شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1398/06/12 شناسه خبر: 1518279
امام جمعه بیارجمند:
بیکاری، مردم شرق استان سمنان را رنج می‌دهد/ تنها مرکز تفریحی ورزشی بیارجمند تعطیل است
امام جمعه بیارجمند گفت: شرق استان از بیکاری رنج می برد و به همین خاطر هم جوانان به مناطق دیگر مهاجرت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد احمدی امام جمعه بیارجمند در گفتگو با خبرنگار مرآت، مهمترین مشکلات جوانان این شهر را بیکاری دانست و گفت: از مسئولین دولتی انتظار داریم شغل هایی را در واحدهای صنفی و کارخانه ای ایجاد نمایند تا جوانان مشغول کار شوند.  

وی خواستار اعطای وام های بلند مدت و کم بهره به جوانان برای ایجاد اشتغال شد و تصریح کرد: مسئولین با پرداخت وام، زمینه خود اشتغالی در عرصه دامداری، کشاورزی یا کارگاه های کوچک را برای جوانان فراهم کنند.

امام جمعه بیارجمند اظهار کرد: هرچند دولتمردان به فکر اشتغال زایی هستند ولی فعالیتشان از محدوده فکر و نقشه خارج نمی شود و به مرحله عمل در نمی آید و یا اگر به مرحله عمل دربیاید بسیار طول می کشد.

احمدی با اشاره به اینکه شرق استان از بیکاری رنج می برد و به همین خاطر هم جوانان به مناطق دیگر مهاجرت کردند، افزود: کارخانه سیمان بیارجمند که چندین سال معطل مانده باید هر چه سریعتر راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه با بهره برداری این کارخانه مشکل اشتغال جوانان منطقه حل می شود، اضافه کرد: در صورت راه اندازی کارخانه سیمان برای 300 نفر به صورت مستقیم و حدود 600 نفر به صورت غیر مستقیم  اشتغال زایی خواهد شد.

امام جمعه بیارجمند اظهار کرد: بسیاری از تجهیزات کارخانه سیمان تهیه و دپو شده است اما زیر ساخت های کارخانه فراهم نیست که باید دولتمردان و بانک ها تسهیلات لازم را به مدیران کارخانه ارائه نمایند تا بتوانند کارخانه را راه اندازی کنند.

احمدی به دیگر پروژه های نیمه تمام این شهر اشاره کرد و گفت: فرهنگسرایی در بیارجمند توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال احداث است که با گذشت حدود 8 سال هنوز بر زمین مانده است.

وی بیان کرد: گفته می شود ادامه روند احداث این فرهنگسرا به شهرداری واگذار شده ولی شهرداری نیز انکار می کند و می گوید فرهنگسرا ابتدا باید احداث شود و بعد از آن به ما واگذار و نسبت به نگهداری آن اقدام خواهیم کرد.

امام جمعه بیارجمند با اشاره به تعطیلی تنها استخر شنای این شهر، بیان کرد: یک استخر شنا در بیارجمند داریم که تنها مرکز تفریحی ورزشی مردم و جوانان به حساب می آید ولی با مشکلاتی مواجه است و به دلیل خرابی تجهیزات و دستگاه ها، بیش از 20 روز می شود که تعطیل شده است.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1518279
ارسال نظر
نظرات