شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:06 منتشر شده در مورخ: 1398/06/15 شناسه خبر: 1519070
معصومانه ترین همایشی که شیرخوارگان حسینی میزبان آن هستند + تصاویر
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی صبح امروز (جمعه 15 شهریور ماه ) همرمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام در مهدیه سنندج و سایر شهرستان های استان کردستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ 

 
به نقل از کُردتودی، نوزادن را محکم در آغوش گرفته‌اند تا به قول خودشان از همین سرآغازین روزهای زندگیشان، محبت مادر و فرزندی را از نوع رباب و علی اصغر(ع) نظاره‌گر باشند و اندکی هم طعم هجران رباب را در فراغ طفل شیرخواره‌اش تجربه کنند تا برای همیشه زنده بماند بزرگی و عظمتی که حسین(ع) و اهل بیت و یارانش در عاشورا به تصویر کشیدند.
 
 
 
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی صبح امروز (جمعه 31 شهریور ماه ) همرمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام در مهدیه سنندج برگزار شد.
 
 
 
خیابان‌های اطراف مهدیه سنندج، مملو از مادرانی است که کودک به بغل از هر سمت خود را برای شرکت در مراسم شیرخوارگان حسینی به صحن می‌رسانند.
 
 
 
امروز سربازان کوچک امام حسین(ع) به یاد طفل 6 ماهه سالار شهیدان در شهر سنندج گرد آمده بودند، کودکان و مادرانی از جنس عاشورایی، صحن شلوغ‌تر از آن است که فکرش را می‌کردم، مادرانی از جنس عاشورا که نوزادان سفیدپوششان را که به نشان پرچم علوی دستمال‌های سبز با سربند یا رقیه و یا علی‌اصغر(ع) بر سر بسته‌اند.
 
 
 
گهواره نمادین حضرت علی اصغر(ع) نیز در این همایش بر روی دست مادران شرکت کننده می چرخید و مداحان در مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت نوحه خوانی و مرثیه سرایی می کردند.
 
 
 
 
مادران با ملبس کردن نوزادان‌شان به لباس عاشقی سالار دشت کربلا و گردآمدن در همایش شیرخوارگان حسینی جلوه‌های نابی از عرض ارادت به باب‌الحوائج 6 ‌ماهه کربلا را خلق کردند.
 
 
 
گفتنی است نخستین جمعه از ماه محرم به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر نام گرفته و به همین مناسبت نیز هر ساله در این روز همایش شیرخوارگان حسینی در سطح کشور و استان کردستان و سایر شهرستانها نیز برگزار می شود.
 

سنندج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیجار

 

 

 

 

 

 

 

قروه

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1519070
ارسال نظر
نظرات