شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1398/06/19 شناسه خبر: 1520061
آیت الله علم الهدی مطرح کرد؛
تفسیر خواب امام حسین (ع) در صبح عاشورا
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: نزدیک اذان صبح خوابی بر امام حسین (ع) وارد شد، در عالم خواب منظره‌ای مشاهده کردند حضرت مقداری خوابیدند پس از خواب ایشان فرمودند در عالم خواب سگ‌هایی را دیدند که به ایشان حمله کردند در بین سگ‌ها نیز سگی رنگی بیشتر به ایشان بیشتر حمله کردند، خواب را اینگونه تعبیر کردند که مسافرت من نزدیک است و از این دنیا باید کوچ کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، گردهمایی عظیم عزاداران حسینی همزمان با سالروز عاشورای حسینی در بارگاه منور رضوی برگزار شد و آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در مراسم مقتل‌خوانی روز عاشورا که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، گفت: حدیثی از پیامبر نقل شده که ایشان فرموده اند: «هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد» در حالی که رسول خدا در ظرف زمانی 23 ساله از ابتدای بعثت، تمام شبه جزیره را در قلمرو قدرت خود قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در زمان رسول خدا انسان‌ها از همه چیز خود می‌گذشتند، خاطرنشان کرد: در میان افراد بشر در راستای اطاعت از رسول خدا الگوهایی به وجود آمد که نمونه بودند، در حالی که انبیا دیگر قرن‌ها مردم را دعوت کردند و مردم دعوت را نپذیرفتند برخی از انبیا نیز در این راه مجبور به نفرین قوم خود شدند.

وی افزود: حال این پیامبران بیشتر اذیت شدند یا پیامبری که توانست بخشی از عالم را در قلمرو خود قرار دهد؟ پاسخ پیامبر اسلام است، چرا که هیچ کدام از پیامبران مانند پیامبر اسلام و وصی بعد از آن‌ها به مشقت‌های وصی بعد از حضرت رسول (ص) دچار نشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه اذیت پیامبر در کارنامه هیچ پیامبری وجود نداشت، اظهار کرد: پیامبر اکرم نسبت به ظلم و ستم‌های روا شده به فرزندان خود این حدیث را فرمودند، اذیت پیامبر مربوط به فرزندان است که تمام ظلم‌های روا شده نسبت به فرزندان ایشان در مقابل رسول خدا بود و ایشان در عالم برزخ شاهد همه این مصیبت‌ها بودند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اذعان کرد: امروز مصیبت‌هایی که از سید الشهدا(ع) می‌شنوید و اشک می‌ریزید با پیامبر گریه می‌کنید، ایشان هم امروز از صبح اشک ریختند، شب عاشورا در خیمه‌گاه امام حسین(ع) بزرگ‌ترها نخوابیدند، مشغول عبادت بودند خود آقا مذاکره‌ای با اصحاب و اهل بیت(ع) داشتند و زمانی نیز مشغول ختم قرآن بودند.

وی با اشاره به روایتی در خصوص اتفاق‌های رخ داده در روز عاشورا ابراز کرد: نزدیک اذان صبح خوابی بر امام حسین (ع) وارد شد، در عالم خواب منظره‌ای مشاهده کردند حضرت مقداری خوابیدند پس از خواب ایشان فرمودند در عالم خواب سگ‌هایی را دیدند که به