شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520338
یادداشت؛
من زن هستم، اما گاهی!
جماعتی که کار با رنگها را خوب بلد است این بار رنگ آبی را انتخاب می کند؛ آبی رنگی است که این روزها موجی ساخته جهت خودنمایی مدافعان حقوق "برخی زنان".

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ چندی است که موج سواری از رشته‌های ورزشی فراتر رفته و پا به میدان سیاست گذاشته و برخی مسئولان یا موج می‌سازند یا بر موج می‌نشینند تا به مقصود برسند!

“حضور زنان در ورزشگاه‌ها” بهانه‌ای که هرازگاهی علم می‌شود تا ضعفها را بپوشاند و ذهنها را از خواسته های به حق خود منحرف کند؛ این بار “دختر آبی”!

جماعتی که بازی با رنگها را خوب بلد است، این بار رنگ آبی را انتخاب می‌کند؛ آبی رنگی است که این روزها موجی ساخته جهت خودنمایی مدافعان حقوق "برخی زنان"! و حیثیت دختری که به جای “دختر آبی” معرفی شد، دستمایه امیال سیاسی و جناحی به اصطلاح فمنیستهای قرار گرفت.

عده ای که در ژست‌های انتخاباتی همواره دم از حقوق زنان می زنند و سعی دارند با تصاحب آرا نیمی از جامعه؛ بر کرسی های تصمیم گیری تکیه بزنند، معلوم نیست مدافع حقوق همه زنان هستند یا برخی زنان یا گاهی مدافع حقوق زنان؟!

از جمله این افراد پروانه سلحشوری است؛ نماینده‌ای که در حمایت از دختر آبی توئیت زد: "او تنها دختر آبی نبود، سحر دختر ایران بود. در جایی که مردانش برای زنان تکلیف تعیین می کنند و ابتدایی ترین حقوق انسانی را از آنها سلب می کنند و زنانی که علیه زنان در این ظلم آشکار مردان را همراهی می کنند، همه ما در حبس و سوختن سحرهای این سرزمین مسئولیم"؛ اما خانم سلحشوری نگفت این ابتدایی‌ترین حقوق انسانی زنان که همان ورزشگاه رفتن است را در چه جامعه آماری سنجیده و اولویتهای بانوان سرزمینش را چگونه برمی گزیند؟!

همچنین معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در اموز زنان و خانواده در اطلاعیه ای نوشت: "هفته گذشته پس از اطلاع از موضوع خودسوزی خانم سحر.خ و بررسی صحت و سقم موضوع در جلسه چهارشنبه دولت، به دستیار ویژه حقوق شهروندی خود، خانم شهناز سجادی ماموریت دادم تا در محل بیمارستان حاضر و موضوع را شخصا بررسی کند". اما خانم ابتکار ننوشت چندبار تاکنون به عنوان معاون رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت از حق ازدواج و اشتغال و تحصیل بانوان ایران زمین دفاع کرده است؟! آیا تا کنون جلسه ای جهت تقویت ورزش بانوان یا در حمایت از بانوان ورزشکار تشکیل داده است یا خیر؟

جالب اینجاست که این بانوان مسئول، دانسته یا ندانسته بر موجی غلط سوار شده اند زیرا دختر آبی یا همان آیسان احتشامی که ۴ سال پیش به صورت غیرقانونی برای دیدن بازی استقلال و العین به استادیوم رفته بود هم اکنون در صحت و سلامت به سر می‌برد؛ او بعد از مشاهده پستهای فراوان در شبکه‌های اجتماعی که برای مرگ او دلسوزی کرده بودند، واکنش نشان داد و با انتشار استوری در اینستاگرام نوشت: "من زنده‌ام"!

در واقع برخی جریانات رسانه‌ای با جعل اخبار؛ ماجرای خودسوزی سحر که ارتباطی با ورزشگاه رفتن زنان نداشت را بازیچه اهداف خود قرار دادند!

در کنار این حمایتها دم خروس از اکانت توئیتری منتسب به مریم رجوی بیرون زد و سرکرده منافقان دست به توئیت شد و در حمایت از این ماجرا برای دختر آبی توئیت زد!

اما سوالی که ذهن بسیاری را مشغول کرده این است که چرا جیغ های بنفش این مدافعان حقوق “برخی زنان” در ماجرای قتل "میترا استاد" همسر محمدعلی نجفی شهردار سابق اصلاح طلب تهران شنیده نمی‌شد؟ چرا یک خط توئیت در مظلومیتِ این بانوی مقتول منتشر نشد؟!

بازی رسانه، بازی جریان، بازی رای و جذب افکار عمومی آنقدر پیچیده شده که مخاطبی بسیار باهوش و فعال می طلبد تا در دام این بازیهای رسانه ای اسیر نشود.

به قلم سوده پاکاری

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1520338
ارسال نظر
نظرات