شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 17:18 منتشر شده در مورخ: 1398/06/12 شناسه خبر: 1518081
مسئول کانون مداحان خراسان‌جنوبی:
اطلاعات 1480 مداح از خراسان‌جنوبی در سامانه طوبی ثبت شده است
مسئول کانون مداحان خراسان‌جنوبی گفت: اطلاعات یک هزار و 480 مداح استانی در سامانه طوبی ثبت شده که از این تعداد 600 مداح مختص شهر بیرجند هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالله گرجی مسئول کانون مداحان خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خاورستان، از ثبت اطلاعات یک هزار و 480 مداح استانی در سامانه طوبی که خاص هیئت‌ها و مداحان است خبر داد و گفت: از این تعداد 600 مداح مختص شهر بیرجند هستند.

 
وی با بیان اینکه 14 سال است در استان بنیاد دعبل خُزاعی راه اندازی شده، افزود: در این بنیاد اطلاعات پیرغلامان استان ثبت شده و پیرغلامانی که هیچ منبع درآمدی ندارند و از 50 سال به بالا هستند را بیمه می‌کند.همچنین برای پیرغلامانی که از 60 سال به بالا بوده و دارای اشعار و تالیف باشند مبلغی به عنوان مستمری در نظر گرفته شده که ماهانه برای آنها واریز می‌شود.
 
گرجی با بیان اینکه در حال حاضر در استان18 پیرغلام بیمه بوده و 14 پیرغلام مستمری دریافت می‌کنند، بیان کرد: شناسایی پیرغلامان در بیرجند بر عهده خودم و در شهرستان‌ها بر عهده سازمان تبلغات اسلامی است که پس از شناسایی به بنیاد معرفی شده و پس از تایید بنیاد به مرکز کشور معرفی و روال بیمه یا مستمری آنها پیگیری میشود.
 
مسئول کانون مداحان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی مداحی رایگان برای سنین مختلف نیز با همکاری تبلغات اسلامی برای مداحان برگزار می‌شود که در این دوره ها از اساتید کشوری و استانی برای شرکت کنندگان استفاده شده و هدف بالا بردن توان مداحان است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1518081
ارسال نظر
نظرات