوع انتخاب محتواها گفت: این محتواها بر اساس امتیاز جذابیت محتوا به صورت خاص برای مخاطب انتخاب شده است، به طوری که علاقمندان بعد از خواندن این برش‌ها به مطالعه همه کتاب راغب شوند و آن را تهیه کنند. در مرحله نخست این پویش از نظرات اساتیدی چون، غلامحسین دینانی و مجید انتظامی بهره برده‌ایم و در حوزه نویسندگان هم از نویسندگان نام آشنا و صاحب آثار فاخر مثل رضا امیرخانی و سارا عرفانی استفاده کرده ایم.
 
بیسادی در ادامه در خصوص به انتخاب شهروندان گفت: در بخش به انتخاب شهروندان بعد از تولید و انتشار فراخوان در ایستگاه های مترو مسافران در خصوص انتخاب بخش‌های مختلف کتاب به معاونت فرهنگی مترو پاسخ دادند و بخش های انتخاب شده خود را ارسال کردند. 
 
احسان بیسادی ابراز امیدواری کرد: این طرح با انتخاب کتاب های جدید در آینده در معرض نگاه مسافران مترو قرار می گیرد و دراین راه مسافران مترو نیز می توانند با ارسال گزیده کتاب های مورد علاقه خود، ما را در پیشبرد این پویش فرهنگی یاری کنند.
 
لازم به ذکر است مرحله اول پویش فرهنگی«بخوان» با انتخاب و معرفی بیش از 40 عنوان کتاب همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آغاز شدکه مورد توجه و استقبال مسافران مترو قرار گرفت.
http://dana.ir/1515393
ارسال نظر
نظرات