شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1398/06/18 شناسه خبر: 1519861
امام جمعه عسلویه:
نماز ظهر عاشورا در مصلای نماز جمعه عسلویه اقامه می‌شود
امام جمعه شهرستان عسلویه گفت: نماز ظهر عاشورا در مصلای نماز جمعه عسلویه اقامه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: روز سه شنبه ۱۹ شهریورماه مصادف با دهم ماه محرم و عاشورای حسینی، نماز ظهر عاشورا در مصلای نماز جمعه شهرستان عسلویه اقامه می شود.

وی  با اشاره به اینکه نماز یکی از واجبات هر مسلمان می باشد و نمی توان به آن بی توجه کرد.، از تمام عزاداران حسینی برای شرکت در این فریضه واجب دعوت کرد.

هاشمی نژاد افزود:  امام حسین (ع) به نماز اول وقت عشق می ورزیدند و عاشقان و شیفتگان امام حسین (ع)  نیز باید این عشق به صلات را به دشمنان اسلام به نمایش بگذارند.

امام جمعه شهرستان عسلویه تصریح کرد: اقامه نماز جماعت و با شکوه ظهر عاشورا تجمع تجمعی دینی و سیاسی می باشد و برخی نیز این تجمع را درک نکرده‌اند و دشمن این تجمعات را زیر سوال می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) روز عاشورا در بدترین شرایط جنگی ، جنگ را تعطیل کرد و به اقامه نماز اول وقت پرداخت و هیئت های مذهبی نیز باید به پیروی از امام حسین (ع) عزاداری های خود را جهت اقامه نماز اول وقت تعطیل کنند و به ادای این فریضه واجب بپردازند.

هاشمی نژاد در پایان  از همه هیئت‌های عزاداری خواست ۲۰ دقیقه قبل از اذان ظهر عزاداری خود را تعطیل جهت اقامه نماز ظهر عاشورا به مصلی نماز جمعه بیایند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1519861
ارسال نظر
نظرات