شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:12 منتشر شده در مورخ: 1398/06/16 شناسه خبر: 1519272
طعنه معنی‎دار فرزند شهید به بنیاد شهید و شهرداری تبریز:
فاجعه تلخ یکسان‎سازی مزار شهدا تکرار نشود
رضازاده آذری با اشاره به مسقف‎سازی گلزار شهدای شنب غازان گفت: امیدواریم فاجعه عظیمی که در گلزار شهدای وادی رحمت اتفاق افتاد و بخش عظیمی از تاریخ دفاع مقدس از بین رفت، در این محله تکرار نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار، وحید رضازاده آذری فرزند شهید و فعال فرهنگی در حاشیه اجرای برنامه یادواره ۷۲ شهید عاشورایی محله شنب غازان تبریز در بخش تجلیل از مدیرکل بنیاد شهید و معاون شهردار تبریز به‎جهت مسقف‎سازی گلزار شهدای این محله گفت: اطلاع داریم که مسقف‎سازی گلزار شهدای شنب غازان کلنگ‎زنی شده و در مرحله اجرا است.

وی ادامه داد: امیدواریم فاجعه عظیمی که در گلزار شهدای وادی رحمت اتفاق افتاد و بخش عظیمی از تاریخ انقلاب اسلامی از بین رفت، در این محله تکرار نشود.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه شنب غازان محله اصیل و انقلابی تبریز است، افزود: پیکر مدفون شهید مدافع حرم اکبر زوار جنتی همچون نگینی در این محله است و امید است اقدامات صورت گرفته در گلزار شهدای این منطقه منجر به تکرار فاجعه دهه ۸۰ وادی رحمت نشود.

این فعال فرهنگی که در پایان‎نامه کارشناسی ارشد خود به تحلیل محتوای سنگ‎نوشته مزار شهدای وادی رحمت تبریز پرداخته بود، در ادامه از مواضع منطقی حجت‎الاسلام والمسلمین توکلی امام جماعت مسجد اعظم المهدیه شنب غازان به جهت تاکید به نظر نظر مقام معظم رهبری و حفظ سنگ‎نوشته‎های غنی و حجله های مردمیِ پر معنا، پس پایان امر مسقف سازی تقدیر کرد.

رضازاده خود را عضو کوچکی از دغدغه مندان دانسته و ابراز امیدواری کرد سیر لجبازی مسئولین متوقف شده و نگاه مثبتی نسبت به نظرات دغدغه مندان داشته باشند.

این سخنان رضازاده در حالی ایراد شد که ماه‎ها پس از موضع صریح رهبر انقلاب در خصوص غلط بودن یکسان‎سازی گلزار شهدا، همچنان تکلیف فاز اول و دوم گلزار شهدای وادی رحمت مشخص نشده و به گفته مسئولین برای فاز اول و یکسان‎سازی شده نمی‎توان کار خاصی کرد، حال آنکه فاز دوم نیز به حال خود رها شده است.

اکنون که به هر ترتیبی، گلزار شهدای شنب غازان در انتظار ترکیب جدید است، همه دغدغه‎مندان امید دارند تا در فرصت باقیمانده با لحاظ کردن نظر مقام معظم رهبری، نتیجۀ کار به یکسان‎سازی ختم نشده و صرفا مسقف‌سازی اتفاق بیفتد و سپس حجله‌ها و سنگ‌نوشته‌ها احیا گردد.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1519272
ارسال نظر
نظرات