شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1398/06/15 شناسه خبر: 1519082
ائمه جماعت در چهارمحال وبختیاری؛
انتقاد از حضور زنان بدحجاب در سخنرانی رئیس جمهور/مسامحه در گام های برجام جایز نیست
ائمه جمعه در چهارمحال وبختیاری با انتقاد از حضور زنان بدحجاب در جلسه سخنرانی رئیس جمهوری، ادامه داد: این جلسه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، این موضوع در مکتب امام حسین (ع جایی ندارد و خون حسینیان را به جوش می‌آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز، حجت‌‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد، با اشاره به آیه ۵۹ سوره مبارکه نساء، اظهار کرد: تنها راه نجات در تمسک‌جویی به خداوند، پیامبر(ص)، ائمه اطهار(ع) و در عصر حاضر، ولی‌فقیه است که هر اراده و تصمیمی در تمام عرصه‌ها باید بر اساس اراده ولی‌فقیه باشد.

وی با بیان اینکه انقلابیونِ حادثه ۱۷ شهریور ۵۹ تربیت‌یافتگان همین نگاه بودند، ادامه داد:ض پرورش‌یافتگان مکتب عاشورا و اباعبدالله(ع) در دفاع از ولی‌ خدا، امام خمینی(ره) با مشت‌های گره کرده به خیابان ریختند.
حجت‌الاسلام نکونام انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و گفت: عاشورائیان و حسینیان به دعوت امامشان لبیک گفتند و امروز نیز این مکتب باید حفظ شود که در این راستا توجه به منکراتِ مورد تأکید امام حسین(ع) اهمیت دارد.
 
امام جمعه شهرکرد با برشمردن و تشریح منکرهای مورد نظر سیدالشهداء(ع)، تصریح کرد: منکر اول «عدول از خط امامت و ولایت» است که اگر اتفاق بیفتد، حق پایمال و ولایت مندرس می‌شود چیزی که دشمنان نظام و انقلاب به دنبال آنند.
 
وی با اشاره به منکر دوم مدنظر امام حسین(ع)، گفت: هرگاه در برابر تضییع عدالت، تبعیض انسان‌ها، قدرت گرفتن انسان‌های ناروا و نااهل سکوت کنیم و فریاد نزنیم، مرتکب منکرِ «سکوت در برابر پایمال شدن حق» شده‌ایم.
 
حجت‌الاسلام نکونام ادامه داد: سومین منکر «پایمال شدن حق ضعفا» است که به آن‌ها رسیدگی نمی‌شود، حال آنکه امام(ره) فریاد زد: یک موی کوخ‌نشینان به همه کاخ‌نشینان می‌ارزد.
 
وی در ادامه با برشمردن منکرهای مورد توجه امام حسین(ع)، گفت: باید با «باز ماندن دست ظالمان» و تازیدن آن‌ها با هر مصداق از ظلم مبارزه شود و مسئولان باید مواظب باشند افراد ظالم را به مجموعه خود راه ندهند.
 
وی ادامه داد: باید توجه داشت که به افراد ظالم که مصداقی از ظلم در سیاست، مدیریت، حقوق مردم، بیت‌المال و ... را  در جامعه مرتکب می‌شوند، رأی نداد و همه حسینیان در این زمینه مسئولیت دارند.
 
نماینده ولی فقیه در استان تأکید کرد: «روحیه راحت‌طلبی و چاپلوسی» نیز مصداق دیگری از منکرات است و گاه اتفاق می‌افتد که افراد برای حفظ مقام یا ارتقای جایگاه، با دروغ و چاپلوسی از مدیر نالایق دفاع بیجا می‌کنند.
 
حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر اینکه مکتب اباعبدالله(ع) جهادی، انقلابی و زنده است، افزود: «منکری که جامعه را به فساد بکشد» به شدت از سوی امام حسین(ع) نهی شده است.
 
وی در ادامه بیان کرد: متأسفانه در جامعه امروز و گاه در مراسم رسمی و حتی در حضور مسئولان منکرات اتفاق می‌افتد اما حسینیان و عاشورائیان این اجازه را نمی‌دهند و فریاد بر می‌آورند.
 
