شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 13:00 منتشر شده در مورخ: 1398/06/11 شناسه خبر: 1517835
آیت‌الله بطحایی:
وعاظ و مداحان در عزاداری‌ها از منابع صحیح و مستدل استفاده کنند
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان این‌که باید از افراط‌وتفریط در عزاداری‌های سالار شهیدان پرهیز شود، گفت: وعاظ و مداحان در عزاداری از منابع صحیح و مستدل استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سیدهاشم بطحایی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، با اشاره به آغاز عزاداری‌های حسینی در کشورمان گفت: عاشورا احیاگر دین و اسلام است و نباید این عزاداری‌های را دست‌کم گرفت.

وی با اشاره به مقام بالای سالار شهیدان ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «حسین منی و انا من حسین، احب الله من احب حسینا، حسین سبط من الاسباط»، «حسین از من است و من هم از حسینم، هر که حسین را دوست بدارد خداوند دوست او باد، حسین فرزندزاده‌ای است از فرزندزادگان انبیاء» درواقع حضرت می‌فرمایند که اسلام به‌وسیله امام حسین (ع) در جهان ماندگار شد و تا آخر زمان در یادها خواهد ماند.

بطحایی افزود: شخصیت پیغمبر در تبلور نشر قرآن و معارف اسلامی است و امام سوم شیعیان کاری کردند که تا زمانی که دنیا وجود دارد قرآن و معارف اسلامی از ذهن‌ها بیرون نرود.

وی تصریح کرد: اگر امام حسین (ع) قیام نمی‌کرد هیچ اسمی از اسلام برده نمی‌شد و نام پیغمبر اسلام و آثارش به‌واسطه یزید دفن می‌شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری عزاداری‌های حسینی را موردتوجه قرارداد و  ابراز داشت: آقایان در منبرها از منابع صحیح استفاده کنند و مداحان نیز سعی کنند از عبارت‌های صحیح و درست بهره ببرند و از هر وسیله‌ای برای شورانداختن در مراسم‌ها بهره نبرند.

و ی افزود: مداحان اصرار نداشته باشند که عزاداران گریه ک