شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1398/06/03 شناسه خبر: 1515632
مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی:
حضور پیرغلامان 25 کشور اسلامی در یزد/ با برگزاری اجلاس پیرغلامان بار دیگر شور حسینی را شاهد خواهیم بود
مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی گفت: مفتخریم که میزبان 650 نفر از پیرغلامان حسینی و مداحان و پژوهشگران از سراسر ایران اسلامی هستیم و 42 نفر از پیرغلامان نیز از 25 کشور اسلامی حضور دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا علی دهقان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی در یزد، گفت: پیرغلامان یاد و نام و فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و آزادگی را با اشعار و مدیحه‌سرایی زنده نگه می‌دارند.

وی افزود: اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی هر ساله در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود و تا کنون شانزده تا از این همایش‌ها برگزار شده است و امسال هفدهمین آن به میزبانی یزد برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی با بیان اینکه یزد حسینیه ایران و نماد عزاداری در کشور است، اظهار داشت: مفتخریم که میزبان 650 نفر از پیرغلامان حسینی و مداحان و پژوهشگران از سراسر ایران اسلامی هستیم و 42 نفر از پیرغلامان نیز از 25 کشور اسلامی حضور دارند.

دهقان در تشریح برنامه‌های اجلاس خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه مهمانان وارد یزد می‌شوند و بعدازظهر سه‌شنبه مراسم استقبال رسمی در امامزاده سیدمحمدجعفر برگزار می‌شود که آنجا به طور خاص توسط خادمان مورد استقبال قرار می‌گیرند. همچنین عزاداری، مداحی و در نهایت نماز جماعت برگزار خواهد شد و بعد از آن نیز در حسینیه صاحب‌الزمان محمودآباد مراسم عزداری برپا می‌شود.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه مراسم افتتاحیه اجلاس در شهرستان میبد برگزار می‌شود و بعدازظهر چهارشنبه نیز نشست علمی در حسینیه بیت‌العباس با عناوین فرهنگ حسینی، الگوی تمدن اسلامی و اراده انقلابی، ادیان توحیدی، همگرایی جهانی، حمایت از مستضعفان، امت واحده، وحدت اسلامی در پرتو مکتب اهل بیت علیهم‌السلام برگزار می‌شود.

مسئول هماهنگی کمیته‌های همایش پیرغلامان ادامه داد: روز پنجشنبه صبح یک نشست علمی دیگر در حسینیه کلک شاهدیه با عنوان‌های آسیب‌شناسی مداحی و مرثیه‌خوانی، تبین منویات مقام معظم رهبری در عرصه مداحی و ستایشگران اهل بیت علیهم‌السلام، روضه خانگی و رسالت خانواده‌ها و هیئت‌داری و تمدن‌سازی اسلامی برگزار خواهد شد.

دهقان عنوان کرد: بعدازظهر یک برنامه علمی پژوهشی و گردشگری در مناطق قدیمی یزد داریم و شب هم مراسم اختتامیه در حسینیه امیرچخماق برگزار خواهد شد که تقدیر از 10 پژهشگر برجسته در حوزه رسانه، تقدیر از 35 مداح و پیرغلام و پژهشگر کشوری، تقدیر از 25 مداح پیرغلام و پژوهشگر از یزد، تقدیر از خانواده معظم شهدا و تقدیر از سه پیرغلام برگزیده برتر یزدی از جمله برنامه‌های مراسم اختتامیه است.

وی با بیان اینکه یزد باید الگویی برای استان‌های دیگر باشد، تأکید کرد: از مردم متدین یزد می‌خواهیم که شور حسینی به پا شود و با شور و هیجان در این اجلاس شرکت کنند؛ این اجلاس مردمی است و هیچ ارگانی کمک مالی به آن نکرده و همه کمک خیران بوده است و ما فقط یک هماهنگ‌کننده هستیم و همه باید تلاش کنیم فرهنگ ایثار و شهادت و آزادگی را بیش از پیش گسترش دهیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1515632
ارسال نظر
نظرات