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اجتماعات بزرگ و باشکوه هیئات مذهبی در ایام محرم، تأکید کرد: این حضور بسیار ارزشمند است و به ویژه مشارکت پرشور جوانان در این اجتماعات مردمی خاری بر چشم دشمنان است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع برجام، تصریح کرد: مطالبه مردم این است که گام‌های محکمی در مسئله برجام از سوی مسئولان برداشته شود و بیش از این مسامحه روا نیست.
 
امام جمعه شهرکرد با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا و اروپا، اظهار کرد: ایشان از ابتدا این مذاکرات را بی‌حاصل خواندند و امروز این موضوع را می‌بینیم بنابراین این مسئله باید با برداشتن گام‌های قاطع پایان یابد.
 

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به قدرت مقاومت در منطقه به برکت مکتب عاشورا، گفت: مصداق آن اتفاقات اخیر بود که شاهد بودیم رژیم صهیونیستی در پی تهدید حزب‌الله با وحشت مرزها را خالی کرد و خود را در حاشیه امنیت قرار داد حال آنکه از حمایت جهانی و تسلیحات برخوردار است

 

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه لردگاندر خطبه نماز جمعه این هفته گفت:  شرکت در مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) را بهترین مسئله جمع آوری توشه تقوا برای آخرت عنوان کرد.

 وی گفت: حادثه عاشورا را در دو مرحله می توان تشریح کرد، مرحله اول؛ مربوط به شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش است و مرحله دوم که کمتر از مرحله اول نیست مربوط به عصر عاشورا و  اسارت اهل بیت علیه السلام و در ادامه خطبه خوانی حضرت زینب کبری در شام و رسوا کردن دستگاه اموی است.

امام جمعه لردگان بیان داشت: خطبه ای که توسط عقیله بنی هاشم بر اساس وقایع عاشورا و جفایی که بر عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش خوانده شد و بشریت را از خواب غفلت بیدار کرد و باعث رسوایی یزید و دستگاه فاسد اموی  شد.

تاج زاد افزود: در بزرگی شخصیت حضرت زینب و همین بس که علم و فضایل و کمالات است و تربیت یافته مکتب علوی و فاطمی و حسینی و حسنی است.

وی گفت: جایگاه علمی حضرت زینب به گونه‌ای است که عقیله بنی هاشم نامیده می شود و در انجام فرایض و واجبات و مستحبات دین حتی بعد از حادثه سنگین عاشورا نیز کوشا و مقید بودند .

ایشان در ادامه خاطر نشان کرد: عبادات حضرت زینب (س) به گونه‌ای است که آقا اباعبدالله الحسین (ع) از این بانوی عالم درخواست دعا داشتند.
 
امام جمعه لردگان در خطبه دوم نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بد قولی اروپاییان در سال گذشته اشاره کرد و خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات معظم له مشخص شد که اروپاییان در وعده و وعیدشان در خصوص برجام نه تنها عمل نکردند بلکه تمام قد در کنار آمریکا ایستادند و در طرح‌های تحریمی جدید علیه کشورمان شرکت کردند و مسئولان ما می‌بایست این بد قولی ها و بد عهدی ها را سرلوحه کار خود قرار دهند و دنباله‌رو مقام معظم رهبری و بیانات دشمن شناس معظم له قرار گیرند.

وی، مسئولان را بر داشتن محکم گام سوم ترغیب نمود و از آنها خواست برجام بدون عمل به وعده های مذاکره کننده طرف های مقابل از اعتبار ساقط است و مسئولان می بایست مقام و ایستاده عمل کنند.
 وی در ادامه به روز ۱۷ شهریور کشتار مردم انقلابی در میدان ژاله تهران توسط رژیم سفاک پهلوی اشاره کرد و گفت: پیروزی انقلاب ثمره خون شهدا والا مقام است و این خون تضمین کننده پیروزی واقعی خواهد بود و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا نباید به فراموشی سپرده شود.
امام جمعه لردگان در پایان با توجه به نزدیک شدن به روز های تاسوعای حسینی و و عاشورای حسینی از مسئولین و هیئت‌های مذهبی خواستند برنامه‌ها و عزاداری های کیفی در خور شأن حضرت آقا اباعبدالله الحسین(ع) با نظم برگزار شود.
 

 

http://dana.ir/1519082
ارسال نظر
نظرات